Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да поддържаме нашите мили дървенца с подръчни матрияли


carnalsoul

Recommended Posts

нека някой използващ въпросните продукти на дънлоп да сподели мога ли да си ги поръчам от някой български онлайн магазин, че ми станаха интересни, пък се каня да взема нещо за моята китара от доста време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

jorko123, не е съвсем на майтап! Знам ли ги колко държат преди да се прецакат. Принципно би трябвало да са безвредни, ама знае ли човек какви гнусотии могат да се случат след време (да, знам, че прекалявам с гледането на филми :rolleyes: )...

 

checho, oнлайн не знам дали ги има, но съм виждал в Райзинг Фарс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jorko123, не е съвсем на майтап! Знам ли ги колко държат преди да се прецакат. Принципно би трябвало да са безвредни, ама знае ли човек какви гнусотии могат да се случат след време (да, знам, че прекалявам с гледането на филми :cheers2: )...

 

checho, oнлайн не знам дали ги има, но съм виждал в Райзинг Фарс.

това с софия ли? щото на мен ми е малко далечко :rolleyes: ако не онлайн, то поне из варна ако някой има информация къде мога да ги намеря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- тялото с Pronto - класическия, или с Medix за полиране на мебели, но не от този с восъка..

- фингърборда - с лимоново и бадемово масло от аптеката...

- чист спирт - само на много мръсни места, и по принцип го избягвам..

- мека памучна кърпа или парцал (памучен) - да не е хвалиена, защото драска...с хавлия може да се трие патината по прагчетата...

Редактирано от Packo Packomirov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

checho, oнлайн не знам дали ги има, но съм виждал в Райзинг Фарс.

това с софия ли? щото на мен ми е малко далечко :cheers2: ако не онлайн, то поне из варна ако някой има информация къде мога да ги намеря...

 

Във варненския xxxx примерно :D на булевард приморски след ФК като вървиш точно покрай подлеза, като го минеш гледай номер кой беше там 137 май... там на ъгъла има туристическа агенция мисля и след това с червени букви пише xxxx. :whistle: Слизаш надолу по едни стълбички- ше видиш :)

А като стана въпрос за поддържане.. абе един индивид ми омазни китарката която е тази bigDamienFR.jpg тааааа под neck хъмбъкера лъщи... и не знам как да го напрая пак матово... пробвал съм със всичко дори с ПАСТА ЗА ЗЪБИ............ не става.. дайте идеи :rolleyes:

Редактирано от swifter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам да не е на влага или пряка слънчева светлина. И бришем с парцало като се замръля много. Толко. :rolleyes: Требе ли да лъщи, или требе да свири?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като стана въпрос за поддържане.. абе един индивид ми омазни китарката която е тази http://www.pulseonline.com/Schecter/bigDamienFR.jpg тааааа под neck хъмбъкера лъщи... и не знам как да го напрая пак матово... пробвал съм със всичко дори с ПАСТА ЗА ЗЪБИ............ не става.. дайте идеи :rolleyes:

 

Матовата боя не се "връща". И причината поради която там е станало лъскаво е, че там си триеш пръстите най-много докато свириш - матът просто се изтърква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека някой използващ въпросните продукти на дънлоп да сподели мога ли да си ги поръчам от някой български онлайн магазин, че ми станаха интересни, пък се каня да взема нещо за моята китара от доста време

sa

само да те предупредя че няма китарата да се превърне във злато когато я намажеш с нещо на дънлоп.Дори и аз бях малко разочарован,защото пишеше че прехмахва драскотини и тем подобни и има нещо като защитно покритие.Не съм видял някоя драскотинка да изчезне след като съм я намазал нито мисля че има някакво здраво покритие.Иначе повърхността става гладка и много лъскава.В пловдивския xxxx бях гледал някъв комплект фендер дето изглежда много надежден ама незнам.Късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам да не е на влага или пряка слънчева светлина. И бришем с парцало като се замръля много. Толко. :recourse: Требе ли да лъщи, или требе да свири?

 

Друго си е като си е и красив инструмента де особено ако е някой по лъскав така не като моито умряло "страт"-че :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Всички тези китарни козметики са пълно шано и обикновенно имат съставки, които реално съсипват лака на инструмента, вместо да го поддържат. Внимавайте какво купувате...

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше подобна тема преди време и там една колежка(съжелявам не помня имена) каза, че е било добре да се използва ябълков оцет(леко навлажнен парцал)(за тялото) и натрошен орех в памучен парцал(за фингърборда). Беше казала, че тези неща не са били вредни за лака и за дървото. Пробвал съм ги и не мога да се оплача.(Говорим за подръчни материали.)

 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абсолютно! Не съм пробвал оцета, но натрошен орех за грифа е перфектно. И цигуларите (както и другите струнни-лъкови инструменталисти) го ползват от векове - може би има защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си чистя тялото на китарата с ябълков оцет и памучен парцал и ми върши страхотна работа.

Имам само един въпрос(може би и тъп),тъй като сам си чистил само класическата китара по този начин,мога ли да го ползвам и върху електрическата ми китара :thumbs_up: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.