Jump to content
Българският форум за музиканти

Дилема!


Flaming_Soul_

Recommended Posts

Здравейте! Имам предложения за тези 2 процесора но не съм запознат с Корг серийте а боса си го бях заплюл отдавна.Обаче се обадих в един музикален магазин и те ми казаха че Корг-а е най-доброто което могат да ми предложат...Имам нужда от съвет! Свиря trash/metalcore с Jackson WRMG и ми трябват хубав дист и лала ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ако си свириш вкъщи няма значение кое ще си вземеш, може би по-евтиния. Ако си в група и свирите по клубове...моят съвет е да се абстрахираш от процесорите(сега ще бъда обсипан с критики) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По възможност ги разръчкай и вземи това, което ти харесва като звук.

Иначе колегата отгоре е прав, но това са идеализирани принципи.

На практика, ако имате съмузикант(и), които не обичат да се съобразяват с другите и държат винаги да се чуват, то тогава с каквото и да свириш, звука пак ще е отвратителен. От друга страна, ако сте музикални пичове, в каквото и да се включите, все ще се нагласите така, че да звучите приятно за ухото, макар и не чак толкова скъпо и лъскаво.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Korg-овете като цяло не са много-много за тежки звуци, за уа-уа то не знам. Все пак пробвай го в някой магазин на Динакорд.

6-цата на Бос не съм я пробвал, но, ако симулациите и дистърите са подобни на 8-цата, мисля, че ще ти свърши сравнително по-добра работа.

Line 6 PodXT Live е трети и може би най-добър вариант за резачки (при това мисля, че можеш да го намериш втора ръка на не по-лоши цени от горните два), но уа-тата им са поне за мен крайно разочароващи. Като за траш криво ляво ще да станат де.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Line 6 PodXT Live

 

Имах дълго време достъп до предишния модел на корга и или аз не успях да се науча да работя с него, или той просто не успя да ме впечатли.

С Бос-процесора не съм запознат.

 

 

Line 6 PodXT Live е процесорът, който прекрати отричането ми на "всякаквите процесори".

Ако ти се занимава, влез в сайта, че не е възможно да се разкаже всичко с няколко изречения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 a Line6 ако свириш тежка музика, на второ място Бос и после Корг. Имал съм предния модел на Корг АХ1500 и за по непретенциозни неща става - рок, алтернатив, поп джаз и.т.н. но за масивен метъл тон особено директно в пулт или компютър не.

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корг са невероятни процесори, моля не ги плюйте! Това, че не сте могли да го настроите не значи, че не става и за по тежка музика. Разбира се дистрите им са идеални най-вече за хеви и хард рок, но е разкошен и за по тежка музика. Смело мога да твърдя, че по всички показатели AX3000G е по-добър всички Boss-ове. Тук обаче намесихте един друг процесор Line 6 pod xt live. Напълно съм съгласен, че това е процесорът и може да свърши идеална работа във всеки случай.

По темата - ако се колебаеш само между корга и боса, грабвай корга и не му мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корг са невероятни процесори, моля не ги плюйте! Това, че не сте могли да го настроите не значи, че не става и за по тежка музика. Разбира се дистрите им са идеални най-вече за хеви и хард рок, но е разкошен и за по тежка музика. Смело мога да твърдя, че по всички показатели AX3000G е по-добър всички Boss-ове. Тук обаче намесихте един друг процесор Line 6 pod xt live. Напълно съм съгласен, че това е процесорът и може да свърши идеална работа във всеки случай.

По темата - ако се колебаеш само между корга и боса, грабвай корга и не му мисли.

 

Разбира се, че никой не плюе Корг - просто ставаше дума за препоръка кой е по добър за траш метъл а не кой е лош процесор, ако става въпрос за настройка аз лично съм записал две от парчета в стил алтернативен метъл включени в албума на известна бг група с Корг АХ 1500 в усилвател мюзикмен с китара пиви предатор - нито едно от трите не е предназначено точно за тази работа, но с повече работа по настройките резултата беше постигнат с това с което разполагах...доста хора казват че е супер за мен не е точно така но както и да е. Не това е идеята обаче - ако имах лайн 6 подръка примерно мисля, че бих постигнал по лесно целта си. За конкретната цел на темата обаче - траш метъл не съм за Корг определено - лично мнение без да плюя :( Но нека човека да ги пробва и да реши. :( Поздрави! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.