Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет за китара


Snemiko

Recommended Posts

Най-голямата разлика м/у винтидж и епи са -адаптерите. На епифон са алнико;На Винтидж са Уилкинсон...

... тъй както крокодилът е по-дълъг, отколкото жабата е зелена ... :D

 

Между другото, Vintage се считат от немалко хора за по-добри от Epiphone - основно като съотношение "value for money", но според някои дори и в абсолютна стойност. Нямам опит с Epiphone (имам кратък и до тук положителен с Vintage) - вероятно Epi-тата са малко по-добри по отношение на дървото, за хардуера и електрониката малко ме съмнява ... да не забравяме, че, общо взето, това са Squier-ите на Gibson ...

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-голямата разлика м/у винтидж и епи са -адаптерите. На епифон са алнико;На Винтидж са Уилкинсон...

... тъй както крокодилът е по-дълъг, отколкото жабата е зелена ... :D

 

това са Squier-ите на Gibson ...

само дето 1во е било епи след тва гиби :D нооооооо както и да е

пич земи си която ти е по-удобна радвай се ииииии мейк лов нот уор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са Squier-ите на Gibson ...

само дето 1во е било епи след тва гиби :D нооооооо както и да е

Е и? Не ми изглежда авторът на тази тема да се интересува от полу-акустичните джаз и блус китари, в които Епифоун държи историческото първенство пред Гибсън. Останалото от днешния каталог на Епи (и най-вече Лес Пол, което ми се струва доста по-близко до темата) са предимно поевтинени реплики на Гибсънски модели, произвеждани в Азия, които повечето хора си купуват, когато нямат или не им се дават пари за американ-мейд Гибсъни. Може и да са по-качествени китари от Скуайърите, но аналогията е неизбежна, доколкото и двете марки са компромис с оригинала.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове -да споделя.Вчера бях в София и ходих да пробвам Vintage v 100 i VRS китарите.Много се разочаровах,но си зададох въпроса -какво ли съм очаквал за толкова пари? общо взето нищо.Бях с големи надежди-спрямо демотата ,които гледах ,но в крайна сметка......./мълча/.Забравям за себе си ,че съществува тази марка. На един приятел му дойде Епифон

Ltd.Ed. Les Paul Custom Chrome Ebony, Mirror Pickguard-пробвах я и мога да кажа,че е много над Vintage,Да и цената е по-висока, но се понася .Китайски е ,но показва характер на семейство Гибсънови.

Стига толкова съм ви занимавал с моите преживявания -просто исках да споделя с вас.

Дано не съм ви доскучал и дано не съм обидил някой с моето мнение

ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ и БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВЧИВОСТА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове -да споделя.Вчера бях в София и ходих да пробвам Vintage v 100 i VRS китарите.Много се разочаровах,но си зададох въпроса -какво ли съм очаквал за толкова пари? общо взето нищо.Бях с големи надежди-спрямо демотата ,които гледах ,но в крайна сметка......./мълча/.Забравям за себе си ,че съществува тази марка.

Какво толкова радикално те разочарова бе, човек??? Аз моя Винтидж, вярно, не съм го купувал от xxxx, ама съм пробвал 1-2 и в техния магазин и си бяха на пръв поглед ОК. Освен сегашната им партида да е нещо по-зле ... Я разкажи в детайли, че ми стана интересно!

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разочарован съм спрямо изработката на грифа на китарата и на нейния звук/нямаше характер като за гибсъм пениз китара/да не говорим,че е лека.

Във Фактор пробвах Washburn Signature Series. N2 Nuno Bettencourt за 600 лв -мога да кажа -за мен тази китара беше 5 класи над Vintage,no e сFloyd Rose tremolo system ,а аз не търся такъв тип китара.

Пробвах същата вечер Епифон и разликата беше осезаема-искам да кажа,че толкова пари не ми се дава за форма-нека поне малко да наподобява на батковците.

От много време исках да я пробвам и все нямах възможност и може би аз съм си виновен ,че съм бил с големи очаквания.

Не искам да влияя на никой с моето мнение и не искам никого да обидя .

Нямам претенции ,че разбирам,но това почуствах при моя допир с тази китара

 

Иначе в магазина ми обърнаха достатъчно внимание, за което съм доволен като клиент

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

нямаше характер като за гибсъм пениз китара/да не говорим,че е лека.
Според мен има блендата,а 4 кг не е мн.леко-имам предвид В100,за грифа съм съгласен,че е с кусури,ма за толкова пари какво да очакваш?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се внасят повече модели китари за по 500 лв.Или поне да се предлага цялата колекция на някоя марка, а не най-тъпите модели.Не е необходимо всеки да си купи Винтидж или Корт, да не говорим че разликата със Скуайърите не е голяма, пък и е относително в чия полза е тази разлика.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.