Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за СТАГ


velit

Recommended Posts

искам да знам какво мислите за Стага акустичната китара :rolleyes:

аз за сега сум с такава и за на пред ще ми трябва ли нещо по добро ?

и какво е то трябва ли постояно да сменям китари и т.н.? :):hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A като са боклук, в кой кош трябва да ги изхвърлим - в жълтия, зеления, или синия!? Аман вече от екстремизми... :hysterical: Ако си говорим за класическите китари Кремона, които правят сега, с класическите китари Stagg, също не можеш да ги сравняваш, просто защото Кремоните са два пъти и половина по-скъпи от Stagg-овете...

 

Аз имах акустична (уестърн - с метални струни) китара Stagg близо 3 години, скоро я продадох просто защото последната година само седеше в един гардероб. Китарата си беше китара като китара - нямаше фалшивеене, с тънък гриф, струните бяха близо до грифа и не беше струдно да се свири на нея. Освен това, в сравнение с други знайни и незнайни акустични китари имаше доста по-ясен и звънлив тон, докато при други, на които съм свирил като удариш струните все едно звука им потъва някъде. Все пак не забравяйте, че си говорим за китара за 150 лева нова в магазина. Просто трябва да се отиде в магазина и да се пробва дали няма някакви фабрични дефекти.

 

Единственият недостатък за парите им, е че боята се наранява сравнително лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За едно ЧРД на наш френд решихме да му купим акустичка Стагг. То други нямаше, ма както и да е. Мнооого скептично отидох в магазина с тунера, обаче се оказа, че на нито една струна и нито едно прагче китарата НЕ фашливее!!! Просто останах изумен, защото бях пипал електрички и изобщо не бих казал нещо добре за тях!

Та тази акустичка (от 165 лева, 9-тка, без електроники) си е СУПЕР за парите според мен и феновете, които после я пробвахме! Собственика също доволен! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За едно ЧРД на наш френд решихме да му купим акустичка Стагг. То други нямаше, ма както и да е. Мнооого скептично отидох в магазина с тунера, обаче се оказа, че на нито една струна и нито едно прагче китарата НЕ фашливее!!! Просто останах изумен, защото бях пипал електрички и изобщо не бих казал нещо добре за тях!

Та тази акустичка (от 165 лева, 9-тка, без електроники) си е СУПЕР за парите според мен и феновете, които после я пробвахме! Собственика също доволен! :hysterical:

 

тук е абсолютно прав, аз имам ел.китара стаг, общо взето ако не изплзваш тремолото не се разстройва бързо,много приятен тон има само че адаптерите не ги бива изобщо, но ако не си свирил на ел.китара до сега тази ще ти се стори като най-добрата в света (казвам го от личен опит);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам ел.китара стаг, общо взето ако не изплзваш тремолото не се разстройва бързо,много приятен тон има само че адаптерите не ги бива изобщо, но ако не си свирил на ел.китара до сега тази ще ти се стори като най-добрата в света (казвам го от личен опит):hysterical:

 

Да бе. И електрическите китарки са си даже много прилични за цената. Свирил съм на една такава а там къде то ходя на уроци има само такива. Определено Тремолото е най-големия недостатък на тази марка. Много се лесно се пребацва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един фен си въртеше ключовете с клещи. Не мисле, че трема и/или пикапите му бяха най-големия проблем... ;)

 

Те ги правят както си искат тея китари така че различни хора различни проблеми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един фен си въртеше ключовете с клещи. Не мисле, че трема и/или пикапите му бяха най-големия проблем... :D

 

Те ги правят както си искат тея китари така че различни хора различни проблеми :)

 

;):(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като китара за толкова пари е екстра, което важи и за останалите китари по принцип. Китара за 200 лв е китара за 200 лв, толкова просто е. Избирах за едно приятелче акустичка - 145 камъка в динакорд, без електроники. Ами бомба си е, макар и в друг магазин да пробвах същия модел - интонацията беше много зле. Ако се избира с човек, който посвирва от малко повече време, въпросната китара ще изкара доста време и собственикът ще бъде доволен - за учебни цели, или просто ей така за подрънкване е екстра, особено с оглед на цената.

 

За електрическите им китари мнението ми е абсолютно същото. Като се сетя в началото аз на какви безбожни дъски започвах, ако имах нещо подобно на стаг тогава щях да се насирам от кеф всеки ден. Хем и не беше много отдавна това със започването, но тогава беше яко мизерия и нямаше как иначе :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз също свиря със Stagg акустична, мога да кажа че съм доволна. Не мога да разбера защо доста хора са скептично настроени, особено продавачите в xxxx в Сф :greenball::hooray::) Била много дървена, каквото и да значи тва :) А други ми казват, че е супер и е мн звънлива, и аз така мисля. Грифа е удобен, само дето мойта няма електроника....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.