Jump to content
Българският форум за музиканти

Pick Slide


HEAT

Recommended Posts

Искам да запитам как се прави така нареченото PICK SLIDE

от скоро имам китара и ми е много интересно да разбера как се прави правилно тазаи техника :girl_witch: :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно е да го ева. Жулиш с перото по струните. Избираш си от горе на долу или обратното и така. Препоръчително е да е по някоя от по-дебелите струни, че тия тънките нещо нямат намотки и не се получава, ама то тва ти сам си се досетил :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бях модератор ,теми от сорта "как да си избърша гъзЪ" щяха да са в небитието :rolleyes:

Въпросното го практикувам от както свиря,но чак сега разбирам как се нарича от некви люде ,дето разбират добре английски и имат нет,но явно това не може да им влее в мозъчетата как се свири.

Автора,излез от компа и свири по 4 часа дневно и сам ще се сетиш (ако си музикант по душа де)

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОСТОВЕТЕ САМОЧЕ КАТО ЖУЛЯ НЕЩО МНОГО ГАДНО СЕ ЧУВА ВАПРОСА МИ БЕШЕ КАК ПО ТОЧНО СЕ ПРАВИ ПРЕЦИЗНО КАКВА Е ТАИНАТА МАЙСТРОРЛЪКА ТАКА ДА СЕ КАЖЕ :hysterical: :hysterical: БЛАГОДАРЯ ОТНОВО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в "един" сайт, смъкваш къде що видиш тежкарски концерти- говорим slayer, cannibal corpse, death, препоръчително с високо качество, сядаш пред екрана и зяпаш.

 

Към края на seasons in the abyss на slayer имаше много приятен слайд :hysterical:

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е че той В компа ли се е затворил човека?  :thumbs_up:

 

 

 

Иначе както казаха - гледаш клипчета/слушаш определени песни с тая техника и се опитваш да повтаряш, докато стане. Иначе няма как да ти обясним стъпка по стъпка.. какво искаш? 1-во хващаш перото, 2-ро допираш перото с нам си какъв натиск върху струната... няма такива неща, сядаш и дерзаеш :greenball:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОСТОВЕТЕ САМОЧЕ КАТО ЖУЛЯ НЕЩО МНОГО ГАДНО СЕ ЧУВА ВАПРОСА МИ БЕШЕ КАК ПО ТОЧНО СЕ ПРАВИ ПРЕЦИЗНО КАКВА Е ТАИНАТА МАЙСТРОРЛЪКА ТАКА ДА СЕ КАЖЕ :) :) БЛАГОДАРЯ ОТНОВО

 

Майсторлъка е като всичко останало свързано с китарата - ТРЕНИРОВКИ! За един, два, три дена ще го научиш сам, не мисля, че е нещо строго определено - просто го усети!

 

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.