Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов парцал с Шектъра


Recommended Posts

Много ми харесва!

Особено този клокочещият бас къса глави от кръста.

Издай някоя тайна за микса - например как да докарам такъв бас и язе. :)

Май в микса не разделяш китарите на макс в ляво и в дясно? И не звучи никак лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издай някоя тайна за микса - например как да докарам такъв бас и язе. :(

Май в микса не разделяш китарите на макс в ляво и в дясно? И не звучи никак лошо.

Барабанките са AD. Баса има WARP. А китарите Izotope trash. От там е експанда, с който се делят двете китари, а третата е с ривърб и отзад. Солото е на два канала по 75 процента, а дабълхендите във втората част (които малко прекалено съм ги дръпнал май) са на 100% панорами. Вокал ще има, като дойде текста. Демек като изпия цялото пазено за целта Пломари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е добре, но ми се струва, че парчето "хлътва" на солото - става по-немощно и изкуствено пищящо, като се губи мощта на ритъм-китарата и баса. И на около минута преди края бих сложил два флажолета по краищата на рифовете, но това са бели кахъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кефи ме мен парчето. :cheers2:

Много ме изненада в началото с тея барабани и после супер свежо стана като се промени всичко :)

Звука на баса е много як наистина обаче като цяло баса според мен прецаква парчето донякъде. И то защото пулсациите му изобщо не съвпадат с тези на барабаните(може и аз да съм откачил ама чувам само накаво"плякане", което изобщо не съвпада с киковете). По този начин парчето някак си "омекава" :P Ако беше по стандартния начин звученето му според мен щеше да е по твърдо и цялостното звучене.

Солата ми харесаха , идейни са , а и не им липсва виртуозност на места :) Само че и при мен потъват в микса. Може би причината е наличието на дилей или нещо такова което намалява атаката и така се налага да се усили, а може и просто да са тихи.

Естествено всичко е въпрос на вкус... но не мога да си оближа гъза така че т'ва е :)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малииии :yahoo: зверско е!!!

 

И мен много ме кефи звука на баса. Човек кажи как го правиш. Нищо не разбрах от това:

[ Баса има WARP.

 

Ще черпя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто и почти завършената версия на парцала. Всъщност това е съвместна работа с DYLGIQ. Kakto spomena ultramega , баса се разминаваше доста, затова е и презаписан. Солата са махнати, решихме че по добре с пеене да напълним дупката. Сега остава да ни озари вдъхновението за текст и се мятаме.

 

Колкото до клокочештия бас, трябва да добавя че е записан през китарната банка с която са записани китарите, след това с WARP 1 , и компресора на Нуендото. От китарите само една е с IZOTOPE TRASH, kaто той е използван само като експандер а не като симулатор.

 

 

А вкрая на парчето има 10 секунди трибют на Кери КИНГ :)

 

ENJOY :yahoo:

 

 

http://media.putfile.com/aitapeapeadylgiq

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.