Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам нещата, свързването е сложно?


aarab

Recommended Posts

Здравейте!

Искам да си свържа всичко което имам така,че да се записват вокали и т.н. в скромното ми домашно "студио:.... :hysterical:

Нещата които имам са: един студиен микрофон, лампов преамп, пулт, преамп за слушалки, слушалки и саунд карта УСБ.

Въпроса ми е как точно да вържа всичко, че да си бачка както си требе.....

Като записвам от Кубейс искам да се чува от преампа за слушалки....

Мисля, че трябва да е така:

 

микрофон > лампов преамп > пулт > (тук незнам как да свържа преампа за слушалки и къде да го свържа) преамп за слушалки > саунд карта > компютър.

 

На пулта имам едни изходи, които не са ми ясни за какво са AUX SEND, MAIN OUT, CTRL RM OUT - едното е за контролна стая, другото и третото обаче не знам.....

 

Ще помоля за съвети как е най-добре да стане....

ПОздрави на всички!!! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AUX SEND e изход към външен процесор за ефекти

MAIN OUT ти е главния стерео изход за РА

CTRL RM OUT ти е ясно.

 

Като имаш миксер не знам за какво ти е микрофонен и слушалков преамп, той миксера си ги има вградени...

Ако смяташ, че майк преампа ти е по-добър от вградения - включи го в някой от линейните входове на миксера.

За слушалковия преамп обаче не мога да кажа нищо - не ми е ясно, сори... :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз не знам вообще за какво ти е и миксер в този случай. Включваш преампа в линейния на картата, за слушалките си има вход и си в бизнеса:hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз не знам вообще за какво ти е и миксер в този случай. Включваш преампа в линейния на картата, за слушалките си има вход и си в бизнеса:ok:

Принципно е така, но миксера има добри корекции и мога да ги ползвам :) А иначе да питам AUX SEND за ефект само вързвам ефекта към AUX SEND и той си влиза в миксера така ли???

Остава обаче големия проблем -искам слушалковия преамп да бачка с 3-чифта слушалки :thx:

Помагайте!!!

:hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофон > микрофонен преамп > пулт > компютър > слушалков преамп

За слушалковия преамп можеш да вземеш и сигнал от усилвателя /ако ползваш такъв /, но е задължително да е след компютъра, за да може

изпълнителя да си слуша инструментала, както и евентуални промени в корекциите, баланс и т. на т.

Личното ми мнение, е че пулта е излишен в този вариант, защото да записваш с корекции не е много удачно, плюс това много връзки стават, но както си решиш. :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофон > микрофонен преамп > пулт > компютър > слушалков преамп

За слушалковия преамп можеш да вземеш и сигнал от усилвателя /ако ползваш такъв /, но е задължително да е след компютъра, за да може

изпълнителя да си слуша инструментала, както и евентуални промени в корекциите, баланс и т. на т.

Личното ми мнение, е че пулта е излишен в този вариант, защото да записваш с корекции не е много удачно, плюс това много връзки стават, но както си решиш. :godbless:

OK, значи слушалковия преамп да го вържа за изхода за слушалки на саунд картата (ЕМУ 0202УСБ)???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж входа на слушалковия преамп., мисля че е линеен а изхода за слушалки на картата ти подава 200 ома /предполагам/, но в крайна сметка и така става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.