Jump to content
Българският форум за музиканти

счупено тремоло - някакви идеи?


Recommended Posts

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30...amp;pid=8825626

 

това е китарката, с която ми минаха младините и дет се вика съм емоционално свързан с нея :icon_shithappens:

преди доста години си я донесох от германия, свирих 2-3 години, след което веднъж на репетиция ми се откачи колана и тя се думна в земята вследствие на което е се счупи тремолото. ако някой може да помогне с инфо, поправимо ли е счупването, ако не, от къде мога да си намеря ново тремоло и горе долу какви пари излиза, а ако и това не става дайте съвет каква китарка да си взема нова с възможно най-тънък гриф.

паролата за снимките е : kitara

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изглежда непоправимо освен ако не го завариш или нещо,можеш да си купиш ново ама нямам никва идея колко струва,сигурно тука експертите ще са запознати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.. мисля, че по-скоро трябва да видиш дали някой не може да ти го отремонтира/завари.

Такова тремоло едва ли се произвежда.

Caharvette мисля че е по-ниска серия на Charvel от 80-те, които пък са били по-евтин Jackson.

Рядкост е тази китара и ще е добре да се ремонтира тремолото/евентуално да му се направи ново блокче отдолу от стругар/фрезист.

Иначе може да се сложи ново тремоло от друг вид, като се променят някои неща по китарата, но не знам дали си струва.

Според мен е по-добре да се мисли за ремонт, дори той да не излезе твърде евтин.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина е рядкост, най-малкото защото е стара. взех си я от едно малко магазинче в хамбург през 1990. човека там ме увери, че била внос от USA. но си остава най-удобната китара с която съм свирил. проблема ми е, че до сега не съм намерил майстор, на който да се4 доверя до толкова че да му я оставя в ръцете. щото пишман майсторите могат окончателно да и вземат здравето и съвсем за нищо да не става вече. а както споменах, китарката ми е близка до сърцето :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.. абе да, здраво липило е, може да се пробва, ама не знам дали ще издържи.. не е толкова здваво, колкото го рекламират

Може да пробваш, лепилото може да се махне после.

Само си вземи 1-2 прилични стегички или вземи на заем.

Упражни процедурата със стягането преди да залепиш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да стане с лепило май, между двете части липсват едни миниатюрни частички, които са се отронили при счупването. ноп все пак благодаря за съвета. не очаквах толкова отговори за толкова малко време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако отроненото не е много, лепилото ще го запълни.

Само ако има лепило в отворите, някъде, след залепването ги изчисти.

Чзчакай 24 часа.. това с 10-те минути не е съвсем вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то е ясно, че по-зле няма как да стане, ще взема и да пробвам. но тогава има два въпроса. как да се стегне залепеното, докато захване и кое е най-подходящото лепило за целта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два вида поксипол, доколкото знам. Вземи по-здравия.

За стягане - заеми 2-3 стегички от някой познат. Иначе и такива за 3-4 лв ще ти свърщат работа.

Някаква равна плоскост измисли, така че да имаш основа. Упражни залепването 2-3 пъти преди да залепиш, за да не се омажат много нещата. На повърхността сложи лист хартия, така че залепваното да не залепне за тях.

Натрая стърчащото лепило можеш да отрежеш внимателно с макетно ножче(това можеш да го направиш след 20-ина минути, че по-нататък вече става доста твърдо).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два вида поксипол, доколкото знам. Вземи по-здравия.

За стягане - заеми 2-3 стегички от някой познат. Иначе и такива за 3-4 лв ще ти свърщат работа.

Някаква равна плоскост измисли, така че да имаш основа. Упражни залепването 2-3 пъти преди да залепиш, за да не се омажат много нещата. На повърхността сложи лист хартия, така че залепваното да не залепне за тях.

Натрая стърчащото лепило можеш да отрежеш внимателно с макетно ножче(това можеш да го направиш след 20-ина минути, че по-нататък вече става доста твърдо).

 

мерси, братче. ще пробвам тази седмица. ако се получи нещо ще снимам да покажа резултата. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за поксипол! С покси се лепят тръби за високо налягане.

Ако с него не стане - незнам с какво друго... Заварка? Едва ли...

Успех! :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупения детайл най-вероятно е от ЦАМ (сплав на цинк, акуминий и мед) и не се заварява, камо ли да се лепи.

Все пак тремолото е подложено на доста големи усилия от страна на пружините и струните и няма да отрае козметично залепяне.

Най-добре го разглоби и занеси счупения детайл в някоя работилница или фирма, където да ти фрезоват нов.

Ще стане добре от месинг или бронз, но в краен случай може и стомана или дори алуминий.

Теглото в случая е определящия фактор. За това се ползват и материали като ЦАМ-а :virtuoz:

Но ако някой и друг грам не те плаши, най-добре според мен е да ти го изработят от месинг.

Като ще си ремонтираш китарата, на която толкова държиш, то отдели малко време и пари и го направи както трябва, за да може да разчиташ на нея по всяко време, а не да се чудиш до кога ще висиш на тавана :)

 

Поздрави,

Христо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, стегна ме сърцето за тоя чарвъл... Има и едно друго лепило - горър го рекламираше - течна стомана или нещо от тоя сорт- пак е епокси смола, но се ползвало за лепене само на стомана и хващало много добре, а и най-важното за горъра - Тънко е :) Иначе и аз съм ЗА разглабянето и фрезоването на нов елемент. Надали ще излезе толкова скъпо, а такова тремоло освен от друг такъв чарвъл да намериш, не знам къде иначе :virtuoz: Успех!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30...amp;pid=8825626

 

това е китарката, с която ми минаха младините и дет се вика съм емоционално свързан с нея :D

преди доста години си я донесох от германия, свирих 2-3 години, след което веднъж на репетиция ми се откачи колана и тя се думна в земята вследствие на което е се счупи тремолото. ако някой може да помогне с инфо, поправимо ли е счупването, ако не, от къде мога да си намеря ново тремоло и горе долу какви пари излиза, а ако и това не става дайте съвет каква китарка да си взема нова с възможно най-тънък гриф.

паролата за снимките е : kitara

Здрасти! Много лошо счупване ужаст!Не мисля че ще стане със поксипол защото и аз имам проблеми със рамото на тремолото и го лепих с поксипол ,но е твърде меко и държи временно,не е като в рекламата течна пластична заварка.Мисля че има по-добри епоксидни смоли ,но не мога да ти препоръчам някаква.Иначе най-доброто решение е нова част.Разбрах че е неоткриваема ,ама който търси намира или пък може да пасне нещо от друга китара.Оправи я че така ще ревем заедно всички :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.