Jump to content
Българският форум за музиканти

Стойки


slayer_fox

Recommended Posts

Купувай докато ги има, цената е много добра. Ползвам две такива от години, става за всякакъв инструмент. Като се сгъне става сравнително компактна и лесна за транспорт, освен това са много леки и стабилни. Единствената препоръка е от някой магазин за топлоизолация на тръби да си вземеш шлаух от черна пореста гума и да го наденеш на местата където се опират инструментите. Струва стотинки, а върши добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

"Допълнителния мек шлаух" реагира с някои лакови покрития на китари - при по-дълъг контакт лакът може да загуби гланц и да полепнат части от шлауха по него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подариха ми такава. Става за кухарка, нестабилна ми се струва за по-тежка брадва. Елементите по сглобката, пластмасовите части, механизмът за корекция на височината са ненадеждни. Доста дразни невъзможността да фиксираш долната вилка, която поема тялото на китарата. Вилката се върти както си намери за добре и се държи на добра воля и едно метално шифтче. Следва да се осмири от тежестта на китарата. А премахването на гумената преграда, за да вземеш инструмента, отнема време и нокти. Общо взето колкото каските им каски, колкото им замразените пици - пици на магазините, чието име не смея да изрека ( живея почти в Перник ). За същите пари съм купувал далеч по - вечни стойки. Нито една не оцеля до днес. Т'ва е консуматив. 'Зимай две по двайсе, да си имаш. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ачо, не заблуждавай човека. По тия стойки няма грам пластмаса, всичко е метал. Колкото по-тежка е китарата, толкова по-стабилно стои. На стойките в Лидъл няма далаверка за "заключване" на грифа, а даже и да имаше, тя се изхвърля за секунди. Моите ги имам повече от десет години и си държа на тях инструментите (включително много скъпото банджо, което тежи около 8 килограма) без грам притеснение.

Разбойник, не знам за какво покритие на китарите говориш, но при мен не се лепи нищо, вече толкова години. Освен това не става дума точно за гума, а за нещо подобно, някаква мека пластмаса. От време на време маркучът може да се сменя защото се деформира. Пък и зависи какво разбираш под по-дълъг контакт, ако не свириш известно време свирката се прибира в калъфа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за меките части на някои стойки е самата истина. Реагират с нитроцелулозни лакове. Реактивите в този вид лак реагират с гуми, каучуци и т.н. дълго време след като лака е изсъхнал. Едно че на някои стойки си го пише изрично, второ че ми се е случвало лично. Гриф който беше лакиран започна да пожълтява на мястото на което се подпираше върху гумата на стойката. Добре че го хванах в самото начало, не знам каква реакция става, но след като увих стойката с плат, след време петното изчезна. Същото нещо не се отразява по никакъв начин на други лакове или боя. Също проверено лично. Ако знаете, че някоя част е лакирана с нитроцелулозен лак, или не знаете с какво е лакирана, един увит парцал ви върши перфектна работа.

Ако пък не ви се занимава с глупости, купете си "Hercules"! Купувал съм много и не смятам да купувам други...

 

Това за държането на баса/китарата в куфара ми се струва малко, като да си държиш дистанционното на телевизора в найлончето. Ако не свириш ОК, но ако свириш непрекъснато - вади, отваряй, затваряй, прибирай... Аз сигурно по 20 пъти на ден, като мина покрай баса взимам, посвирвам, оставям. Да не говорим че на филмите по българските телевизии, дето ги прекъсват с реклами на всеки 15 минути, спирам звука и хващам баса. Ако е в куфар познайте кога ще се случи?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че лакът на инструментите ви реагира по този начин не говори добре за качеството на самите инструменти. И нещо си се объркал относно нитроцелулозните лакове, с тях в днешно време се покриват само скъпите инструменти. Защо, прочети, има достатъчно информация по въпроса. А като казвам прибиране в калъфа, имам предвид дни, седмици или по-дълъг период от време. Естествено, ако си в стадий на обучение и още не си се нарадвал на инструмента ще го държиш на стойката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Вероятно нямаш инструмент с нитроцелулозен лак - най-често проблемите са при такова покритие. Получава се и при някои купешки стойки - без да са модифицирани. Дори след 4-5 дни лакът губи гланц, а при по-дълъг период може да настъпят и по-сериозни увреждания.

 

Редакция: Sereko ме е изпреварил :)

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с изказа на Бейбифейс Боб.

Имам и от двата вида. "Проел" и купена от Гема - ноунеймка. И двете вършат чудна работа. В началото имахме леки несходства в характерите, защото "Уоруика" е по-тесен и единия шиш на стойката почти опираше в копчето на потенциометъра, а и наистина долната част се върти както си ще. Но след внимателната и нежна интервенция, наречена "насилствено извиване нагоре и навътре"-нещата си дойдоха на място. А и противно на "всякакви очаквания", издържат тежеста на китарите. Т.е. вече са стабилни.

П.С. По принцип-всяко тяло, имащо 3 опорни точки е достатъчно стабилно. Съдя това и от факта,че човек,когато се накърка като руски обущар и вече не може да ходи-започва да се подпира, лази влачи...до момента на дотигане на 3 опорни точки. Едва тогава се придвижва по някакъв начин към къщи.

Поздрави и Лонг лийв Рок'н'Рол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Off Topic: Условието за "устойчиво стоене" е правата от центъра на тежестта на стоящата системата към центъра на гравитация да пробожда опорната повърхнина :)

 

Ако не е спазено и на 8 точки да се опре, ще се катурне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че лакът на инструментите ви реагира по този начин не говори добре за качеството на самите инструменти. И нещо си се объркал относно нитроцелулозните лакове, с тях в днешно време се покриват само скъпите инструменти. Защо, прочети, има достатъчно информация по въпроса. А като казвам прибиране в калъфа, имам предвид дни, седмици или по-дълъг период от време. Естествено, ако си в стадий на обучение и още не си се нарадвал на инструмента ще го държиш на стойката.

 

Fats,хайде да не качвам снимки на една Fodera Emperor 1986 година,която се е оцветила от стойката.

Според теб това качествен инструмент ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chobbi, не знам дали има смисъл. Както обикновено Fats минава оттук за да размаха пръст и да обясни колко сме невежи. Единствената причина да коментирам спорните му и не особено компетентни съвети е категоричния им тон - може да подведе някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.