Jump to content
Българският форум за музиканти

Поддръжка на чинели


Recommended Posts

Добър ден! Моля за информация относно поддръжката на чинели, с какви препарати, пособия и т.н. Ще бъда благодарен.Ако има нейде из сайта, дайте направо линк :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно ако търсиш за чистене всяка една марка си има пасти за почистване. във повечето музикално магазини се продават! аз лично залагам на пастите имам си 2. едната е на Zildjian другата е на Meinl. и цените не са кой знае какво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нейде из сайта, дайте направо линк :D

Само не знам защо си мислиш,че останалите са длъжни да ти търсят инфото с търсачката-направи го сам,после питай!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, съжалявам, преди да напиша темата потърсих, излязоха ми десетки теми, но нямаше нищо в тях, какво трябваше да направя по въпроса в този случай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвали са ми, че медния оксид се чисти и с паста за зъби, но е голямо търкане и в негативните форми остава паста. Фината шлайф паста в комбинация с кичана шайба е моето решение :girl_witch: Само трябва да се внимава с натиска, че най-сериозно ако много натискате след десетина-двайсе почиствания може да гледате публиката си през дупки в чинелите :) В това отношение е най-добре на ръка, но пък ако ви мързи като мен, просто ще внимавате с кичаната шайба :thumbs_up:

Редактирано от fusion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фината шлайф паста в комбинация с кичана шайба е моето решение

 

Сигурно не говориш сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвали са ми, че медния оксид се чисти и с паста за зъби, но е голямо търкане и в негативните форми остава паста.

 

E бати пастата за зъби!?? :greenangel::cheers::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, тая паста на Paiste става ли за зилджани А и К къстъм нали уж съотношението в сплавите се различава? Че тая зилджанската паста ми лази по нервите - за да изтъркаш един чинел ти отива един час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не пич всяка една марка чинели си има технологиа на пастите. пример с паста на Meinl си тръкнах един мнооо дърт Zildjian и надписа му падна. тъиче не правете грешки да търкате с квато паста ви попадне. за това всяка една фирма си има пасти. казвам го от личен опит.знам че пастите са доста пари. но лично аз препоръчвам с квито чинели свириш си взимай такава паста.

П.П незнам за хората със Стаг те вече може и да търкат с паста за зъби ;) тва е шега разбира се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а мен мък за надписа на чинелите хич не ме търка, добрият чинел се чува , не се гледа. почти не съм чистил чинели. гледам да си ги прибирам след свирене, дори в собствената репетицонна не ги оставям . мръсотията идва главо от отва че чинелите прашлясват . а окисиването на метала си е нормално.

Редактирано от kukls
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.