Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли смисъл от демо записа


Recommended Posts

Agree с общото мение, че има смисъл - най-малкото, ча да се чуете отстрани, да направите корекции, където трябва и т.н. Номера е да не допускате грешката да се отнесете в някакви гигадемозаписи, презаписване на демозаписите в други демостудиа и т.н., дето да ви отнеме месеци безсмислена работа и пари. (от опит го знам). Идете в МД примерно, или където и да е, запишете си репетицията и го бройте за достатъчно добро демо. Оттам - оправете парчетата, изяснете си какво искате да постигнете, за да не се получи, като идете в студио, да се почне "китарата я искам като на Джеймс Хетфилд", баса искаме да е със звук на Лес Клейпол, барабаните да са като на нам си кой си и накрая да стане маджа с грозде. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

, за да не се получи, като идете в студио, да се почне "китарата я искам като на Джеймс Хетфилд", баса искаме да е със звук на Лес Клейпол, барабаните да са като на нам си кой си и накрая да стане маджа с грозде. :)

:lol::):)

Много точно казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винаги има смисъл от демо записи.

ние с групата в репетиционната ни сме си вързали

два mic в един дек и се записваме почти винаги.

най-малкото е полезно за самите нас: винаги при записи има известно притеснение, е ние вече се свикнали:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

пичове, да ви кажа нещо, което и баба ми го знае-единственото място в БГ кудето могат да ви направят ПРО звук са чалга-студиата без значение какъв стил свирите. :wall:

така че не си блускаите главите в стените като тоя жултия ахмак ами поне като ще давате сума ти пари за рекорд поне да знаете за какво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демото си има плюсове и минуси, както всяко нещо.

Ако сте решили да издавате албум, направете демо и го разпратете по лейбъли - може да се подлъжат и да ви платят студийния запис за албума. :D

Минус е, че при всички положения едно демо не съдържа всичко, което би съдържал албумът, демек - пускате на хората непълен вариант на идеите си и е твърде възможно да не обърнат внимание на албума ви заради постното демо.

 

PS:

Тази тема защо е в Изработката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове, да ви кажа нещо, което и баба ми го знае-единственото място в БГ кудето могат да ви направят ПРО звук са чалга-студиата без значение какъв стил свирите.  :wall:

така че не си блускаите главите в стените като тоя жултия ахмак ами поне като ще давате сума ти пари за рекорд поне да знаете за какво  :virtuoz:

пич,научи се да пишеш без грешки,да уважаваш повече баба си и да не сереш публично с подобни изказвания които на всичкото отгоре не са по темата...ако обичаш :cheers:

 

а по темата,ДА има голям смисъл,мисля че направо не подлежи на разискване защо...

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко не съм по темата,но по принцип има доста студиа,които правят много як звук.не е важно какво има в студиото,а кой е зад пулта :) нито искам да записвам в графити,щото съм записвал там и не се кефя,нито искам да записвам в чалга студио,щото е под достойнството ми,а просто да си правя музиката.демо записа е много важен дори и само за теб,защото колкото повече слушаш парчето което си направил се сещаш какво можеш да махнеш или да добавиш,нещо да промениш.отностно това къде го правиш този демо запис-най-добрият ватиант е в студио и мога да ви кажа,че понякога от демо записите излизат много добри парчета :virtuoz:

 

и скивайте това студио:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

abe nz

 

na me nkompa mi pomaga ne mi vredi

 

ianche sum vutrql edno HITACHI

 

s DVE KASETI 4 GODINI

 

I edin ritum BOX Vermona :cheers:

Вие пак сте модерни ;):) Щото сте по-малки ... :)

Аз едно време с един ролков магнетофон записвах само солата от различни групи - Aria, Cruise, Black Coffee, Malmsteen, Satriani-to, Paco de Lucia... щото нямах достатъчно ролки :virtuoz:

Мале какви времена бяха... Записвам ги на 19 оборота - после ги забавям на 9,5 оборота - да се чува 2 х бавно солото, пък иначе не беше проблем, че е с една октава надолу, даже и на най-ниските тонове - щото в реално време "на ухо" транспонирах :):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@petkofen,от къде я изрови тази тема?! Случайно да си видял датата на последния пост преди твоя - преди една година бре,човече ?! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повечето банди и то такива от ранга на Металика, Слеяр , Антракс си правят демота - по леките банди също

много често се случва част от демото или дори цялото демо да влезе в записа - примери - Сатриани, Даймбег Деръл,Зак Уайлд- са вкарвали сола от демотата си в крайния запис - според тях - момента на инспирацията е неповторим и така отива директно в крайния микс

фамозния Иръпшън на Ван Хален е също от демо -даже той просто е импровизирал по време на демо запис и останолите от бандата му настояли да го включи в албума

Има и албуми измислени и записани на момента в студис - пример турболенцията на Дрийм Тиътър - но това го оставете за майстори като тях - пък и мойто мнение е че например албума им AWAKE - който е изпипван нота по нота - кефи повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... момента на инспирацията е неповторим и така отива директно в крайния микс ...

Перфектно казано!! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да се усъвършенстваш и да вървиш напред - всеки запис, какъвто и да е и на каквото и да е ти дава информация какъв си бил, какво си правил, как си го правил и къде си сега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои от най-големите стъпки в "усъвършенстването" ми са били вследствие на това че съм си чул запис и съм си казал"БАХ МААМУ КОЛКО СЪМ ЗЛЕ!!!"и после упражнения,тренировки,ядене,пиене,секс....ооопа,поувлякох се :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.