Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp & Ibanez


kkertev

Recommended Posts

Здравейте,в последно време съм намислил да се сдобия с нова китара.

Вече 3 години свиря с Ibanez модели и по точно RG1570sdb,с димарзио адаптери.

Решил съм да посменя марката.

Прави ми впечатление този модел на ESP.

ECLIPSE-II VB

 

* Set-Neck

* 24.75” Scale

* Mahogany Body

* Mahogany Neck

* Ebony Fingerboard

* 42mm Bone Nut

* Thin U Neck Contour

* 22 XJ Frets

* Gold Hardware

* Gotoh Magnum Lock Tuners

* Gotoh TOM Bridge & Tail

* EMG 81 (:) / 60 (N) Active p.u.

* Finish: VB

 

Eclipse-II_VB.jpg

 

Пробвах го в Динакорд,доста добре звукна,цената му е някъде около 2500лв.

Та все пак искам да чуя и други мнения по въпроса относно тази китара.

Ако ме питате за стилът който свиря,то той е предимно готик,хеви.

Благодаря предварително.

Поздрави K.Kertev

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми едва ли ще ти кажа нещо ново за теб, но определено ще ти е доста различно отначало...като си свикнал с флойдове..и т.н. Аз си купих преди около месец LTD Viper 400 което е със същите показатели като на тази, само дето адаптрите са ми 81 и 85.

Преди това имах Джаксън, и да ти кажа, разликата я усещам доста. Махагона си е махагон, а и фиксираният мост...ако ти трябва китара с много състейн, това е правилната летва :)

определено няма да останеш разочарован

 

Нещо много яко на ESP-тата е, че сетъп-а им е супер и не е нужно много да ги базикаш - хващаш и свириш

 

Налазвай!!! :)

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eclipse-II_VB.jpg

 

 

Тази и аз съм си я набелязал от доста отдавна. Но си взех Gibson SG. Както каза @chris_barnes - ще има да и свикнеш леко, но после няма да се разделиш с нея :thumbs_up:. Ако не ползваш тремолото на RG-то, просто налазавай директно, не се замисляй :punk_guitar: .

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като притежател и на двете марки китари ще кажа ,че са доста различни и е хубаво да притежаваш и двете. Не могат да се сравняват ,всяка е добра и със своите приемущества. Иначе ще трябва да свикнеш с фиксет бриджа. Просто положението на дланта не е като при флойда. Другото ,което е съществена разлика е скалата на грифа, но и с това се свиква бързо. За разликата в звученето няма да говоря ,доста е изписано по форума за дървета и LP-конструкциите, състейн и т.н. С две думи избора ти е много добър и дано станеш собственик на тази красавица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това ESP конкретно няма какво да говоря - гледал си й спецификациите, пробвал си я от първа ръка и не мисля, че някой би могъл да ти каже нещо съществено, което не знаеш.

Преходът от Ibanez (супер страт) към лес пол обаче може да ти дойде малко нанагорно в началото. Самият аз преди около месец си взех за пръв път лес пол тип китара, след като 15 годин' бях свирил само на страт и супер стратове и, въпреки че уж я бях пробвал и преди това в магазин за по 5-10 минути (к'во ли съм пробвал - 5-6 акорда и рок клишета), като се опитах да си изсвиря за пръв път пълния репертоар (вкл. солца, пинизи и т.н.) на лес пола, направо имах чувството, че съм се върнал в първи клас. Много различно ми дойде поне на мен - ширина на грифа, дъга на грифа, екшън, сглобка гриф-тяло, ъгъла на грифа спрямо тялото ... дори оптималната височина на окачване (дължината на колана) ми идва тотално различна ... Честно казано, все още не се усещам пълноценен на тази китара и изглежда, че тепърва ще трябва да си изработвам паралелна постановка за нея, особено що се отнася до технично солиране на горните прагчета, което за момента ми е адски куцо.

Това си е много индивидуално (минал опит с различни конструкции китари, общата постановка, с която си свикнал да свириш ... па и дарба, предполагам:greenangel:), ама поне за мен се оказа предизвикателство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм пробвал тази китара в магазина, но само за 3-4 минути не повече, при това с много драйв. Като цяло си е идеална, само кофти впечатление ми направи факта, че активните адаптери, поне така ми се стори на мен, направиха звука "техен". Според мен въпросната електроника не позволява пълното развитие на капацитета на дървото, и честно да ти кажа не прозвуча като магагонова китара. Но иначе да, супер е сама по себе си, но ако искаш моето мнение, аз лично не бих дал 2500 лева за нея, просто защото според мен за тази сума може да се потърси много по специфичен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... само кофти впечатление ми направи факта, че активните адаптери, поне така ми се стори на мен, направиха звука "техен" ...

 

В смисъл - ESP звучене - или нещо не мога да схвана какво казваш ??? :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имам предвид, че активната електроника оеднаквява в известна степен китарите, което според мен е добро, когато става дума за не дотам притенциозна дървесина. Разбира се, това е само мое мнение, което по никакъв начин не е меродавно. Просто казвам, че ако пича търси махагонов ЛП звук, според мен е по-добре да се снабди с типичните за този вид инструмент адаптери. Някак си много метълско ми идва тази комбинация ЕМG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Значи е таман :D Благодаря за отговора :ok:

 

Ако ме питате за стилът който свиря,то той е предимно готик,хеви.

Благодаря предварително.

Поздрави K.Kertev

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъ,Гибсън Лес Пол Студио е малко под 2000 лв нова.

е не е с активна електроника.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъ,Гибсън Лес Пол Студио е малко под 2000 лв нова.

е не е с активна електроника.

 

да, но просто тази е по-модерна откъм дизайн и звучене заради ЕМГтата, пък и едва ли отстъпва по качество на изработка. Важен според мен е индивидуалният вкус, не трябва да се робува на марки. Не че, не ме кефи гибсън-а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година си купих един от по-малките братя на този Еклипс. Много съм доволен. Смятам че си се насочил много добре и няма да съжаляваш за избора си. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eclipse-II_VB.jpg

 

Разкошна е! Още ли не си я взел? И аз щях да си взимам същата, но търсех нещо с по-дълга мензура.

Редактирано от vovcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.