Jump to content
Българският форум за музиканти

Семпъл на бюджетен Маршал


kolio_k

Recommended Posts

Преди няколко дена се сдобих със съответния амп и поради факта ,че останах приятно изненадан от саунда му ( разбира се като се има предвид съотношението качество-цена) реших да му врътна един информативен семпъл.

vs65r.jpg

 

Click here to watch marshall-65-r

 

 

Нещо стана с картата в началото на записа (на чистата китара ), но не ми се занимаваше да повтарям. Иначе записа е правен с Фендер Страт и два микрофона пред кубето ( за да имам ляв и дясен канал без повече обработки от компа ) с Windows movie maker, като картината е от Уеб камерата на лаптопа. Няма използвани никакви ефекти или обработки от компа, а и няма как.

 

Не знам дали съм прав, предполагам, че повечето хора във форума няма да са съгласни, но аз лично мисля, че идеята на един семпъл е да покаже как звучи наистина даден гиър, а не как би могъл евентуално да звучи с обработка, в микс. Лично за мен, семпли записвани с импулси, спикър симулатори или изобщо сериозно обработвани по някакъв начин, не са особено показателни за качествата на съответния гиър, макар и несъмнено звучат много добре ( и обикновенно много различно от съответните устройства на живо ). Правя записите максимално натурално, за да може евентуалните заинтересувани да могат да добият възможно точна представа за реалния саунд

 

Колкото до кубето, мисля че наистина тази серия много добра за парите си (особенно на старо ) и е много подходящо за любители на по тежкия маршалски саунд в домашни условия и на бюджетни начала.

 

Добри му страни (според мен) са

 

Доста сериозна мощност за малко пари, става за репетиции с барабанист, както и за непретенциозни клубни гигове

Гъвкав драйв канал, звучи прилично от блус до метъл

ефект луп с микс функция

Сигнала минава през лампата и на двата канала, което особенно за чистия придава някакви наченки на лампов саунд

Свири прилично и тихо

 

Не толкова добри страни

 

Доста посредствен говорител, не знам какъв е ,но определено може доста по добре

Чистия канал е доста зле, макар че е една идея по добър от по старата серия на Валвстейт, с която съм свирил

За тежка музика не бих възразил на една идея повече гейн на драйв канала

Реверба, макар и Accutronics ,made in USA е доста ляв

 

Надявам се тези писания да са полезни на някой :thumbs_up: .

Следващия практис амп, който чакам скоро да получа е Fender Super Champ XD, пробвах го в музикален магазин и останах много доволен там. Като го получа ще запиша някой и друг семпъл

 

п.п. Вероятно поради старите му струни и факта, че напоследък почти не го използвам, Фендера най отмъстително се разтройва през цялото време :music336:

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцъ-тцъ-тцъ... Не съм очаквал от теб да се пречупиш. Транзистор, че и Маршал, че и Валвстейт... :music336:

 

Само няколко човека ми крепяхте all-tube надеждите тук из форума, но вече не знам... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме отписвай тъй лесно друже :thumbs_up::music336: , лампата си е лампа, тука говорим за съвсем друг прайс рейндж. Бих направил един сравнителен семпъл между Енгъла ( в дясно долу на видеото ) и Валвстейта ама ще е проява на лош вкус :hysterical: . И все пак и в Маршала има една лампинка за кадем, колкото да не изпадам в ерес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо тоя фендерак верно си отмъщава нещо дето не му обръщаш внимание ...:thumbs_up: Иначе за маршала мнението ми е че бива ама при положение,че има това до него и това другото - малко по отгорце така разположено не виждам що се занимаваш с глупости :music336:

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.