Jump to content
Българският форум за музиканти

Muzikant.org Portal


Recommended Posts

Доста грозен е портала.Не ми е много работата да ви се бъркам ама няма да е зле ако смените скина.Знам че ползвате Joomla 1.0 и ви препоръчвам един сайт да видите малко free скинове.

 

Ето сайта (Не всички скинове са безплатни.Отидете на templates и търсете скинове със "GNU ъиGPL","Donationware,Subscriptionware","Creative Commons" или "Other open source,Free license"

 

Ето някой добри free скина :

http://www.bestofjoomla.com/index2.php?opt...l=1&id=1068

http://www.bestofjoomla.com/index2.php?opt...l=1&id=1000

http://www.bestofjoomla.com/index2.php?opt...ml=1&id=999

http://www.bestofjoomla.com/index2.php?opt...l=1&id=1358

 

Ако икате мога да ви направа на бъзо едно просто лого със цветовете на новия скин.(Web Designer съм по професия) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тия менюта от дясно са за "обратни" ... левичари имам предвид ...еехехех ... тия дизайни само англичани са ги правили - всичко им е наопаки на тия фенове

 

 

... а ти като си дизайнер направо драсни няколко лейаоута, аз мога да ударя едно рамо в кодинга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

От няколко дена вече съм се захванал със дизайна на портала.Не искам да бързам,но за сега се получава нещо много яко.Сайта ще се състои главно от две парчета "картон".Първото парче ще бъде бекграунда на страницата а второто ще бъде бекграунд на главното съдаржание.Също така втория картон ще е изрисуван със най различни видове инструменти и ноти.Това ще придаде малко музикална атмосфера в сайта.

 

Има още доста работа да се върши.Тези дни ще се опитам да направя някое демо. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ето какво направих.

muzikantscreenju2.jpg

 

Забележете:

1)Бекграунда на сайта се повтаря но не си личи изобщо.Размера е 2005px × 592px и е само 181 KB !!

2)Картинката със инстументите е голяма 940px × 2184px и е само 266 KB

3)Сайта се отваря супер бързо.

4)Предназначени са 6 места за реклама.Нито едно от тях не е задължително.Може да се слагат и допълнителни.

5)Дизайна е за Joomla 1.5

6)Има 100% Валиден CSS

7)Има 100% Валиден XHML

8)Има 100% Валиден JavaScipt

 

Посетете демо сайта сега

 

Тествайте и си кажете мнението.

Ако не ви се отваря добре кажете с кой browser го отваряте и каква ви е операционната система.

Имайте на предвид че съм циклил много време докато го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда сносно и функционално.

 

Имам само 2 забележки:

 

1) Горе където трябва да са инструментите от логото има само един сив квадрат.

 

2) Защо това кафяво... Според мен цвета е много убит и депресивен, кафявото винаги е бил доста... хм деликатен цвят за работа (трябва да се внимава) , освен това музикант.орг и като лого и като тениски и като дизайн на форума обикновено се е ориентирал към по-светлите цветове. Но това предполагам е бял кахър и лесно може да се нагласи.

 

Иначе кефи, малко по-подреден изглежда от този, дето е в момента, но да видим как ще се намести съдържанието което имаме засега.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко!!!

 

Но не съм съгласен с колегата за кафявото, много ме кефи как стои. Аз съм от тия, които бялото им изглежда като болница... не че в БГ са останали бели болници, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, мушмурок :)

 

Не съм казал да е бяло, всъщност нямам проблеми и с кафявото, просто точно това кафяво на мен ми навява асоциации по-скоро с... отпадъчни материали, да го кажем така :cheers2:

 

В крайна сметка и това е въпрос на вкус разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изглежда ОК. Семпла Joomla инсталация с приятен скин. Имам една забележка, която ми се завря в очите много сериозно :music: Не знам, май съм се изкривил професионално... Отгоре банерът на форума е крив с поне пиксел :D Цветът може да се смени, това е лесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе някой може ли да каже само това лого защо само на мен ми излиза така (горе вдясно).

 

Като отворя, на мястото на 4те инструмента има светло сив квадрат, а като мина над картинката с мишката, сивия квадрат става малко по-тъмен и заема цялото лого.

 

Да не би на фунадмента на работа да няма инсталиран някой плъг-ин ?

 

(Извинявам се ама снощи съвсем изключих да пробвам как ми тръгва на домашния)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fLiSk , ако у вас си с Internet Explorer 6 е нещо нормално.

Той недолюбва прозрачните PNG изображения :greenangel: , каквото е това над логото и ги визуализира грозно-грозно.

 

edit: дизайна ме кефи, само тва кафявото ми идва много....underground....буквално :D

Но се сменя лесно, така, че е ОК! :)

 

Ето скриншот с IE6.0:

1404740785.JPG

Редактирано от _-BlackDragon-_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъхъ ясно ! Мерси за инфо-то, от това ще да е, щото тука на работа си имаме фундамент дето върви в комплект само с Микрософтски бълвоч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя бъг се оправя с едно javascript файлче, не е проблем. Проблема е, че заради недъгавостите на ИЕ трябва да се учат и пишат още хиляда неща, за да изглежда и там нормално. И не е проблем, че хората масово са неграмотни по отношение на браузърите (ако изобщо знаят какво е браузър), а че М$ амнайсе години не го оправиха да работи по стандартите и т.н. и т.н. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.