Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със Soundfont и Halion


the_gorer

Recommended Posts

^ От някои ВСТ-та вадя звук.

Например с вградените синтезатори на Кюбейс няма проблеми като ги закача към МИДИ трака.

Но тези, които ми трябват, не тръгват, баси - нито Халион-а ми свири Саундфонтовете, нито Контакт-а свири лондонските семпли, нито тия другите тръгват през оригиналния си плъгин.

Мизерия отвсякъде. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачих тотално с този проблем.

Тук става нещо необяснимо:

Когато MIDI-то подава инструкции към VST плъгина и той видимо работи (съдейки по движението на виртуалните му клавиши), не се чува звук.

А когато аз натискам с мишката по виртуалните клавиши във VST-то, звук има! :);):cheers2:;):surprise:

 

Това е все едно двама души да натиснат един и същи ключ за светване на лампата, но при единия тя да светне, а при другия - не.

 

 

Към разбирачите: погледнете това ВИДЕО и кажете какво може да причини такъв парадокс: http://vimeo.com/1558571

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Иначе не съм сигурен но , пробвал ли си да транспонираш трака ? Въпреки че нещо ми се губи вече логиката . Също последната идея - когато цъкнеш на клавиш от интерфейса автоматично даваш вилосити на нотата 127 . А ако вилоситито което приема от МИДИ трака е нула - то ще го показва като натиснат но няма да има звук защото все едно е намален до край . Пробвай да напишеш един нов трак да видиш дали няма да стане (не съм сигурен дали не си пробвал това) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хммм, не знам...

Ако велоситито на МИДИ трака е нула, няма да се чува никакъв звук при просвирване на голо МИДИ.

А аз вадя звук от голото МИДИ, следователно велоситито е над нула.

 

Сега погледнах - велоситито на всички ноти е на 90.

Има само няколко ноти с велосити 61.

 

Пълна мистерия е това, няма никаква логика. :);):cheers2:

 

Ще изчакам и някой друг да прегледа видеото и да каже какво мисли по въпроса.

Определено ставанещокрайно ненормално - вече няколко седмици няма разрешение този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробвал ли си да напишеш няколко ноти на пиано рола на нов трак и да го пратиш към някое от тея VST ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сега написах набързо нещо хаотично на ръка и то тръгна! :)

 

Остава да разбера какво по дяволите пречи на другото МИДИ да свири, при положение, че съм изтрил от него всички контролерии, програми и прочее автоматизации... Адски спешно ми е да разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях "оплюл брадата" веднъж с MIDI трак експортнат от Guitar Pro при опит да закача за бас партията Hypersonic... имаше някакви... украшения на места които като Genaral Midi се чуваха но в Hypersonic-a не... накрая се оказа, че въпросните три четири тона от партията са на друг MIDI канал :) ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това е! :)

Изглежда минавката идва именно от каналите.

Сега успях да го подкарам като включих трака на 1-ви канал (беше сложен на 3-ти).

 

Дано да нямам повече главоболия с тази шитня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери миди трака праща сигнал на първи канал или Omni . Ако не - промени го .

 

Ади бе ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сменях канали като луд още щом видях този пост. Нямаше ефект.

Явно трябва да е включено само едно ВСТ, да са изчистени всички говна от МИДИ-то, да му е набримчено велоситито на макс, да е включено на 1-ви канал и да е само един трак, а не цял мултитрак.

С други думи, моята практика показва, че при това МИДИ трябва да са изпълнени доста условия, за да тръгне.

Ей го - сега пак имам проблеми с един-два трака. Сигурно те искат да са включени на 68-ми канал...

Мъка ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братко, първо се ориентирай що е то MIDI, канали, мултитембралност и прочее, че като чета въпросите ти се сещам за отговорите, които са основата на самото MIDI. Така, с готови рецепти - натисни там, включи/изключи онова, и след две години пак ще си на същото място. Без никакви лоши чувства - просто се изразявам понякога излишно дидактично.... :lol:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Въобще не се засягам, нямаш идея колко си прав!

 

За вече 4-5 години така и не научих какво точно представляват тия канали, програми, бъсове... Нито какво точно правят.

 

Много мразя МИДИ и нямам никакъв стимул да го заобичам.

Просто цъкам хаотично докато се чуе звук. И е много кофти когато такъв не се чува...

Тогава пускам подобни теми във форума. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, този проблем е над средно ниво за разрешаване.

Например, и в момента някои сикуенсъри (като ACID Pro) не просвирват семплите, независимо на кой канал сложа МИДИ-то и, ако тръгна да правя разследване защо не свирят, сигурно ще отидат още две седмици в питане.

Успях да подкарам семплера само през Кюбейс и то само, ако е включен един трак at a time.

Има някои особености по програмите и по семплерите, които няма как да знае средностатистическият поребител.

Реално погледнато всеки семплер си е отделна програма за разучаване и има особености, които твърде често остават неразгадани, дори и от упътванията.

 

Сега ренднах облечените тракове един поедин и ще ги смесвам като аудио. То така е и по-леко за машината,макардае ограничаващо откъм "флексибилити".

В общи линии съм щастлив - по-добре, отколкото да нямам никакъв звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.