Jump to content
Българският форум за музиканти

Форум музикант!


Recommended Posts

Предложението ми е да се стегне форума.Явно е ,а и много съфорумници са забелязали, че форума 'забива' (отваря се бавно или въобще не).Тъй като нищо не разбирам от поддръжка на форуми, приканвам хората ,който разбират и искат да се оправят нещата тука ,да помогнат доброволчески на модератори и админи за реда ,с който всички бихме живяли мирно и щастливо.

 

П.П.Мислих да пусна темата в говорилня, но нямаше да се вземе на сериозно.Не че сега ще стане.Моля ви тъй като уважавам този форум и не съм единствен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С 10 ръце за и подкрепям при мен вече е плачевно положението ...

 

Превключва си на различни режими на разглеждане на топиците и отговорите в тях сам(преди ден два се случи последно) .

 

Зарежда страница по 2,3 и 5 минути ,и то само ако не забие преди това за 20 до 80 секунди,заедно с целия браузър..

 

И преди са се писали такива теми и промяна никаква..

 

Забрави колега..

 

Ще почнат съвети от рода махни аватари,махни картинки махни икони...

 

Махнал съм всичко и кел файда... ефект никакъв.

 

 

Така че прави като мен - примири се и това е!!!

 

Форума е як (по съдържание),просто е тегав по отношение на разглеждането му.

 

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще почнат съвети от рода махни аватари,махни картинки махни икони...
Я и аз да дам съвет-махнете рекламите (щот като забие излизат първо рекламките,пък останалото след 10 секунди) ,ма то е ясно,че требе да се папа преди всичко.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като махнат рекламите пак ли Рафо от собствения си джоб ще плаща разходите по форума? И да са малки, човека достатъчно дълго го прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума и само като текст да го гледаш не се отваря , има датабейз проблеми ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че това на което се хостват веб-сайта и форума е shared сървър (galileo.sellinet.net).Всички хостинг доставчици за въвели ограничения на потребителите на споделения сървър (Селинет не вярвам да са изключение).Обикновено те са от сорта на :

 

- максимален брой Sql queries дневно - например 1-2000к

- максимален беой Sql конекций - например 100 едновременно ,много важно е колко бързо се обработват query-тата и затварят конекциите

- от страна на php ,време на екзекютване на даден скрипт ~ 30-40 секунди (има се впредвид 30 секунди процесора да работи за теб )

 

Незнам и колко се плаща за тоси хостинг от собствениците на сайта ,но може би вариант за решаването на проблемите е минаване на по горен план или дедикейтид сървър.Друго което може да се види е как са разпределени посещенията на географски принцип и евентуално да се качю един идентичен shared server от 5$ на месец в сащ или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Fenix' date='Sep 10 2008, 01:05 AM' post='366299']

А като махнат рекламите пак ли Рафо от собствения си джоб ще плаща разходите по форума? И да са малки, човека достатъчно дълго го прави.

 

 

Аз по принцип използвам браузъри ,които имат блокиране на реклами още от първата си инсталация.. Точно това да е проблема съвсем дума не може да става .

 

Разликата със и без реклами е никаква ..

 

Аве тая тема още ли не е заключена? Много издържа. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че проблемът е доста неприятен но ще трябва да изтърпиме още няколко дни. Повярвайте ми никой не иска бавен форум и ние работим по въпроса отново да имаме спретнат и бърз форум. Проблемът не е в рекламите а в обработката на данните. Не е лесно д се излезе на дедикейтед сървър защото разходите скачат десеторно поне. На този етап парите идващи от реклама не са достатъчи за това. Но ако това е единствения вариант - ще се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dedicated serer е скъпотия и то голяма. Ето примерна конфигурация на машина, от предлаганите от фирмата ни на крайни клиенти:

 

* Intel Core 2 Duo 2.2 GHz

* 2 GB Dual Channel RAM

* 2x320 GB SATA2 Hard Drives

* 1000 GB Monthly Traffic

* Complete Root Access

* 24/7 Technical Support

 

 

 

Това Рафо е за $220 на месец. Миграцията ще е много неприятна особено ако машината се намира извън БГ, но това ти си го знаеш много добре. Ако може да се оправи от страна на колокейтед машината, ще е приказно. Казвай ако можем да помогнем с нещо!

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, Рафо, това е крайната цена. На месец това е голяма сума според мен, стига нашите домакини да не са прекалили с тяхната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как е при вас но при мен днес форума е пушка.

 

Дали сме малко маймуни на клона или са промените налице незнам ,но скоростта на зареждане си е като при "белите" форуми.

 

Няма и "забивки".

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи от сутрин до рано следобед форума лети.След като се натовари ефекта уау става.Часове чакане за 1 тема да видиш :thumbs_up:.Ма кво да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По едно левче на месец да даде, който има възможност. Мисля, че ще се съберат парички. На мен ми харесва идеята форумът да се издържа от потребителите си. Тогава вече може да се говори за общност, която има своите цели и се поддържа взаимно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснат ли е Cache-а?

Има ли G-zip page compressation?

 

Ако не са активни пробвайте да ги активирате.Доста голяма разлика има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.