Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся комплект барабани (и съвет) :)


Recommended Posts

Привет!

 

Съвсем начинаещ съм, не само в барабаните а изобщо в музикално отношение. Затова и търся съвет - с какъв комплект барабани мога да започна? Нямам амбиции за записи, свирене на живо и пр. - просто искам да свиря с приятели, за удоволствие. Засега ходя в една репитиционна, където се уча на сет Mapex (мисля че серията е Birch-M - не съм питал) с чинели Paiste. Не мисля че на този етап съм готов да преценя/оценя качеството им.

 

Сега по същество - търся си комплект, с който да започна - нищо особено -два алта, флор, бас, барабанче, фус, креш, райд и наобходимия хардуер. Държа да са в добро състояние и напълно годни за употреба (особено фуса и педала за касата!), също държа да са стандартно изпълнение (споменавам само защото тези дни ходих да гледам един комплект който включваше доста вехти барабани със странни размери :) )

 

Засега имам една оферта за комплект Тектон, общо взето съдържащ изброените по-горе неща плюс още други чинели (доколкото разбрах), в много добро състояние (според собственика - не съм ги виждал още), с чисто нови кожи Ремо. Барабанчето е метално, останалите неща изглеждат черни, матови на снимките. Томовете и баса нямат кожи от долната страна. Цената която им искат е 450лв.

 

Според вас това разумна цена ли е за комплекта? Дали такъв комплект е подходящ заначинаещ? Какво мога да очаквам от такива барабани? Питам, за да знам, дали си струва да бия 200км път, за да ги видя.

 

Предварително благодаря за информцията!

Редактирано от iffo1024
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на същия хал и бих ти дал този съвет - не бързай да пазаруваш!

Прегледай инфо в нета, чуй семпли и демонстрацийки. Върви на живо и чу и най-вече пробвай различни типове и класове барабани и чинели, за да придобиеш долу-горе представа какви ти харесват. Аз така за себе си установих, че не харесвам дебели чинели, както и рок сетове, та засега ще ги избягвам. Относно барабаните - много голямо значение имат кожите и най-вече настройката! Чувал съм добри и нови дръм настроени зле и 10-годишни барабани настроени добре и разликата е в пъти за тия дъртите. Сядаш и сами свирят! :)

Относно чинелите Paiste - има разни като 101, които са ужасни, докато примерно 2002 са прилични и предполагам има и много яки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от барабаните предлагани в БГ Мапекс нямат равни в барабаните около 1000лв нови.. точно серията М бърч са бест бай в този ценови диапазон. прилична марка, имах такива , но ги продадох набързо. леки особени дефекти по хардуера специално при мен ме отказаха да си ги оставя и реших да си спестя евентуални бъдещи главоболия . като звук и дървения си бяха ОК. въпреки проблемите които имах съм оптимистично настроен. все пак са малко над 1000лв за чисто нов сет . друг вариант е да търсиш на старо култувият ямаха стейдж къстъм. ако имаш финансовата възможност да си позволиш добър сет , не ти препоръчвам да се занимаваш с никакви тунинговани аматита или ъпгрейднати и "много запазени" тактони . в процеса на експлотация само проблеми носят.

 

за чинелки силно ти препоръчвам истанбули от камертон . тук в България тази марка се предлага на страхотни цени, като дори най сиската им серия е повече от прилична ... в пъти по добра от всякакви пайст 101,201 .. пст3.. успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях в каталога на Динакорд има Mapex Q със столче, кожи Ремо и чинели (не пише колко и какви) за около 600лв ...а това е с почти 200лв от подобен комплект на Стагг в магазина тук! Изглежда ми страхотна оферта и така май се обезсмисля покупката на стари Амати или Тектони, за повече от 300-350лв. Какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм със Iffo. Според мен по-добре си вземи нови барабани отколкото нещо на 20години, най-вече заради хардуера. А аз като "потърпевш" от Mapexa ти ги препоръчвам :). Успех в блъскането.

 

RESPECT

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не всички , аз свиря с ямаха . доста от присъстващите тук също . просто мапексите са прекалено изгодни в ценовият диапазон до около 1000-1100лв за чисто нови барабани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички свирите с Мапекс?

Защото фирмата е тайванска и се сещаш,че жълтурковците държат ниски цени и всеки може да си купи за 1000лв приличен сет

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите!

 

Искам да питам, дали някой е пробвал Q серията на Mapex? Използваеми ли са (за начинаещ)? Има ли някакви сериозни дефекти/проблеми при тях? Питам защото са почти два пъти по-евтини от М Birch... това което видях от сайта на Mapex е че са от друго дърво и покритието им е само от фолио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в чужбинско пипнах такива , биват .. като изпълненние си заслужават цената.. и то много повече от високата серия на стаг , мисля че MIT и беше серията. друго за тез пари трудно. за начинаещ са просто перфектни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в чужбинско пипнах такива , биват .. като изпълненние си заслужават цената.. и то много повече от високата серия на стаг , мисля че MIT и беше серията. друго за тез пари трудно. за начинаещ са просто перфектни.

 

Мерси! Ако скоро не излезе оферта за нещо много тънко на старо, направо вземам едни такива!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нямя зна4ение какви барабани ще вземеш:punk_guitar:Важното да е здрава механиката за да не се разпадат така 4е взимаи нови ефтини квато и да е марка и тва е.Не се набутваи за скъпи.Барабанист е болестно състояние,пове4ето тук сме болни и само се набутваме с пари:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че се набутваме много и че няма ги избием никога тез пари така си е, ама важното е да ти е кеф на макс! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.