Jump to content
Българският форум за музиканти

Karl Logan


Harvester Of Sorrow

Recommended Posts

Ае, гледам теми за всякакви китаристи и реших да ви пусна една да ви питам какво мислите за китариста на Manowar Karl Logan. Сигурно повечето сте го гледали, гледал съм го и двата пъти в Каварна и мога 10 пъти да го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен китарист, техника, бързина без идея в главата си аз не можах да го изтърпя на импровизацията в Каварна 2007 и си излязох :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студийните му записи са жестоки, но аз не можах да изтърпя импровизациите му тази година :D

 

И на мен ми дойдоха в повече, миналата година бяха по-добри, но техниката му е невероятна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тананикам си парче на The Who

who, who, who are you....

 

След като свири в една от най-великите банди,

Джой за да го избере, значи е достатъчно добър.

Предполагам, че би избрал, ако имаше нужда някой друг,

например дори и Стив Вай, за да станат двама надъхани индианци

(Стив е италиански американец с индианска жилка).

Гущерите със сигурност са повече за свирещите на бойният кораб.

Ама, явно въпроса е да свири праволинеен метъл и да не пречи на боса.

 

Имаше и един много як китарист в тая банда, освен Карл-

Рос дъ Бос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм гледал концерти с въпросния Рос, голям кретен е, несравним. А относно Вай, който наистина има италианска жилка, той какво индианско притежава, защото това за пръв път го чувам и ми е интересно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тананикам си парче на The Who

who, who, who are you....

 

След като свири в една от най-великите банди,

Джой за да го избере, значи е достатъчно добър.

Предполагам, че би избрал, ако имаше нужда някой друг,

например дори и Стив Вай, за да станат двама надъхани индианци

(Стив е италиански американец с индианска жилка).

Гущерите със сигурност са повече за свирещите на бойният кораб.

Ама, явно въпроса е да свири праволинеен метъл и да не пречи на боса.

 

Имаше и един много як китарист в тая банда, освен Карл-

Рос дъ Бос.

 

Само дето и Стив Вай трябва да се съгласи да свири с Мanowar, което не е много вероятно, като се има предвид, че Вай е все още доста популярен и си свири редовно , докато същото май не може да се каже за Бойния кораб

 

Колкото до Карл Логан, човека свири добре и си върши работата както се полага, но не бих казал, че е чак толкова впечатляващ, сравнен с разни други китарни герои от бранша

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като един бивш много върл фен на Бойния кораб, мога да кажа, че Карл Логан е наистина много добър китарист, и съм сигурен, че може да свири не само бързи и лишени от смисъл неща. Чуйте примерно инструментала Today Is a Good Day To Die, който е от албума Louder Than Hell - първият албум с Карл Логан. Не можете да си изкривите душата и да кажете, че не е мелодично, че е без чувство и т.н.

 

Бързите, и според някои безсмислени изпълнения, до някъде са продукт на "течението" в което е попаднал Логан с Manowar, защото самата идея на музиката на групата е идеята на метала от 80те години - бързи shred-ърски сола, куфеене и т.н... И наистина, за всеки случай и за всяко настроение си има музика, затова и Manowar са много подходяща група (поне за мен) за шумен купон с бира, куфеене и т.н. точно както и Manowar прокарват като идея и като имидж.

 

В крайна сметка - не можем да отречем - Карл Логан е много техничен, има и много мелодични и не толкова безсмислени сола, колкото си мислят някои хора. И според мен орицателното мнение на повечето хора относно него и Manowar изобщо, се дължи на това, че уж били позьори, манекени и т.н. и просто самия подход към музиката се разваля от това отношение. Всяка група (и всеки китарист, като част от нея) трябва да се чуе и да се оцени обективно, което за жалост малко хора правят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казва един приятел Карл Логан е типична "набирачка".Наистина свири безумно бързо ,но и също толкова безмислено ....Особено на 5 часовият концерт се надпреварваха с Джоуи ,кой по ужасно соло да изкара ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kольо, преди години ( не помня точно колко, може и 10 да са)

бях чел, че Сатриани и Вай декларират по 200 000 долара (примерно).

Мисля си, че в Менауор тази цифра на човек е повече.

А за пари....

И Вай бе за малко в Змията, Сач с Неонците.

Сложно е - от една страна въпрос на лично желание, съответно предложение,

обвързаности и договори с фирми, дори и лични характеристики.

В смисъл, че някои са по-силни като самостоятелни играчи, а други играят по-добре в екип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.