Jump to content
Българският форум за музиканти

Номощ


Kaloqn

Recommended Posts

Свиря на абсолютно същата, за метални струни е.

Щом като "намалиш тоналноста" песните не излизат хубаво, значи сигурно е добре настроена, но просто още не си свикнал да натискаш струните. Ще те боли около седмица, докато ти загрубеят пръстите. Поне аз предполагам, че е от това. Ако искаш си вземи по-малък размер метални струни, ще ти е мааалко по-лесно, но може и да изтърпиш просто докато ти загрубеят пръстите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Просто е свикнал да чува песните в стандарната настройка и като я свали с 2 тона не му звучи добре, понеже е прекалено ниско, май това има предвид. Познавам един пич със същия проблем. Неговата китара е 12-струнна и е махнал 6-те струни и си я ползва като стандарнта 6-струнна, понеже много го кефи тона. Той я е смъкнал в до, понеже наистина струните са адски опънати в стандартната настройка и е НЕВЪЗМОЖНО да се натиснат като хората.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, всеки ми казва различно мнение "за найлонови струни е" "за метални е".. Сега какво да правя незнам.. Да ида да си дам парите за нова китара или мога да си карам с тази, да и свала тоналноста или не. Грифа и съвсем леко се е огънал и струните са малко по-високо отколкото трябва. Какво да правя ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всичко зависи от тебе :cheers2:

 

1. Китарата си е с метални струни, но е стара. От една страна е добре, защото вади по-отчетлив звук (по принцип, но зависи). От друга страна е зле, понеже старият инструмент, при една не добра поддръжка, започва да дава дефекти и съответно свиренето става по-трудно.

 

2. Ако ти се иска нов инструмент, можеш да си закупиш, стига да знаеш откъде и как. Ако искаш да свириш на този, обърни се към някой, който разбира (като например да пуснеш темичка в подфорума "Музикални инструменти > Изработка и ремонт") за съвет относно състоянието на инструмента и могат ли да бъдат направени подобрения. Ние не сме майстори.

 

3. Отговорът не е еднозначен и зависи само от тебе.

 

 

Аз лично щях да направя и двете неща - и да се опитам да оправя старата, и да си потърся нова, по-добра. Но и двете при мене са мотивирани от каприза да си направя кефа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

грифа ТРЯБВА да е леко огънат !!!!.. (леко обаче)

 

височината може да я свалиш като си "поизпилиш" пласмасата на магаренцето .. препоръчвам да си купиш нова и нея да модифицираш .. за да не съсипваш нещо работещо !!!! .. с намаляване на "тази" височина не можеш да повредиш китарата .. наи много да ти поизбяга малко интонацията

 

и моя съвет е да имаш няколко китари ... найлонови-метални .....(защо не и електрически) .. както е казал мечо пух - колкото повече толкова повече !!!

 

:bravo:))

 

ВАЖНО Е ДА СЕ СВИРИ(дрънчи) :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте да подвеждате с неща, които сте чули или недочули. Примерно грифа трябва да е леко извит, ама при електрическите китари с тръсрод...

По принцип Кремона-Лилия е китара с размер на класическа китара, обаче мисля, че е направена за метални струни.

Като струни за нея, комплект фосфор-бронз 10-ки би било добро решение.

 

За проблема - мензурата на китарата е съвсем нормална и ако китарата не се е изкривила или поддала, не би трябвало да има проблем. Освен това, китарата не е лоша, това, че е Кремона няма значение - точно тази Кремона не е била особено евтина. Разбира се, крифа и е класически и не е от най-тънките, даже никак, обаче някои от тези китари звучат като пиано. Много нови китари на съвсем не особено ниски цени не успяват да звучат така.

 

Затова, ако си от София, донеси я в нас, мога да ти дам някаква диагноза и да я пипна с мерак. Ако няма проблем, ще си я вземеш същия ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата безименна кухарка, която си купих е-хеее съвсем в началото, си беше нова (фабрично) с метални струни и конструкция на класическа. Спомням си, че тогава мъката с натискането на първите ми ever акорди беше нечовешка. Не след дълго й сложих пластмасови и от тогава с метални (на тази китара) не съм повтарял. Оставяйки настрана това колко ме улесниха в тези първи месеци на (само)обучение, мисля, че въпреки фабричните метални това си беше китара за пластмасови. Не бих се учудил и твоят случай да е подобен. Естествено, пластмасовите не позволяват напълно адекватно обучение в некласическо свирене (напр. бендовете определено не са това, което са с метални струни), но мисля, че като за най-начален етап на обучение това е по-добрият вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.