Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между активен и пасивен адаптер


ProjectHamsterdam

Recommended Posts

За мен осезаема разлика има най-вече при флажолетите, при която EMGто е с малко по-добро. Иначе за останалата част разлика усещам много малка, в полза на SD...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

СДто замазва, дори от личния ми опит с този тип адапери мога да кажа, че те се нуждаят от разлчна настройка на звука в сравнение с ЕМГ, което не означава че са по-лоши, просто изискват различен сет-ъп.

И това е съвсем вярно. EMG-то + дървото на китарата си искат повече ниски и по-малко среди и високи от усилвателя, което може да се компенсира донякъде с настройките.

 

За мен, най-добрия hi-gain звук се постига с EMG81/85 работещи на 18волта, така адаптерите звучат чисто, но без да им липсва живина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... EMG81/85 работещи на 18волта...
Може ли да обясниш?

Това не съм го правил и ми е интересно?Какви са рисковете?

Ако вържа последователно две батерии ,дали няма да стане беля?

Трябва ли нещо друго освен това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безопасно е. По спецификация EMG носят до 27волта, но повече от 18 не се препоръчват. Пише го на сайта им. Ако е изпълнено правилно няма рискове. Вързват се две батерии по 9 волта последователно и е ок. Аз не съм го пробвал, защото нямам място в китарата за втора батерия, но много хора харесват този 'мод'. Преполага се, че има повече headroom и се избягва изкривяването от вградения преамп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не повярва човек ще взема да се включа в дискусията.

 

Имам две LTD китари H-400, този модел се предлага в 2 разновидности, при абсолютно еднакъв сетъп на хардуер и дървения, единствената разлика е в адаптерите (и цвета ;) ). Едната е с SD JB/59, другата е EMG 81/85. Личното ми мнение е че за пили и резачки в по-ниска настройка EMG са по-окей, а за чисти китари SD има някакси по-богат и по насиен тон. Не че активните са зле, просто СД-тата имат повече душа. Но откъм пилачки при каквито и да е настройки на ампа не мисля че могат да постигнат по-зловещ и тежък звук от ЕМГ-тата, просто е прекалено концентриран и сякаш компресиран. Даже до някаква степен не свиря с услиен гейн, за да запазя отчеливостта, докато при Сеймърите ми се налага да се поизбичвам гейн+високи за да постигна метълия. Това ми е мнението, като свиря метъла с групата се мятам веднага с тъмната с ЕМГ-тата, но ако искам да посвиря нещо по-алтърнатив и без пили дома, тази със СД-тата направо ми разтапя душицата, истински кеф е да посвириш Пърфъкт Съркъл например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпробваите Сеймърите с корекций :

 

Bass - 5.

Middle - 0.

Treble - 10.

 

Предлагат интересен звук.Незнам дали има стандартизация между различните марки и модели ампове обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Без среди и с толкова високи... :greenangel:

 

Иначе аз чух, че Корекций, Репетиций и Клавдий били приятели... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо,ма не мога и не мога да ги харесам EMGтата вече толкова години.

Аз съм от тежката артилерия и по дефолт би трябвало да им се радвам много,ма не става.SDто ми харесва повече,DiMarzio най-много.

Все пак всичко е въпрос на лични предпочитания.Крайно е изказването "Еди коя си марка е най-добра"...

Предстои ми upgrade на 7струнката ми- Ibanez RG 1527 .Ще и сменям адаптърите.Махам оригиналните (V77/V87,които нямат нищо общо като звук с тези на другата ми китара Ibanez RG 470-V7/V8,които зучат страхотно,според моите уши) и ще сложа DiMarzio D Sonic 7 за bridge и се колебая м/у Air Nortnon,Blaze и Activator за neck...

Някакви съвети???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от изброените варианти blaze е най-добре за нек адаптер в липа. Но виждам, че вече имаш мнение, така че не виждам как може да ти се помогне със съвет. По-скоро вземи да пуснеш по някой семпъл като ги инсталираш, та да си формираме и ние (мнение). :hysterical:

 

Пре уикенда разглобих китарата за почистване/поддръжка и пробвах EMG 85 на bridge:

 

EMG 85 (bridge) в китара от елша (alder)

 

След което си върнах 81 на място. Все пак може на някой да му е интересно.

 

ПП: И без повече простотий. (съжалявам, просто трябваше да го напиша). :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Край!Уговорено!Ще пусна семпли,ама няма да е скоро,тъй като ъпгрейда ще се прави някъде наесен,просто сега не ми се дават тези пари.

Айде,метал да е :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.