Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez 93


mar4elo

Recommended Posts

^

И това е относително, щото казва, че моята китара е правена във Fujigen Япония, 1995, а на главата ясно си пише Индонезия. Всички Ибанеси от Индонезия, ако не греша, са от фабриките на Корт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"1984 to 1996 example serial number F232104

F=Fujigen

2=1992 as an example

3=March production So 1=Jan 12=Dec

2104 guitar built for that month 2104th made

 

1975 to 1983

Example serial number C800358

C=March So A=Jan M=Dec

80 = 1980 year of build

0358= 358th guitar built for that month. "

 

These years should be 1987 to 1996 and 1975 to 1986.

 

Japan

F = Fuji Gen Gakki

H = Terada

I = Iida

 

Korea

C = Cort

P = Pyongyang

S = Samick

 

Ето как се разчита серийният номер!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрваейте, тая китара не е от 1993 със сигурност - вярно, че според датировката в сайта така излиза наистина (проверих), ама някакси не може да е така. Почти със сигурност е средата-края на седемдесетте, началото-средата на 80те - вижда се от логото, от струнника, от бриджа, от абсолютната прилика с SG - почти намерих подобни китари в нета, но не намерих точно такава. Има една интересна IBANEZ SG CUSTOM, с три адаптера, много гъзарска има я на няколко места в нета, даже в ю туб - според мен тая би трябвало да е от тия години, но да речем по-негъзарски модел. Освен това мисля, че не би трябвало да е с такива адаптери - от тия години са с плочки (с капаци, де) ... може би са сменяни в някакъв момент,...кой знае, всъщност. Аз имам една Ибанез от 1978, тип Лес Пол, само че болт нек - същия струнник, същия бридж, същото лого, същота особено капаче отгоре на отвора на тръс рода. Номерът на мойта, обаче, започва с G 78......., тоест, в моя случай, 78 година. Намерих я в каталози и т.н. - би трябвало и тая SG да е някъде около това време, макар, че явно плочката и номерът влизат в леко противоречие с това твърдение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е от 93,но незнам защо ненамирам никаква иформация за нея.По това време в Терада са се произвеждали Orville,като наистина има голяма прилика http://forum.japanaxe.com/phpBB3/viewtopic.php?f=4&t=724 може да има някъква връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.