Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp Ltd


ConspX

Recommended Posts

Не съм свирил на нито една от двете. Пробвал съм готик варианта на Студиото и много ми хареса. Принципно бих те насочил към Епифона. Махагон, ала бала, пълния комплект. Но от друга страна може ЕСП-то да е по-удобно. Чисто теоретично препоръчвам Епи-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Точно баш същите не съм пробвал, но пробвах съседни модели, все LP-style. И двете китарки бяха супер! Сходни са, но са и различни и не мога да кажа коя е по-по-най (бая по-скъпи са от тия на линковете, но все пак)...

Просто си харесай едната и действай. Успех! :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,беще ми интересно как звучи епифона защото съм от Пловдив и само съм пробвал есп и вадеще достаа добър звук а можели да ми кажете каде да пробвам епифон в София?(ако има най-добре в пловдив но знам че няма)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това с китарите е все едно да имаш малка п**ка и да се опитваш да възбуждаш мадамите с новия си "Мерцедес"...истината обаче винаги накрая лъсва наяве...а ако на всичкото отгоре "мерцедеса" е '89 година ставаш смешен.... ама ако ти е голям(таланта) е друга работа...

 

:thx::hysterical::hysterical:

 

Съвършената истина...жалко че малко хора я осмислят.

 

Ако си не си луд фен на марката ти препоръчвам да пробваш някои от Кортовете в Динакорд ,на пете кифтета бях виждал. Що горе един клас са, апа има много зарибяващи.

Редактирано от MasterOfDisaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтините китари изкуствено се поддържат по-лоши от "Акцизните" китари.

 

Евтини - над 500 лв.

Акцизни - над 1000 лв.

 

Евтините ESP (LTD) са много по-хубави от евтините Ibanez.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качеството.

LTD от този ценови клас са по скромни откъм форма и визия, но са много верни и изключително удобни китари.

Хващал съм Ibanez за 500 лв. и пръстите ми сами се опитаха да се мушнат под струнитe, да не говориме че обикновено им слагат тремоло, което е супер смотано бюджетно решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което казваш са относителни и силно субективни неща, касаещи 1-2 бройки от даден модел, който си пробвал.

Аз не мисля, че има някаква ясно изразена тенденция китаристите да бягат от Ибанец и да купуват LTD.

 

Ще е хубаво повече хора, пробвали китарите да дадат мнения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не обобщаваме LTD vs Ibanez - говоря за сравнение на най-евтините модели, а не по принцип.

Лично аз между евтин LTD и евтин Ibanez бих избрал един Epiphone.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега вие всички пропускате че много зависи и какво ще свириш на тази китара. Щото на ESP и скъпите модели се дънят на нещо различно от по-тежичък рок. А евтините им са си предимно талпи за стържене. Особено пък с всички тия EMG-та. Моето лично мнение и това което бих препоръчл на всеки сега закупуващ първа китара металист е да си вземе LTD, но ако може не от България щото тука така ги товарят че нямам думи. В отплата на парите си ще получи адекватен звук, семпла визия и най-важното - стабилна китара на която можеш да разчиташ да не те издъни. Другото за което съм адски съгласен е че Ibanez залагат само на някакви флойдове и тремоло в моделите си имат много малко китари които са с обикновен бридж. Пък и най-простия и лаишки довод - отворете страницата с артисти на ESP и на Ibanez. Погледнете дъртите от Рон Ууд до Том Арая с какво свирят :hysterical:

 

ПС: В евтините LP серии се вписва и Dean Evo Noir - провери за този модел :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич за тия пари според мен можеш да си вземеш далеч по-прилична китара от ЛТД.

Какви пари - 250 Eu? Ако става въпрос за по-горе описаните LP-копия. За 500 лева според мен точната китара си е LTD, ама пак казвам не от тука. Малко вече ходя по тънката линия на фанатичния LTD/ESP привърженик, но наистина си спомням първия път когато пипнах навремето M-50 - най-евтиния им модел и останах очарован. По-евтин беше от моята стара Ямаха 121 и в пъти по-адекватна като звук и пипане. Ето това е сполучлив евтин модел. Сега съм с 2 H-ки от старата серия 400, произведени в Корея и по 2те нямам никакви забележки. Но и те не са в този ценови диапазон все пак.

 

Наистина би било полезно да се изредят читавите китари за 250 Eu. Аз пак наблягам на много пренебрегваните Дийн. Тяхното LP копие струва 300 $ ново и е махагонова китарката (вярно, вероятно от некачествено дърво - но все пак махагон). За мен в момента това е най-приличния евтин вариант. Цената е горе долу същата. Ревютата са по-скоро положителни, пък и чичо Трент Резнър я позлва по лайфове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.