Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройка и мод на Crybaby Dunlop Gcb95


Recommended Posts

Имах едно Crybaby за настройка и реших да направя разказ с картинки ;)

 

Първо ето го бебето:

 

1.jpg

 

(Не може да не се набие на очи визитката от нашите приятели РФ.)

 

На първо четене - някой вече е подменил оригиналния превключвател - но отново с такъв с 3 крачета - както оригинала.

Реално Crybaby не e трю байпас , а ефекта остава закачен дори на изключено положение.

Нека илюстрирам с една грозна картинка:

ef.jpg

 

Дори и на изключено положение - ефекта остава да виси във веригата.

 

Желателно е да се направи така :

EF_.jpg

 

Основните симптоми заради които ефекта е при мен са:

 

-Много лесно превключва ефектите дори при леко докосване.

-Жаковете не влизат - нещо им пречи.

 

Първия проблем може да се види тук:

4.jpg

 

Ключа е настроен да буде много високо - и реално при натискане веднага превключва - дори не се опира до гумените демпфери.

От тва следва неудобство - неволно превключване по време на използване на ефекта и бърза амортизация на самия ключ - тежеста пада върху него.

 

Втория проблем е от това, че платката се държи на двата жака и на един винт.

Човека който е отварял ефекта преди тва е завил първо винта и е монтирал жаковете наново без да провери - влизат ли мъжки жаковете изобщо - неправилен монтаж и от тва се получава трудно и почти невъзможно вкарване на мъжки жак - и в интрумент и във усилвател жака.

 

Второто е лесно поправимо - слагат се 2 мъжки жака наполовина вкарани и тогава се завиват гайките на женските жакове (винта се поставя накрая).

 

7.jpg

 

За да направим ефекта трю байпас - имаме следните операции:

 

Намираме входния кондензатор - ограден на картинката и разпояваме едното краче(тва откъм жака):

2.jpg

3.jpg

 

След тва запояваме кабел за него.

 

Монтираме ключ с 6 крачета на мястото на стария.

Презапояваме кабелите.

5.jpg

 

Закрепваме кабелите със свински опашки (при предишната трансплантация не е било направено и имаше опастност да задерат между зъбното колело и рейката).

Закрепваме новия кабел и кондензатора - със силикон - за да не виси на единия си крак само.(Може да не е естетически издържано но така не се нарушава целоста на платка с нови отвори - или още по зле рязане на пътечки - ако някой ден собственика иска да го върне във сток версия - няма да има белези от намеса)

Поставям мост между двата крака на превключвателя (бях забравил за предишната снимка).

8.jpg

 

Накрая настройваме височината на ключа - да няма луфт:

9.jpg

 

Предстой А/Б тест на моднатия ефект - и немоднат .....

 

 

Enjoy!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, първо, че ефекта е мой и след месечни ходения по мъките и пипане от недотам компетентни хора, за което съм си виновен аз, помолих Митака да го вкара в час, което трябваше да направя отдавна; и второ - наистина съм щастлив, че познавам страхотен човек и техник като него, от който съм научил наистина много неща. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Имам само запитване към автора на темата: този ключ, който со използвал от тези обикновените за 2-3 лв. ли е?

Питам защото и аз имам бебето и съм се чудел дали да го направя true bypassр,но не искам да го бутам преди да

знам какъв ключ да използвам. И ако не е ще съм благодарен ако споделиш какво да използвам.

Благодаря предварително. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ключа е от тези които продават тук по магазините и струва там някъде около 3 лева.

 

Ако имаш добро желание може да си закупиш ключ и отвън примерно :

 

http://www.smallbearelec.com

http://www.musikding.de

http://www.banzaieffects.com/

 

 

п.с. на smallbearelec.com - линка не работи директно към суичовете..

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

А каква смазка би била подходяща за такъв педал? Имам един доста стар и скърца неприятно. Орогиналната я виждам че е нещо като грес със светъл цвят , но явно вече не върши работа, а не знам какво да ползвам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо чуй от къде идва скърцането :)

В крайбейбитата има 2 триещи части:

Там около потенциометъра и между педала и корпуса. Там има една метална пластина хваната с 2 болта. За това място ще ти е по-лесно да вкараш малко машинно масло. Ще спаси положението за известно време.

Около потенциометъра сложи някаква грес.

Принципно се продава специална грес за пластмасови зъбни предавки и тн, но в нашия случай става каквато имаш в гаража :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.