Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson Vs. Esp


Harvester Of Sorrow

Recommended Posts

Всъщност това, че китарата е HSS надали ще ти е проблем, щото за метъл се ползва най-вече двойния на бриджа :) . А тоя Seymour Duncan е наистина подходящ за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Стага отказах да го слагам в камината, защото може да я развали. :)

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи, темата все още е актуална. Ако говорим за Джаксъна и за видовете адаптери, видях една Ямаха, която е нещо подобно. Хубавото е, че ще ми излезе с около 200-300 лева по-малко и я има в магазина, мога да я пробвам. Но все пак някакъв съвет искам, просто да знам струва ли си или не.

http://www.musik-produktiv.de/(s(1a2jew8d6...ca-112l-bk.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се надяваме, че няма да се развали като тремолото на сегашната ми китара. И все пак предпочитам нешо с два двойни, а не само един двоен адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Harvester Of Sorrow

:greenball:

 

...Аз свирим тука:

1. Hellrider

2. G.M.U.C. (Газиран мензис на умряла циганка)..

 

Подписа ти е уникално зле, вземи да смениш часта за циганката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво да направим така се казва групата. Сякаш няма и по-зле. Има едни сърби Аналное избавленя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което искаше да ти каже, е че всеки може да излезе с някаква простотия, която може да звучи ок ако си 8-ми клас, ама всеки с малко повече акъл в главата му е ясно, че ще става дума за пълни малоумници. Да си вулгарен не е скандално, пошло е. По-трудно е да седнеш да измислиш нещо, отколкото да намяташ нещо, което си чул на улицата (защото акронима със сигурност не е ваша идея) и да се мислиш за пич :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм в 8 клас и темата не е за това кой по-голяма глупост може да измисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, темата все още е актуална. Ако говорим за Джаксъна и за видовете адаптери, видях една Ямаха, която е нещо подобно. Хубавото е, че ще ми излезе с около 200-300 лева по-малко и я има в магазина, мога да я пробвам. Но все пак някакъв съвет искам, просто да знам струва ли си или не.

http://www.musik-produktiv.de/(s(1a2jew8d6...ca-112l-bk.aspx

 

Тая Пацифика НЯМА нищо общо с Джаксън ДК2, освен това, че и двете са HSS (и са ужким от едно дърво, де)! Тя си е типичен Страт и не е особено подходяща за метъл (по мое скормно мнение), макар и да има хъмбъкър. Джаксъна е суперстрат с 24 позиции, флойд и Сеймор Дънкани, което си е съществена разлика (минаваща границите на 300 лева, между другото).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето се отказвам и от двете и се насочвам към LTD. А за някакъв Ебанец, който да отговаря на изискванията ми сещате ли се? Търся китара с два двойни(ако е възможно де) адаптера. Без адаптер по средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Знам че ставам досаден и че ме псувате много здраво вече, ама сега ми идва на ума, че един Epiphone Les Paul/SG би бил по-добър от едно LTD Viper/Eclipse, тъй като е от махагон. Но пък не знам какви са му адаптерите. ;) Някой ако може да ми разясни нещо за адаптерите ще съм му благодарен. И весела Коледа на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм незнам дали махагонът е подходящ материал за този тип музика (НЕ МЕ НАПАДАЙТЕ , САМО ТОЛКОВА ЗНАМ) иначе адаптерите на Лес Пол-а са алнико хъмбъкърс.Може да се поразровиш в epiphone.com , ebay , gumtree за да видиш към колко вървят 2ра ръка.Ревюта в youtube - колкото щеш , но според мен трябва да усетиш грифа в ръката си , да я чуеш , да прецениш дали ти пасва :godbless: иначе нова мисля , че е към...600 - 700 лв(ЕДИТ:600-700лв е цена в ebay xD току що разгледах visiarts.com , и цените нямат нищо общо). Както и да е , в магазините (в Пловдив поне) не съм виждал епифон да се продава...

 

Поздрави :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че ставам досаден и че ме псувате много здраво вече, ама сега ми идва на ума, че един Epiphone Les Paul/SG би бил по-добър от едно LTD Viper/Eclipse, тъй като е от махагон. Но пък не знам какви са му адаптерите. :) Някой ако може да ми разясни нещо за адаптерите ще съм му благодарен. И весела Коледа на всички!

Имаше тема за различните видове използване дървесини. Адаптерите също са доволно дъвкани. Просто трябва да се поразтърсиш назад във времето.

Успех! :)

Редактирано от Nevermore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм горд притежател на Jackson JS30 Dinky закупен от xxxx и мога да кажа че това е китарата която никога ама никога няма да изоставя!!!Когато свиря на нея все едно тя е част от мен :cheers: Форма,цвят и звук такъв какъвто точно ми трябва :DАз съм голям фен на Металика и общо взето свиря предимно тяхни неща :) Според мен Еxplorer-a ще ти пасне ако искаш да мязаш на Hetfield но това само на външен вид :D По-добре намери някакъкви семпли на тези три вида и чуй за да решиш какво да си избереш.Друг вариянт също е и да пробваш ако имаш възможност :yes:

 

 

Аз също имам JS30 Dinky от xxxx и също така съм много, много доволен от китарата си, всичко каквото искам от една китара е там :cheers2: като звук, формана тялото, гриф, чувствително и заключващо тремоло и това само част от достойнствата й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.