Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul


Toni96

Recommended Posts

ебаси..2000 евра да даваш за китара и да трябва да и сменяш ключовете...ше се застрелям ако ми се случи...

 

Само Hagstrom, пичове!

 

Така де, пък и саунда не е чак толкова важен :recourse:

Между другото ключовете на Г , макар и далеч от най доброто в областта, са все пак не по лоши от болшинството нормални, метални такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Vintage и Epiphone май предлагат доста добри решения. xxxx май продаваха Vintage, за Epiphone не знам. Естествено не е като Gibson ама и паричките са доста различни ...

 

... темата и без това в последните постове се изроди в за и против ключовете на Les Paul аре и аз да се изцепя: ОК са ама има доста какво да се желае. И на мен ми е странно че на толкова класни китари слагат такива ключове (могат да запазят външния вид и с някяква по-яка механика), но пък предимствата в звука на Gibson Les Paul (пред всички копия на които съм подрънквал де) са ушевадни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като от копията съм пробвал доста Vintage ЛП, няколко Epiphone ЛП/Flying V, няколко Stagg LP, няколко Factor LP и един Richwood LP,

мога да кажа, че всичките си имат някои забележки. Бих казал, че звука им често е малко по-мътен, отколкото човек очаква и е пак въпрос на конкретна бройка. Трявба да се чуе. Това са сравнително евтини китари и да говорим за връзка марка->качество е не много разумно.

Дори Epiphone, които уж са най-доброто бюджетно решение, не ми правят впечатление с някакъв убийствен звук.

Vintage съм чувал доста мътнеещи ЛП-та, както и значително по-бистро звучащи....

Richwood-a звучи в общи линии ОК, но не бих казал, че е чак убийствен звука.

Стага - бива, но това бяха съвсем евтини модели. Фактора - евтинийка беше някаква, не от махагон.

 

Мисля, че не е лошо да обърнеш внимание на офертите на по-класни инструменти на старо. Трябва да ги огледаш, разбира се, но това ми се струва по-добър вариант от 500-600 левовите копия по магазините. Все пак имаш повечко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно ключовете тип Kluson DeLuxe 3+3 с пластмасови бутони:

В продължение на 30-на години имам опит с такива ключове произвеждани от Grover; Gotoh и Schaller. Досега съм нямал проблеми с работата и износоустойчивостта им (напр. в сравнение с други модели на посочените компании). Сменям струни най-малко веднъж месечно и то когато нинструмента се използва рядко. При интензивна работа смяната е (горе-долу) от веднъж седмично до всекидневно.

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам никакви проблеми с ключовете,мойте са бели-леко бежави не са зелени или някво такова и си пасват с китарата нз,повече ме кефят от металните които са на другата ми китара Factor New Line която мяза на Fender Stratocaster.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно ГИБИ може и с кремонски ключове да свири като себе си, но една кремонка с метални(платинени).... едва ли !

На кривия кондом и лубриканта му пречи!

Едно време какви ключове(въртаци) имаше......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на много от евтните китари , ключовете дето изглрждат метални всъщност са пластмаса с фолио :)

аз веднъж натопих едни, уж метални , в кореселин за да ги почистя от разни мръсотии и на другия ден само фолиото беше останало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.