Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter Demon 6 срещу Schecter Omen 6 Extreme


Slacoth

Recommended Posts

Мисля, че някой вече беше споменал нагоре в темата, но basswood e липа.SCHECTER DAMIEN-6 SBK е с EMG H4 и H4A , които би трябвало да са пасивният аналог на 81 на ЕМГ.За тресни ,обаче, все си мисля, че Schecter Demon 6 е по-добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз няма да свиря траш метъл или метъл кор.

Свиря дет метъл, дуум метъл (затова обичам и чистият звук),обичам и блек метъл и паган метъл.

Затова толкова упорито бягам от активните адаптори.

 

А искам китарата ми да е Schecter, защото това са най-красивите метъл китари.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,аз имам Шектър Демон 7 с флойд,махагоново тяло и активни дънкан дизайн адаптери (на път съм да ги сменям и то си мисля за пасивни).Можеш да я пробваш ако имаш път към София.

Пиши ми Л.С. ако се решиш да я видиш за да се разберем.

Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-широк тонален диапазон ти препоръчвам Seymour Duncan JB/59 провери на Шектър моделите мисля че имаше с таквиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с JB/59 и става за всичко от АЦ/ДЦ до Meshuggah i Divine heresy.Neck адаптера има просто уникален звук с 20 ефекта съм го пробвал и не може да спре да ме кефи.Но за тази комбинация трябва да гледаш Hellraiser серията.Другото което горещо препоръчвам е това:

d31e_12.JPG

Струва 545 долара с доставка,ако искаш ще ти пратя линка на магазина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...все пак аз бих си помислил за махагона...липата сама по себе си не звучи зле...обаче...аз имам две почти еднакви китари...като конструкция и хардуеар...едната липова...другата махагонова...познай коя от тях звучи по-добре...толкова по-добре че за малко да продам липата...в момента я държа единствено за бекъп...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да махагонът си е предимство, но ще се опитам да "заобиколя" активните адаптери.

Благодаря на всички за инфото.Много ми помагате в ориентирането.

:thumbs_up:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За поръчка на Шектер можеш да си я купиш от Thomann.de само, че ще се наложи да чакаш доста време тъй като от завода на Schecter ги бавят.

 

защо бягате от активната електроника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, освен че не свиря само с дистършън, също така обичам и самият дисторшън да ми звучи по-разлято и обемно, а не мощно и мачкащо.Въпрос на стил.

А и мразя да си купувам батерийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид?

Ако въпросът ти е сериозен, да не обичам компресия.

Ако ме иронизираш - забивам на BOSS GT-8 и Marshall, имам доста опит с процесорите и просто не може да звучи скапано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора не обичаме активни пикапи. Вкусове различни...

 

А проца с компресия или без все гадно ще звучи, така че... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа защо има насадено такова критично отношение към звука на процесорите.

Аз съм голям фен на аналоговите дисторшън ефекти - стомп-бокс изпълнение, но също така обичам и Уа-уа и още куп ефекти, правих опит да ги събирам по отделно.

Водих дълга и упорита битка срещу пълчищата кабели на мрака, препъвах се заплитах се, падах и пак ставах ...

стига глупости - аз взех решение за себеси.

И то е или само един-два камьона или ако са нужни повече ги сменям направо с процесор.

 

Мненията винаги ще са субективни.

 

Та темата ми беше за Schecter китарите.

След щателно проучване вече симпатизирам на "Schecter Damien" и на "Schecter Black Jack".

С фиксиран бридж е предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.