Jump to content
Българският форум за музиканти

Маршал МГ10кк


Mzorg14

Recommended Posts

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...между другото пътувах първо с бус после с кампер...а кабинета не го мъкнах с мен по друга причина...и не е до пари а до отношение към музиката...не че някой има желание да разбере...много по-лесно е да бъдеш мизерник който се мисли за голяма работа и да плюеш по хората които ти показват реалността...

 

ПС:наистина съжалявам че се наех да обяснявам очевидни неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да, да откажеш да свириш преди концерт в друга държава защото не са ти осигурили не знам си какъв кабинет е доста правилно отношение към музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментарите тръгнаха от упрека ти, че не е практично да се ползва това малко ампче с голям, скъп кабинет.

Тук си напълно прав - никой не спори. Никъде нямаше съвет от рода на "Вземи си това ампче и 2х12 кабинет", и не знам защо тогава тръгна толкова с рогата напред по въпроса. Плюс това е ясно, че автора на темата ще купува малък амп, което прави сравненията му с големите ампове безмислени. Дилана има такова ампче, има такъв кабинет, пробвал го е -> харесва му. Не виждам нищо нередно, нито пък комбинацията звучи зле...

 

Оттам нататък за андрешковщината си прав, обаче до толкова, до колкото говорим за наистина непрактични неща(например закупуване на 4х12 кабинет специално за това ампче, правене на кабинет с говорители от Благоевград за по-евтино и др...).

 

Иначе не мисля, че е задължително човек да си купува най-"яката" апаратура на еди-кои си марки, за да звучи добре - именно тук, според мен, започва снобарията и глупостта.

Няма техниески причини един скъп амп да звучи по-добре от друг, по-евтин такъв от друга марка, или пък причини даден правен/модван и т.н. усилвател да звучи на всяка цена по-зле от друг - скъп и марков амп - ако всичко е свършено добре, това, кой усилвател е по-добър е в голяма степен въпрос на вкус.

И твоя гарланд може да мине за чиста проба андрешковщина, ако да кажем го погледнем от гледната точка на снобаря, притежаващ 100 маркови ампа... Затова мисля, че крайните мнения са опит за демонстриране на някакво състояние или тежест, обаче не са никак истинни, нито подплатени с нещо.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз @preIbanez го разбрах така - за какво ми е да давам оценка за звука на дадено ампче, когато е прекарано през 4х12 кабинет, при положение, че човек много рядко ще стигне до такава ситуация, а най-вече ще оценява ампа самостоятелно. В този ред на мисли - дайте да го видим самото то как звучи, без приставки и притурки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да коментирам - марката продава... като е на Кери Кинг..еди колко си евро отгоре..амп-а звучи прилично, но аз бих избрал друго нещо от Томан-а :thumbdown: а именно:

 

http://www.thomann.de/gb/roland_cube15x.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма техниески причини един скъп амп да звучи по-добре от друг, по-евтин такъв от друга марка,
Имa -Трафа.

Не съм чувал друг амп да изкара саунда на Маршал Плекси примерно-не че звучат зле другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФ/ Има един ама той е още по - скъп. На Bogner Extasy крънч канала е едно към едно Плекси. Там цената обаче е друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз @preIbanez го разбрах така - за какво ми е да давам оценка за звука на дадено ампче, когато е прекарано през 4х12 кабинет, при положение, че човек много рядко ще стигне до такава ситуация, а най-вече ще оценява ампа самостоятелно. В този ред на мисли - дайте да го видим самото то как звучи, без приставки и притурки.

 

 

 

Мерси за линка.

За мен е напълно достатъчен, за да кажа - МАРШАЛ ПЕЧЕЛИ ОТНОВО!

Въпрки неравната битка, малък дву-канален Маршал с 6 инчов говорител срещу Амп със сумати канали и по-голям говорител, с кеф бих бил шута на Лайн-(овозката).

MARSHALL - the sound of rock... :thumbs_up:

 

 

Колкото да разразилият се спор - няма нужда от хабене на нерви - това е само "загряващ" амп.

Както казах, би бил чудесен :

А. за начинаещ китарист;

Б. за професионалист, който иска да загрява, когато е на турне в хотелската си стая

и В. за фенове на Кери Кинг ( аз бих си го взел, като фен на Слеаяр - примерно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.