Jump to content
Българският форум за музиканти

китара Bc Rich Asm Standard


dushkov

Recommended Posts

Търся мнение за BC RICH ASM STANDARD - http://www.thomann.de/gb/bc_rich_asm_standard.htm

 

По принцип търся китара, за около 600лв., която да е с чувствителни адаптери при свирене с една ръка(лява), да е с ДОБЪР флоид роуз(който да не разстройва), 22 прага.

Моля за мнение сред форумците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

която да е с чувствителни адаптери при свирене с една ръка(лява)

 

Това не го схващам какво ще рече ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ,дабълхенди ,легато и арпежи от ада ^^^

 

На китарата не съм свирил ама на външен вид е убиец.Много ме израдва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

която да е с чувствителни адаптери при свирене с една ръка(лява)

 

Това не го схващам какво ще рече ...

Ац/Дц добре се вижда какво се опитва да прави АнгъЗ

 

15-20с .. и 25-35 след това .... ВЯРВАМ че за туи иде реч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че имам нещо против, но защо си се насочил към BC, след като е със стандартен външен вид? Интересно ми е просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти отговорил, аз на негово място защо бих купил тази китара - на 99% от китарите главата им е умопомрачително грозна - най-вече на Fender, особено на Telecaster! Колкото и да е глупаво, за мен това беше едно от най-важните неща при закупуването на китара. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не искам да те обидя и се извинявам предварително, но да, много е глупаво (според мен) това да ти е най важния мотив за закупуване на китара. Това е музикален инструмент, а не моден аксесоар (разбира се, въпрос на вкус, но така е прието) и неща като качествен саунд, удобство и тн. идват много преди формата на главата.

 

п.п. Огромна част от свирещите на китара, и аз в това число, не виждат нищо грозно в главата на Фендер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^+1. И аз се пиша в огромната част (особено стратската глава).

Сега по темата:22 прага, ОК.С адаптерите и аз не съм много сигурен какво искаш да кажеш, обаче с неразстройващия се флойд ще видиш зор.Ограничил си се до 600 лева, което не е задължително условие флойдът да е абсолютна че**я. А аз лично намирам китарата, към която си се насочил за супер :)

За тия пари можеш да намериш и entry-levelите на Джаксън, Ибанец и т.н., но както е казвано хиляди пъти във форума:не робувай на марки.Въобще не слушай хора, които са предубедени към някоя марка, да кажем.Тъй че златното правило-виждаш, пробваш, взимаш (евентуално ;) ) е в сила :)

Айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не искам да те обидя и се извинявам предварително, но да, много е глупаво (според мен) това да ти е най важния мотив за закупуване на китара.

Е ти пък! Не се обиждам, ама и не съм казал, че е най-важния, а от най-важните. :) В крайна сметка в ценовия клас, в който пазарувах, според битуващото в този форум мнение, няма особено голяма разлика в качеството на звука и изработката, а и колко ли разбирам аз от качество... Така че красотата на китарата няма как да не ми е важен критерий (но не единствен).

 

П.П. Наистина ли главата на Телекастър, например, не ви прилича на провиснал х*й? Сигурно аз съм се сбъркал нещо... :)

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво да ти кажа батка...тая китара като я гледам е същата като Джаксъните същия модел (разбирай JS 30) флойда не е кой знае кво...сигурно искаш нова китара и съвета ми не знам до колко ще ти е от полза, ама преди месеци се продаваше тук 1 BC Rich Assasin който е с критериите които търсиш, ама е по-висок клас китара. Искаха му 600 лв. Мисля, че още се продава, ако те интересува ще поразпитам.

 

е за те тая става дума:

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=214362

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво да ти кажа батка...тая китара като я гледам е същата като Джаксъните същия модел (разбирай JS 30) флойда не е кой знае кво...сигурно искаш нова китара и съвета ми не знам до колко ще ти е от полза, ама преди месеци се продаваше тук 1 BC Rich Assasin който е с критериите които търсиш, ама е по-висок клас китара. Искаха му 600 лв. Мисля, че още се продава, ако те интересува ще поразпитам.

 

е за те тая става дума:

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=214362

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за съветите!

 

Ще дам малко пояснения,

Търся китара от няколко месеца и все още не мога да се ориентирам в баланса качество-цена.

 

Относно чувствителните адаптери, имам предвид, че преди години имаше китари(български,чешки, руски), при които се усещаше осезаемо чувствителността при свирене, особено ако искаш да направиш нещо като на АС/ДС, както писа колегата.

 

Аз съм китарист от 3 клас, но от 10години съм се откъснал от музиката, а съм решил "бурно" :) да се завърна.

 

Не искам китара за начинаещи, както пишат за модела Jackson 30 Dynki, ако не се лъжа, искам надеждна китара, с добър флоид...естествено и формата е от значение, но класическата форма на фендер и метлите не ми допадът, търса ST модел.

 

А и ако може да ме светнете каква е разликата м/у хъмбъргери, адаптери, и разните разновиднисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо , сега разбрах, флоида Floyd Rose® Licensed - не ставал, така че търсената китара от мен няма да е гореспоменатия модел. Давайте съвет моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.