Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp Guitars. Emg-hz H4 P.u. I Emg 81 (b&n) Active P.u.


Kris_ESP_M2

Recommended Posts

Абе така говориш, все едно "трябва" да си купиш скъпа китара и все едно без такава не може да се свири. Тук из Форума едва ли има повече от 5-6 човека с китари за 2000+ лева. Пък не е като да няма кадърно свирещи, можещи, конпозиращи, концертиращи и т.н.

Щом имаш възможност си купи по-добра китара, ама не се оливай. Купи си средна хубост китара и яко комбо, много по-добра инвестиция е. И като цяло ще звучиш в пъти по-добре. Защото ако ще ползваш 2000+ левовата китара с въшката от "пак"-чето...айде нема нужда, дет' се вика... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Емм сега разгледах разни сайтове с китари и може би ще се ориентирам към Yamaha или Cort и да не отварям нова тема може ли да ми препоръчате някакъви модели не по-скъпи от 600 лв пък аз вече ще се поразходя да ги потърся и да ги пробвам (Гледах в някои други теми че се говореше за Ibanez някъде за тея пари така че ако има такива линквайте и тях :) ) мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така говориш, все едно "трябва" да си купиш скъпа китара и все едно без такава не може да се свири. Тук из Форума едва ли има повече от 5-6 човека с китари за 2000+ лева. Пък не е като да няма кадърно свирещи, можещи, конпозиращи, концертиращи и т.н.

Щом имаш възможност си купи по-добра китара, ама не се оливай. Купи си средна хубост китара и яко комбо, много по-добра инвестиция е. И като цяло ще звучиш в пъти по-добре. Защото ако ще ползваш 2000+ левовата китара с въшката от "пак"-чето...айде нема нужда, дет' се вика... :)

 

Еее аз ако наистина по-натам си взема ESP за 2,5к никога няма да го бодна в 15w Behringer-че :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвета ми е корт.Виж в динакорд имаше един за 300 с EMG hz h4, елша тяло....Много готино звучеше, а беше и удобен.Това е за теб и с другите пари си вземи качествен усилвател - по вкус.

 

А относно преценяването на звука за китари за метъл, Флиск, ша ма извиняваш ама хич не ни(металистите) боли фара как звучала китарата на чистия канал.Слуша си се хай-гейна.То ако се слушаше на чисто , никой не би си взел ЕМГ хз примерно.В каквото и да ги боднеш чистата китара им звучи адски калпаво и плоско, но при тях не се гони чиста китара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво де, с активни адаптери да.

 

Ама не мога да си представя, че китара с пасивни адаптери можеш да разбереш много за това какъв е материала и какво е оцветяването на звука и какъв тон или състейн има точно, със набримчен до дупка гейн.

 

Освен това се съмнявам че за уроците си младежа разучава Кенибъл или Сикс Фийт Ъндър.

 

Ама аз от жиците не разбирам толкова тъй че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не отидеш до магазина на Динакорд на Искърско шосе 7, където има ESP M-II в наличност да я пробваш?

 

Моето впечатление беше следното, обаче: от 10-ина китари, които пробвах, тази беше най-отвратителната и то с голяма разлика. Cort KX5, Cort M500 или 600, Ibanez S520, Ibanez RG350DX и още няколко които не се сещам пробвах (тоест евтини). Всичките бяха в пъти по-приятни за свирене от M-II.

Колега, ти направи ебати изказването!!! Аз лично пробвах точно тази китара М2, в точно тоя магазин, а също така и абсолютно всички модели на Ибанез в магазина на Икономов в Благоевград (ходя там често, дори и вчера). Недей да говориш празни приказки. Точно тия китари, които си изредил са светлинни години по-назад от ESP MII. За моделите Prestige на Ибанез вече е друга приказка, но евтините... Ако те кефят кофти китарки свири си с такива, но аз лично съм твърдо "за" за ESP MII. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз като цяло искам (и се мъча :thumbs_up: ) да свиря Heavy/Trash и за това ако някой знае някой Cort или някой Ibanez или вобще някоя китарка за около 600 лева със EMG активни адаптори ако може да линкне нещо :) ще е перфекното решение :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=105

това беше към 300лв .Както ти писах вече!!!Вземаш си за останалите пари активни адаптери и си ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ AAAA тук вече сме в мои води :girl_witch: Горепосочената китара я притежавам.Адаптерите и са EMG HZ H4 и са си супер.Флойдът също е добър, а състейнът е.. като на китара с флойд и болтван нек, но като цяло не е зле ;)Китарникът е екстра за хеви и траш (знам по простата причина, че свиря същото).И ако игнорирам liquid_death, който каза, че ние (металистите) гледаме само хай-гейна на амповете, ще кажа от личен опит, че този Корт звучи добре и на чисто, това да не те притеснява.Ти така и така ще пробваш преди да купиш, тъй че стига реклама :crying: Само ще внеса поправката, че когато я взех (август месец тази година) струваше 510-20 лева! А иначе не ми стана ясно защо от китара като ESP MII се върна до китара за 600 лева, но нейсе ти си решаваш :cheers: Пак горещо препоръчвам този модел на Корт-няма да сгрешиш.

Но не очаквай да е от класата на ЕСПто все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чистия канал с емг хз х4 можем да поспорим доста....Ама китарата си е звер!Може и да се бъркам за модела който беше за 300лв.Нека някой запознат каже!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ AAAA тук вече сме в мои води :cheers: Горепосочената китара я притежавам.Адаптерите и са EMG HZ H4 и са си супер.Флойдът също е добър, а състейнът е.. като на китара с флойд и болтван нек, но като цяло не е зле :crying:Китарникът е екстра за хеви и траш (знам по простата причина, че свиря същото).И ако игнорирам liquid_death, който каза, че ние (металистите) гледаме само хай-гейна на амповете, ще кажа от личен опит, че този Корт звучи добре и на чисто, това да не те притеснява.Ти така и така ще пробваш преди да купиш, тъй че стига реклама :D Само ще внеса поправката, че когато я взех (август месец тази година) струваше 510-20 лева! А иначе не ми стана ясно защо от китара като ESP MII се върна до китара за 600 лева, но нейсе ти си решаваш :singer: Пак горещо препоръчвам този модел на Корт-няма да сгрешиш.

Но не очаквай да е от класата на ЕСПто все пак.

 

Мерси за съвета :) а по въпроса що от еспа се върнах на китара за 600 лева- Ми реших че ще изчакам поне едно половин - една година да натрупам повечко опит и тогава Есп-а и сега като дам 600 лева за китара и 200 за кубче- 600 ще са от наще 200 от мен и за половин - една година ще спестя към 400 примерно и след това и Еспа малко ще е паднал и тогава и аз ще съм с 1200, 1000 от наще и го зимам евентуално :) Но все пак бая време има до тогава, живот и здраве и сичко може да стане ;):girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=105

леле тва супер много ме радва :greenball: тия дни задължително ще мина да разгледам и да попробвам :thumbs_up:http://www.cort.co.kr/english/products/com...product_id=165# а тва дали и то е толкова кинти или ще дойде по-скъпо :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цък - не знам дали това е цената, която ще видиш в магазина, когато я пробваш, но ако наистина е, обмисли за връщането към LTD :recourse:

Шегата настрани, щом ще свириш траш рифове и настояваш за добра китара - може да огледаш за ESP M-400. Ще ти останат и доста пари за добра техника, но не знам съфорумниците какво ще кажат. Мисля, че идеята за Cort не е лоша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цък - не знам дали това е цената, която ще видиш в магазина, когато я пробваш, но ако наистина е, обмисли за връщането към LTD :thumbs_up:

Шегата настрани, щом ще свириш траш рифове и настояваш за добра китара - може да огледаш за ESP M-400. Ще ти останат и доста пари за добра техника, но не знам съфорумниците какво ще кажат. Мисля, че идеята за Cort не е лоша.

 

Ееем нз колко пари е тоя ESP-400? ама преполагам е над 700 което не ме устройва :greenball: А тоя EVL-k6 също малко скъп за тва най-вероятно ще е http://www.cort.co.kr/english/products/com...product_id=105# :thumbs_up: Но тва не значи че ако някой няма някви други предложения да не линква :thumbs_up::P:recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.