Jump to content
Българският форум за музиканти

Mesa


avaavaava

Recommended Posts

Дано съм останал с погре6но впе4атление, но си мисля 4е колегата АВААВААВА си прави та6ак от самото на4ало :P

Дано да гре6а, ама не мисля ...

По въпросите които задава ("дуал или тайпъл да купувам ...") и по´добните там ... малко (много) на та6ак отива темата :bravo:

Какво 6те кажете ? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано съм останал с погре6но впе4атление, но си мисля 4е колегата АВААВААВА си прави та6ак от самото на4ало :P

Дано да гре6а, ама не мисля ...

По въпросите които задава ("дуал или тайпъл да купувам ...") и по´добните там ... малко (много) на та6ак отива темата :bravo:

Какво 6те кажете ? :P

ми тоя пич наистина яко се ебава с нас тука

да земе да се стегне или да си търси някъде другаде да си върти номерата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо - имаш погрешно мнение

AVAVA ми е приятел и наистина е луднал на тема МЕса Буги

и то от доста отдавна - пожелавам му най накрая да си купи едно и тогава ще мирне - ако жена му не го изгони

щото дали 100 или 150 вата - къщата ще се тресе из основи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ ПРЕДЛАГАМ ДА НЕ ПРИЕМАТЕ ТОВА ЧЕ СЕ ИЗКАЗВАМ ШЕГОВИТО ЗА НЯКОЙ НЕЩТА, ЧЕ OЗНАЧАВА ЧЕ СЕ ШЕГУВАМ С ВАС!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Много ми погнахте и съм много благодарен за съветите....Tankishunk!!! :) ...

ама тиа работи с Вефовете си бяха смешни!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо - имаш погрешно мнение

AVAVA ми е приятел и наистина е луднал на тема МЕса Буги

и то от доста отдавна - пожелавам му най накрая да си купи едно и тогава ще мирне - ако жена му не го изгони

щото дали 100 или 150 вата - къщата ще се тресе из основи

6том @Тони казва - вярвам! Просто така ми се стори малко несериозен подхода, но 6том е твой приятел - зна4и вси4ко е ок, т.е. и на6 приятел е. А 6том му е интересно 6те пусна една снимка на не6то за него :happy:

 

П.С. Тони сно6ти най-накрая подготвих ония снимки и 6те ги пусна по-късно днес :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че е съвсем по темата ама ... Айде за феновете на Меса.

Бях си в БГ за 2 седмици и успях да асемблирам комплекта докрай, както си му е реда. Исках много да запиша малко семпли и да постна, но не ми пристигнаха микрофоните и ще пропусна засега. Имах проблеми със захранването на тези говеда, щото няма достатъчно мощен траф 220 -> 110 Волта. Сега поръчах един K.E.R.T. 1 KW (220 V -> 110 V). С него захранвам стабилизатора ФУРМАН и от него разпределям на отделните юнити. Досега ползвах един K.E.R.T. 150 W (220 V -> 110 V), но с него не можах да изпържа яко сетъпа, щото загравя, мощноста му е малко да захрани всичко нужно на 100%.

 

Clinic.jpg

 

По принцип ТРИАКСИС-а го ползвам най-вече в ДУАЛ РЕКТИФАЕР Моуд. :) Ето това е по темата :happy: В този режим ми харесва най-много. Иначе си има и убийствени чисти канали, които не са много типични за много други подобни преампи. Наистина много жалко, че не ми пристигнаха микрофоните навреме да запиша нещо да се чуе, да не е само приказки. Ама ... това е засега...

 

Тук е рака в малко по-пълна версия.

 

Rack.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Visiondann, не че е по темата но може ли да напишеш всички неща от рака за какво ги използваш и как се казват .Примерно Фурман за еди кво си... и т.н.т?

Мерси ако се навиеш ....ако не ти се пише здраве да е!!! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това е сетъп!!

Данчо няма да се сърди че не се въздържам и коментирам вместо него(ама при такива красоти не мога да се въздържа!)

самсъна - това е дистанционното

Furman - power conditioner - стабилизирано захранване - предназнамението му е да подаде стабилизирано захранване към всички компоненти на рака - така че да нама - спайкове - прекъсвнания и да не вкарва шум - не е скъпо 150 -170 евро

триаксиса е предусилвател - с миди и 128 програми-като имаш 6 основни меса звука в него и си ги програмираш по вкус

2-90 - ти е пауър ампа - тоест крайното стъпало

триаксиса и 2-90 ти образуват все едно глава - както са дуал и трипъл ректифайра - само че според мен още по добре тъй като пасредством мидито- вързваш преампа с процесор - и на различните бленди на преампа - асайнваш ралични ефекти от процесора(а може и без ефекти - дори задължително) и така имаш тотален контрол над всичко

Абакус миди педалиерата на меса - оттам управляваш смяната на програмите с крак

Такамине ГТМ 6 - миди ковертор - служи да дърпаш звуци от синтезатор

като процесор виждам роланд - май дп5

диджитеч - студио - е те са ти за ефекти - хоруси,фленджъри,фейзъри,дилей и реверб и др

има 2 сребристи рака - дето вече ДАнчо ще каже какви са и за какво са

и 2 колони на меса - за стерео и китарка Джо Сатриани за РАЗКОШ

 

Любо - продавай АлфаРомеото! -GO SELL THE CAR _ ITS A MESA BOOGIE

(бъзикам се де!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият "сребрист рак" е dbx Tube Chanel Power Strip - джаджа, за която много съм се размислил напоследък. Visiondann, с удоволствие бих чул мнението ти /а и някой друг ако има впечатления - да заповяда/ . Може и на ЛС, за да не разводняваме темата тук или в отделна тема - ако и на някой друг му е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп, грешка - микрофонен предусилвател е, а не channel strip. НИщо де, ако има желаещи бих чул отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Visiondann - ще ни е интересно да чуем за възможностите на апаратурата (по точно като функционалност), или може би трябва нова тема за това (а защо не и раздел за озвучителни апаратури - то май може да е към звукозаписа, знам ли). На мен, например ми е интересно да разбера, за какво е MIDI-то в предусилвателя. Да ме прощават останалите, ама обикновено, аматьорите ползваме някое и друго комионче и оттам в някое кубе, а сега като гледам и като чета какво споменава TONY - ми то цял самолет.

 

btw: То, докато съм писал поста, Visiondann вече бил отговорил. Благодаря.

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, благодаря за помо6та! Даже доста ме улесни ;) Пък и ти си спец по преампи, както сме си говорили и преди, така 4е нямам ни6то против помо6та ти, даже е желателно.

Само за САМСОН-а си се подвел. Всъ6тност той е съ6то стабилизатор но за 220 В, а ФУРМАН-а е за 110 В. Ползвам ги двата да разпределям напрежение по устройствата, за6тото някои са на Американския стандарт (110 волта), други - на Европейския (220-230 волта). Ина4е и ФУРМАН-а и САМСОН-а стават за контролиране на светлини съ6то. Отделно са много ефектни за6тото си имат специални светлини за вертикално осветяване на рака докато си на тъмна сцена. Наистина много ефектно са го направили.

А, и другото - Триаксиса е не с 6, а с 8 блока симулатори на рали4ни Меса глави - от сериите Марк, Ректифаер и т.н. Вариацията в тона е пълна и гъвкава.

Двата сребристи ефекта са ДБХ 386 - лампов стерео преамп и аналог/дигитал конвертор, а другия е УСБ аудио конвертор.

РОЛАНД-а който се вижда е ГМ-70 и е съ6то Гитар-То-МИДИ конвертор.

@Тони и @Разбойник об6то взето из4ерпаха темата кое за какво се ползва.

По принцип Триаксиса и Симул Клас-а + Колконите са сетъпа за китара. Но тъй като този рак го ползвам за лайв у4астия и за хоум рекординг (най-отгоре има пулт Алън и Хийт, който не се вижда на снимката). Та затова е добавен микрофонния преамп. Дигите4а е за ефектите и хармонайзинг. УСБ интерфейса евентуално за полеви записи към комп´тър.

Това което не е на рака на снимката, но което по принцип си стои там е стъпалото 2х500 вата и двата безжи4ни 6ура УТ (само рамката им се вижда над САМСОНА). Това е за което се се6там в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Visiondann - ще ни е интересно да чуем за възможностите на апаратурата (по точно като функционалност), или може би трябва нова тема за това (а защо не и раздел за озвучителни апаратури - то май може да е към звукозаписа, знам ли). На мен, например ми е интересно  да разбера, за какво е MIDI-то в предусилвателя. Да ме прощават останалите, ама обикновено, аматьорите ползваме някое и друго комионче и оттам в някое кубе, а сега като гледам и като чета какво споменава TONY - ми то цял самолет.

Вси4ко е заради естеството на работа и на4ина по който работя (сам) най-4есто и напоследък.

По принцип вси½ко е много просто - преампите, усилвателя и ефектите вървят ръка за ръка. Т.е. - ясно е за6то са там.

МИДИ конверторите ги ползвам докато свиря с китара (подлагайки реалтайм някои бленди от сорта на Слоу Стрингс, Уърм Падс и Стрингс). Ползвам КЕТРОН саунд модул, който не се вижда там. Освен това като работя сам свиря и с МИДИ Бас педал с който контролирам в реално време най-разли½ни стилове (които правя сам). Т.е. не ползвам МИДИ файлове, а свиря все едно със самосвирка, но контролирайки я с крака (4рез МИДИ бас педала). Разбира се стиловете които ползвам са най-ве4е дръмс+бас+хармония. Не използвам селски стилове от типа +МИДИ китарки и от сорта ;) 6тото изоб6то не ме кефят и зву4и сме6но. Направих една разработка за този КЕТРОН модул с който работя и го пратих на фирмата КЕТРОН. Това стана повод да ме поканят като онлайн консултант на фирмата при разработката на софтуер за КЕТРОН, свързан и улеснява6т китаристката гилдия, която им ползва продуктите. Но това е една друга и дълга тема (разработката ми я има в ли4ната уеб страница, който иска може да хвърли едно око) ;)

С други думи - правя се на 4овек-оркестър ;)

Сега искам да си направя едно демо с няколко камери които да онагледят стила ми на работа и да се види какво и как правя, за6тото наистина е много интересно и ефектно.

Ох, айде да спра замалко, 4е се уморих малко да пи6а ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... На мен, например ми е интересно  да разбера, за какво е MIDI-то в предусилвателя...

Просто такава е архитектурата на ТРИАКСИСА - с МИДИ контрол, както пове4ето преампи от този клас. Дoпълнително си купих и диск със софтуер само за Триаксис-а. На недо по МИДИ път от компутър може6 да уплоадне6 готови програми към преампа. Т.е. да си ги направи6 в компутъра и да ги вкара6 в ефекта вси4ки на куп. Освен това в диска има и няколко блока от програми за Триаксис - то4но така както ги ползват Петру4и, Металика и други артисти. Може6 направо да ги изсипе6 в ефекта си по МИДИ път и да не си играе6 да ги вкарва6 на ръка един по един.

Друго много ценно не6то което има комплекта ТРИАКСИС - СИМУЛ КЛАС е, СИМУЛ КЛАС стъпаолото има 3 режима на работа - DEEP, 1/2 GAIN, MODERN. Във всяка бленда на ТРИАКСИС-а може6 да укаже6 на кой режим да работи стъпалото. Примерно соловите бленди - на ДИЙП, крън4овете на 1/2 ГЕЙН или МОДЕРН. С други думи - като превклу4ва6 бленди на ТРИАКСИС-а, автомати4но се превклу4ват режимите на работа на СИМУЛ КЛАС-а.

Направено е по много интересен на4ин. От преампа излизат 4 женски жака (освен вси4ки други :headbang:. Те имат функции на суит4 педали все едно. Три от тях влизат с къси кабели в СИМУЛ КЛАС-а. На всеки жак назна4ава6 дали да е вклу4ен или не за всяка бленда. Но ина4е може6 да ги ползва6 за суит4 контрол на други ефект - да пуска6 и спира6 ревеби, делеи и т.н. не по МИДИ път, а все едно 4е има6 вън6ен суит4 педал. При мен 3 от тези канали са заети за контрол на СИМУЛ КЛАС-а, и остава само 1 свободен за вкл/изкл на вън6ен ефект.

Вси4ките тия не6та са направени за улеснение - с едно превклу4ване на преампа, да се превклу4ва и околоната му периферия в желания режим. А не да настъпва6 10 педала само да ско4и6 от 4иста на солова бленда и обратно :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.