Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за Wah Pedal


ge6e

Recommended Posts

Реших да си купувам wah wah pedal , гледах демота в нета , но си е друго да се опита , но немога да намеря и искам да питам колеги китаристи дали могат да ми помогнат като ми препоръчат някакъв wah pedal ,ако може до 150 лева :) . Мерси предварително :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми на тази цена са три варианта - CryBaby GCB-95 , Morley първия модел и ... пластмасовия Wah на Behringer :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, пластмасовия на Берингер го бях забравил. Нов май е около 90, втора ръка съм го виждал от 30 до 60.

Няма такъв честотен диапазон като крайбейбито и като свириш с дисторшън почти не се усеща, че съществува... :):)

Морлито не съм го пробвал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за на отзавалите се :) .Тоя Беринджер никога няма да си зема :) A да знаете каде се продават в България или трябва да си го поръчвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно да минеш през РФ (за морлито - честотно е почти същото като крайбейби 95 , ама малко по-високо дигнат) или през Фактор за дънлоп .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно РФ са официални вносители на Дънлоп и имат повечето модели.. стандартното GCB 95 не е зле, като ще е уа-уа да е Дънлоп - доказана марка.

аз бих ти препоръчал на Зак Уайлд модела - убива с звук, няма корекции но ме кефи дори повече и от Дайм уа-то. То обаче мисля беше 269 ново..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали някой е имал вземане-даване с :VOX VX V847 A,Питам,защото това е другия педал в този ценови диапазон,за който съм чел добри отзиви по чуждите сайтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си играл за малко с него.

 

Има повечко високи, тоест стига до малко по-високи честоти на крайна предна позиция. Не е лош, въпрос на вкус е дали ти отърва, на мен дънлопските уа-та ми харесват повече.

 

Колкото до разликите между Морли и Дънлоп, повечето педали на Морли имат по-малък честотен обхват от Дънлоп и звука е по-малко оцветен (по-близо до оригиналния тон на китарата), аз лично след доста игра с едно Морли се върнах на Дънлоп защото звукът ми отърва повече и пак - въпрос на вкус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 10тина години съм фен на скромното GCB95, пробвал съм повечето други, широко разпространени на пазара педали и до сега не съм намерил убедителна причина да го сменя. Просто и профи решение, което ме устройва напълно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също съм фен на GCB95. Най ме кефи от тези който съм пробвал(не че са много , даже напротив- два ,три). Съжалявам че си продадох моя.

В моя случай за разлика от на Кольо е , че не може да се каже профи решение в никакъв случай , но явно има съвпадение :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.