Jump to content
Българският форум за музиканти

Запретни ръкавки и с теслата и чука...


Recommended Posts

И ето след почти 3 месеца през които май не съм пуснал и един пост аз се завръщам без дори някой да е забелязал... както и да е! Вероятно по коледа бедната душа на младия тинейджър (аз :P ) ще вземе от магазина първата си елетрическа цепеница. И понеже съм българин и да творя е във вените ми не можах да не се позаинтересувам за ефектите... След малко ровичкане в оная дупка с кодово название гугъл намерих няколко идеи как да си направим лесно драйв, дистър, уа-уа, ехо и прочее. Идеята ми е някой правил ли си е досега подобни бъзици и ако да работят ли?

 

айде и със здраве :headbang:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДрайФове, дистъри и уата работят но проб. Аз обаче несъм виждал работещ самоделен хорус. Тея огромните схеми с тея неоткриваеми интеграли SAD 512 ли кви бяха.... :headbang:

 

Ама има си хора за всичко. Марката N Audio е утвърдена май в този форум :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от дълго време правя ефекти за китара. Дистовете обикновено стават супер.

За дилеи и хоруци трябват интегрални схеми - закъснителни линии, които трудно се намират, иначе няма проблем.

Иначе цифрови могат да се направят, даже готови ром-чета с програма могат да се свалят.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката N Audio е утвърдена май в този форум  :)

М да, благодаря Elmo :happy:

 

Да допълня, че трудно се прави уа-уа, или на руски вау приставка :godbless::rolleyes: заради механиката му.

 

Най-лесно се правят дистъри, преампове, усилвателчета разни, и други работи, всичко на базата на аналоговата техника, която и до сега като, че ли се цени в пъти повече от цифровата :) rolleyes:

Долу, който не знае в подписа ми може да разгледа кви съм ги вършил :D:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- закъснителни линии, които трудно се намират, иначе

те намират ли се въобще?

По едно време нещо ми беше щукнало да си правя, та да си правя, обиколих една камара магазини из Варна, вадиха ми каталози на какви ли не немски, английски и хамерикански фирми и НИЩО. Вече ми мина и въобще и не искам да си правя, но ми е интересно има ли някъде да се продават.

 

А за цифровите.. какви парички излиза процесорчето и струва ли си въобще. Щото аз доколкото знам цените са от порядъка от 70-80 лева нагоре. А да дам 80 лева за нещо, което едно че трябва сам да го програмирам и незнам доколко ще се получи свестен звук и второ дали въобще ще мога да го подкарам :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долу, който не знае в подписа ми може да разгледа кви съм ги вършил :D:)

Малко е 2offtopic.gif но ако може да те питам, къде го ползваш този Professional Headphone Amp със 7 (седем) канала? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долу, който не знае в подписа ми може да разгледа кви съм ги вършил :D  :)

Малко е 2offtopic.gif но ако може да те питам, къде го ползваш този Professional Headphone Amp със 7 (седем) канала? :)

Питай peshoy2k

той има нещо като домашно студио.. или нещо от рода..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми това поне е закрепено за нещо. аз съм виждал един блус брейкър в напълно летящ монтаж. А той ко да е има бая повечко чаркалаци по него. 4 кондензатора, 5-6 диода, 12-13 резистора и 3 потенциометъра.

 

Най-странното е, че работеше. Поне от време на време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikifena,

ти сериозно ли си ги майсторил тези ефекти от линка към подписа си!?

Гледам и не вярвам на очите си!? :greenball:

А как ли звучат!?

 

И имам един въпрос: Бих ли могъл при сдобиване с примерно 8 такива "камиончета" да се намери някакъв трансформатор AC-DC с достатъчно изхода, за да не се налага да сменя човек батейрийки.

И как се решава въпроса с ампеража, щото май различните по вид ефекти разботят най-добре при различни нива на ампеража!?

Аз не разбирам много (даже никак), но ми е много интересно! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво намерих сега :greenball:

Аре смейте се ;)

bassboost.jpg

Какво да се смея - аз вкъщи имам 4-5 такива, само че върху дебел картон :greenball::greenball::greenball:;)

Имам и едно на платка-каре. Сещаш се, нали - като те мързи да чертаеш и разяждаш пътечки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и едно на платка-каре. Сещаш се, нали - като те мързи да чертаеш и разяждаш пътечки :)

 

@adXok въпроса ти за ампеража не мога да го разбера. Ти им подаваш напрежение. 9 волта. Те си харчат ток колкото им трябва :metalist: освен ако трафото не е твърде мъничко и не кляка, т.е. от през малкия му магнитопровод не преминава достатъчно енергия и при голямо натоварване напрежението пада.

Имаш предвид тъй наречените "готови платки"? То сега по магазините за електроника само такива се продават. Ако искаш да си намериш свестен текстолит трябва да си счупиш краката от обикаляне по магазини. А самите платки вършат идеална работа, стига да няма някакви по-специални изисквания към схемата, като например спиралки за индуктивности на самата платка или нещо такова. Става бъро, лесно и доста сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дистери с повече или по-малко овърдрайв се правят страшно лесно - има всякакви схеми - с 1, 2, 3 или повече транзистори. Имаше на времето една кафеникава книжка на български език за ефекти, имаше всякакви чудеса вътре, но най-много беше заложено на всякакви фузове, драйвове и дистери, ама не си спомням заглавието. Ако си я намериш е много добро начало и повечето от схемите бяха с добре познатите КТxxx и 2Nxxxx.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше на времето една кафеникава книжка на български език за ефекти, имаше всякакви чудеса вътре, но най-много беше заложено на всякакви фузове, драйвове и дистери, ама не си спомням заглавието. Ако си я намериш е много добро начало и повечето от схемите бяха с добре познатите КТxxx и 2Nxxxx.

Книжката е на Симо Лазаров. Забравих заглавието, но май беше нещо просто и конкретно от рода на "Електронни музикални ефекти"

Бай Симо се мислеше за българския Жан-Мишел Жар... :metalist::):):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikifena,

ти сериозно ли си ги майсторил тези ефекти от линка към подписа си!?

Гледам и не вярвам на очите си!? :dance:

А как ли звучат!?

 

И имам един въпрос: Бих ли могъл при сдобиване с примерно 8 такива "камиончета" да се намери някакъв трансформатор AC-DC с достатъчно изхода, за да не се налага да сменя човек батейрийки.

И как се решава въпроса с ампеража, щото май различните по вид ефекти разботят най-добре при различни нива на ампеража!?

Аз не разбирам много (даже никак), но ми е много интересно! :happy:

Да сериозно аз съм ги майсторил ;)

Звука не мисля, че е лош на ефектите, но зависи от схемата и тн.

 

Иначе за захеанване на няколко ефекта има няколко начина на реализация, но във всеки един случай, най-добре е напрежението да се филтрира и стабилизира.

Сумати фирми правят захранвания за няколко ефекти. Ето и 2 решения

Едното е на принципа Имаш адаптер и към него включваш тая джаджа, Другото на вудо лаб е на принципа, че вътре има отделни трансформатори, изправители и стабилизатори за всеки един от изходите за захранване към ефектите (по-доброто решение)

http://www.musiciansfriend.com/srs7/g=guit...ase_pid/151091/

http://www.musiciansfriend.com/srs7/g=guit...ase_pid/153509/

 

И пак дойде време да се самоизтъкна :lol::D:D

Тук бях правил 1 стабилизатор на принципа на дънлопа за fracture

ето го

http://i2.photobucket.com/albums/y23/Naudi...upplyFilter.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.