Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi Portamento - моля за помощ


stormchaser

Recommended Posts

Та така... Ето какъв е проблема (надявам се да не съм объркал раздела) - трябва ми спешно да направя portamento (или glissando, както предпочетете) от ла на трета октава до ре на първа - и всичко това на MIDI... Опитах какво ли не, но не мога да се справя... Ако се чудите, защо ми е притрябвало да е MIDI - просто ми трябва да семплирам електрическа китара, защото нямам китарист, а спешно ми трябва да завърша една моя композиция...

Ако някой може да ми обясни как да го направя (на коя да е MIDI поддържаща програма (Cakewalk SONAR 8 особено)) ще съм му много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми правиш си миди трак и в пиано рола си ги редиш с мишката, другия вариант е с миди клавиатура, но навярно нямаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми правиш си миди трак и в пиано рола си ги редиш с мишката, другия вариант е с миди клавиатура, но навярно нямаш.

Да, благодаря за отговора... Клавиатура, естествено, имам - професионален музикант съм :greenangel: Но не това имам превид... Не случайно отбелязах, че става дума за китара - трябва ми тона да се "плъзне" две октави и половина... За това и написах portamento (от италианското portare - нося, пренасям).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е със слайд. От бридж адаптера до 7-мо прагче... :)

 

Еми със слайд, бе човек. Точно в Сонар не знам как става, но Гитар Про си бачка с МИДИ и там става със слайд. Може там да си напишеш слайда, експорт към МИДИ и после в Сонар да разгледаш какво има из червата на файла. Успех!

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички за отговорите :girl_witch: Сега ще пробвам със слайд, дано да успея да се справя, че с Миди контролерите съм мноооого зле...

 

П.С.

presly, прав си, моя грешка :) В същност на най-ниската ми струна ще направя глисандо - пъро от ла на първа до ре на втора (малко височко, ама не и невъзможно), след което ще се върна на ре на първа (или по-ниско, ако преценя, че движение в рамките на октава ми е малко :) ).

Редактирано от stormchaser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.