Jump to content
Българският форум за музиканти

Моят първи избор


See-Saw

Recommended Posts

Здравейте !

 

Аз съм млад ентусиаст, който е много навит да свири на китара, но си няма и идея как става работата. Като за начало ще си купя китара, а до тогава ще попрочета някой неща относно туй-онуй. Във форума найстина има доста полезни теми (евала на авторите).

След кратко разглеждане от моя страна се спрях на "Rock Kit"-а на Маршал.

Също така тук !

Проблемът е, че няма многo информация за китарата.

Също така имам един-два въпроса.

Каква, всъщност, е функцията на "Tremolo arm"-а. Така се нарича онази пречупена пръчка влизаща в тремолото, нали ?

Другият въпрос е: Какво представлява този "Guitar tuner" ?

 

Благодаря ви предварително ! Айде, със здраве !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми добре дошъл в клуба.

Китарката е някакво ефтино страт копие,което сигурно става като за начинаещ.

Тремолото в началото докато се учиш едва ли ще го ползваш мого често (още повече че този тип доста разстойва)

Тунерчето служи за да си настройваш китарата с него.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплектчето ми се струва прилично, китарката си има и един двоен адаптер за жици. За усилвателчето, казват, че звучало добре, но аз лично никога не съм пробвал. Само никъде не се споменава от какъв материал е китарата.

 

За цената - 620-ина лева..

Ако приемем, че поотделно китара е 250-300, усилвател 250, калъф 50, колани и т.н. - 30-ина, мисля, че цената е горе-долу нормална. Ако се кефиш, взимай, като за първа китара едва ли ще съжаляваш.

 

Може да се поинтересуваш от цените на други комплекти, но май са около 600-така повечето, де..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Толкова са като цена.

 

 

Взимай направо :headbang: Като за млад ентусиаст ще ти свърши работа, а докато се ориентираш какъв звук търсиш конкретно, много вода ще е изтекла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих те посъветвал да се обадиш на Икономов и да го помолиш да ти направи оферта за същото кубе но с Ibanez китара. Мисля че пак ще ти се върже на същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли по-подробна информация за тази китара?

Ибанец е добър избор, но е малко по-метъларска и шредърска китара,

Никъде не видях да се казва от какъв материал е тялото на китарата в комплекта.

Може да е елша, може да е шперплат, може да е агатис....

А ибанеца почти със сигурност ще е липов.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, да забравих да кажа - стила ще е ... към метъл нещо. Разправяхме си нещо с един приятел и аз казах "Ще си купя китара, ще се науча да свиря Through the fire and flames и ще я продам." :)

Наистина, не разбирам нищо от китари, и за това се добитвам до вас. Ибанез като марка ги срещнах в Икономов, но поради невежеството си не мога да ги класифицирам спрямо китарата от Рок Кит-а. Разглеждайки сайт-а на Маршал останах с впечатлението че произвеждат само амп-ове. В крайна сметка, като се стигне до покупки, ще послушам вашия съвет.

Редактирано от See-Saw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към китари от комплект лично аз съм доста предубеден (нямам опит с такива, не възнамерявам и да имам). Сигурно все ще върши работа, ама за тези 250-300 лв. (според мен даже по-малко), които й се падат в комплекта, бих взел нещо малко по-разпознаваемо втора ръка.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, да забравих да кажа - стила ще е ... към метъл нещо. Разправяхме си нещо с един приятел и аз казах "Ще си купя китара, ще се науча да свиря Through the fire and flames и ще я продам." :)

Наистина, не разбирам нищо от китари, и за това се добитвам до вас. Ибанез като марка ги срещнах в Икономов, но поради невежеството си не мога да ги класифицирам спрямо китарата от Рок Кит-а. Разглеждайки сайт-а на Маршал останах с впечатлението че произвеждат само амп-ове. В крайна сметка, като се стигне до покупки, ще послушам вашия съвет.

 

За рок и метъл, Marshall ампчето ще ти свърши страхотна работа. А за китарата бих казал, че е на същото ниво като моята, понеже притежавам подобен пакет на Ибанец. Аз лично съм предубеден към инструменти втора ръка, освен ако не го взимам от човек, когото познавам много добре.

 

Дотук всеки ти дава лично мнение, ти ще си прецениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм (и съм свирил, де) на такава китара, поне така си мисля - CGiant или нещо такова, ама с три сингъла - един познат си я беше взел с подобен стартов кит от Германия за 100 евро. Жив т***к е - може бе дори с една идея по-зле от Скуайър. Има ужасен звук, а и тялото й е от някакво много леко дърво и заради това е разбалансирана. По-добре Скуайър (ако това е същата китара, де). Но за сметка на това пък ампа е по-добър от на повечето такива оферти. Все пак по-добре се огледай за нещо една идея по-добро на старо, преди да се хвърлиш на това :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива комплекти и на Stagg и Squier. Виж ги, може и да харесаш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро бих се въздържал от оценка на конкретната китара и сравнения с други марки, преди да съм пипнал такава.

 

Наистина не се споменава нищо за материала, обаче това не прави останалите марки на всяка цена по-добри.

Ампчето се води моделирано по Маршал, което ще рече, че може и да има доста готино драйвче.

 

Скуаер пакета включва афинити, но не от елша, а от агатис, което се води по-долнопробно дърво.

Ампчето там пък(Bullet 150) има цифрови ефекти, което е гот.

 

Стаг страт пакета е с китара от елша, което не звучи зле.

Ампчето съвсем не знам там какво е.

 

На Ибанец пакета не знам как е на пипане, обаче си спомням, че prayer4eto беше поствал семпли и имаше свирено на тоя пак във myspace профила му - може да чуеш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли какво - започвам да се съблазнявам от идеята за един Behringer iAxe. Наистина би ми спестило доста парички, пък и не мисля че е къде по-зле (и дали изобщо е по-зле) от въпросния "Рокет спешъл" (китарата от рок бокс-а). В крайна сметка като абсолютно начинаещ, надали бих различил звукът на две китари. Дали, това не е реално по-добрия вариант :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...вземи парите...отдели един следобед...изцикли магазините...пробвай...харесай...плати...върни се в къщи и СВИРИ...СВИрииии...свириииии....свириииииии.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.