Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за флойд роуз


ConspX

Recommended Posts

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В 99.99% от случаите не се къса освен ако китарата не е стаг или някакъв шит с шит тремоло и то само ако е нивелирано правилно а ако не е .....ехеееее....ехехехе ........ :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късат се ако самите струни са гадни, стари или зле/неправилно поставени. Или китарата има проблем някъде по бриджа/нъта.

 

И друго - някои флойдове" са по-"плитки" (например моя), други са по-"дълбоки". JEM дрънкалцата имат по-дълбок ход. Теоретично там е по-лесно да се скъса струна, но колко често Вай къса струни е най-добре да питаме гитар тек-а му ВанДерНякойнен...както беше там заглавието... :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Човекът може би иска да постигне този ефект, който преспокойно може да се направи и с нормалното фендерско тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш флойд роуз а си с тремоло направи следната тъпотия.Слагаш струни 10-12 и нагоре,отпускаш пружините на китара

та да се вдигне малко тремолото и това.Знам че става нещо подобно защото другия китарист в групата без да иска направи този номер

 

 

 

P.Sникога ама никога не го прави и го оставяи така

 

това ти казвам само да пробваш а ПС е за да не ме оплуят съфорумците,но наистина не ти трябва флойд за такива гъзарики

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, че прокалено се отклони темата от първоначалната си цел.

За тремола и сетъп на китари има други теми и раздели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш флойд роуз а си с тремоло направи следната тъпотия.Слагаш струни 10-12 и нагоре,отпускаш пружините на китара

та да се вдигне малко тремолото и това.

 

Това не е тъпотия, а нормално сетъпване на тремоло, както го дават от Фендер - трябва да е на 3мм над дървото :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа причина защо е тъпотия: Като направиш това и удариш два акорда и пак трябва да я настроиш.

Второ: Струните се вдигат малко повече над грифа и става сравнително по-трудно да се свири на тази китара.

Трето:възмо е вместо тремолото да се вдигне грифът да се вдигне а да го наместиш не е много лесно(особено на скуаер).

 

Аз съм ги видял всички тези неща и съм свирил на така направена китара, и ти казвам че нама такава хамалогия.

А за разстроиването,само сложих ръка на тремолото и веднага се развали настроиката.Ще кажете че е било прекалено вдигнато тремолото но не беше около 3-4 мм(от най-крайната точка на тремолото до дървото)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето е СеЦко

И нее нужно да я даваш

 

П.С ако китарата има заключване естетвено че няма да стане.Но човека нали каза че има тремоло на китарата а много малко китари с тремоло са с заключване(За последното не съм вече много сигърен ако някои има по актуална информация моля да я сподели)

 

И мевду другото EAmechaniX не си даваи китара като награда на бас.Не много хора биха се хванали на бас с банцикар особено като става дума за дърво и така нататък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма заключване и не се хващам на бас.Ако беше така и аз щях да искам нещо насреща...а аз не искам.

Офертата още важи...

 

П.С.Сори за сечкото ,Сецко!

 

п.с.2 Два фендера и един мюзикман -избери си !

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,ко прайм сега?Ще вършим ли работа?

В противен ще те накарам да се откажеш от думите си!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.