Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-неудобна китара за шред


Dread

Recommended Posts

Здравейте съфорумници. Просто рано сутрин не можах да измисля по малоумна тема. А на въпроса - коя китара би ви била най-неудобна за шред изпълнения, става дума за марка, модел, форма, структура и каквото се сетите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TELECASTER! Тя е удобна само за гледане, щото е много красива :thumbs_up: Ако трябва да говорим сериозно всички стратове и суперстратове и всякакви с тая форма са неудобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със стратовете и суперстратовете не е баш съвсем така, защото Ibanez RG, JEM ... Jackson Dinky, Soloist ... ESP M II, M I са суперстратове.

Superstrat. А пък и самият страт, както пише Кольо, не е неудобен.

На мен лично най-неподходящи ми се струват Les Paul - тип китарите най-вече заради масивния им тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм и шред на лес пол. Доста приличен при това. Бяха го кръстили блус шред и истински блус частта идва накрая като изрода правеше слайдове с бендове, които звучаха страхотно. Иначе шреда беше хубава ама ми се губи блуса като просто дъни надолу по скалата...

С желание се постига всичко :thumbs_up: .

Редактирано от Nordon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много голям фен на Гибсън ЛП, най вече заради масивния, дървен тон на тези китари. И страшно им се кефя, що се отнася до шред, доколкото шредя, просто са ми много комфортни. Но си спомням, че преди няколко години въобще не можех да свиря на този тип инструменти, мисля, че е необходимо да се посвикне с тях, в началото са страшно неудобни на повечето свирачи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че темата е по-правилно да е - "кои са най-неудобните пръсти за шред".Защото щом китарите съществуват под формата която ги има днес, значи има хора на които са им удобни.А за пръстите - най-неудобните пръсти за шред (поне за мен) са моите пръсти!!!

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TELECASTER! Тя е удобна само за гледане, щото е много красива :thumbs_up: Ако трябва да говорим сериозно всички стратове и суперстратове и всякакви с тая форма са неудобни.

 

Това не е вярно ,телекастера се утрепал за шред особено с едни по тънки струни , справка Ричи Коцен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...според мен всяка добре изработена и сетъпната китара би била подходяща почти за всеки...въпроса е до вкус,предпочитания и желание...с останалото се свиква...постановката на човек се адаптира към формата на китарата...седемструнните РГ-та съвсем не са най-удобните китари на света но аз до такава степен съм им навикнал че практически са ми неудобни всички останали...а иначе който си шреди...би си шредил на всяка китара която му приляга на душевността...

 

ПС: 90% от соц-китарите категорично не биха били оптимални за шред по технически причини

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kласическата китара е неудобна за шредове ;)

Въпрос на вкус е другото.Някой спомена , че Суперстратовете са неудобни-за мен пък едва ли има по-удобна китара за шред (като гледам даже в Уикипедия са споменали моята :) ).И така... все си мисля, че личният избор и предпочитания са определящи-едва ли има най-удобна и най-неудобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама на мен ми е пределно ясно, че е въпрос на вкус, питам за вас коя е най-неудобната, драги колеги!

Редактирано от Dread
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип бих казал "фалшивата", но това едва ли ще е проблем за един истински шредър...

Значи, остава да няма достъп до по-горните позиции. Туй ми иде в акъла само.

 

Друго, което се сещам, е "несамотната". Искам да гледам как надъхани шредъри да свирят с акомпанимент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.