Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос за флойд роуз


ConspX

Recommended Posts

здравейте хора още съм зелен и си нямам представа от нищо, та въпроса ми е може ли да възпройзведе звука от флойд роуз тремоло при опъване на струните по някакъв начин без да имам флойд роуз тремоло и ако не може дали ще мога да инсталирам едно такова на стратокастер модел с обикновено тремоло и най-накрая колко пари ще струва тая изгъзица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

може ли да възпройзведе звука от флойд роуз тремоло при опъване на струните по някакъв начин без да имам флойд роуз тремоло

 

Не, че разбирам какво точно питаш, но - можеш да огъваш струната с пръст, докато си я натиснал на съответното прагче, но това не може да се сравнява със свободата, която ти дава флойда.

Под свобода имах пред вид свободата при бендване на струните. Иначе флойда си е голямо главоболие, което не си струва ако ще го ползваш за 1 от 10 песни.

 

ако не може дали ще мога да инсталирам едно такова на стратокастер модел с обикновено тремоло и най-накрая колко пари ще струва тая изгъзица

 

По принцип ще може, но ще трябва да се копае китарата и ще трябва да се купи флойд. Ако искаш някой свестен, ще е над 200 лева, а монтажа ще отиде някъде около 100 лева(вече зависи от лютиера). Струва ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не имам предвид че искам да я накарам да пищи китарата не да бендвам може ли да стане това да пищи като изнасилван кон без флойд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се дават пари за лютиер за врязване на флойд, алтернативата е Kahler Bridge Systems, Можеш и сам да си го инсталираш с малко врязване с фрезата пиниза е ,че отвора не трябва да е чак толкова точен. Някой твърдят че са по.добре от флойд роуз, други не - въпрос на вкус. Ама и те не са евтини 170$. Имат един голям плюс - отзад има един винт който като се натегне бриджа става фиксиран. Виж тук ЦЪК Разгледай целия сайт - има доста инфо

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не имам предвид че искам да я накарам да пищи китарата не да бендвам може ли да стане това да пищи като изнасилван кон без флойд

 

АМА ВИЕ МАЙ НОВИТЕ НАИСТИНА НЕ ЧЕТЕТЕ!?!

 

Това "пищене" е се нарича хармоница. Няма нищо общо с флойда. Аре малко използвайте интернета по предназначение - ИНФОРМАЦИЯ! С използване на акъл и малко време ще си набавиш информация да четеш 1 месец без почивка. АМА ВСИЧКО ТРЯБВА ДА ВИ Е НА ГОТОВО....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хармоница :rockon::) ! Май беше хармоника, или... акордеон?!? Или само Моника?

 

1. Пищенето се казва хармоник, обертон, флажолет(естествен или изкуствен) и се прави с мерак. За него флойд не ти трябва.

 

2. Това което прави флойда е да отпуска и опъва струнтие и в резултат се получава по-висок или по-нисък тон.

Можеш да отпуснеш струните напълно с ръчката, но не можеш да ги вдигнеш цяла октава - ще ги скъсаш.

 

3. Ако ти харесва звученето на изнасиления кон, изнасили кон!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хармоница :rockon::) ! Май беше хармоника, или... акордеон?!? Или само Моника?

Ехехе... добре де... все същотото е...

 

Само ми кажи защо ги оставяш и им даваш инфото без да са си мръднали гъза. Само питат и не търсят сами. Но няма значение.

 

И още нещо...как така аз успявам да кача с повече от октава и НЕ късам струни. :rolleyes: (свиря с 9 - 46 Elixir)

 

За изнасиления кон много ми хареса! :D:music336:

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"не имам предвид че искам да я накарам да пищи китарата не да бендвам може ли да стане това да пищи като изнасилван кон без флойд"

 

е това вече си е техника при свирена и най-вече с перцето. Хващаш перцето много на края само съвсем леко да се показва върха и тестваш. Ти сам ще усетиш кога се получава - въпрос на практика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо...как така аз успявам да кача с повече от октава и НЕ късам струни. :cheers2: (свиря с 9 - 46 Elixir)

Я го обясни това ,че нещо не разбрах?

Като дръпнеш флойда ли качваш повече от октава?

 

 

ConspX,аре малко уважение към четящите!Точки, запетаи,главни букви или да разбирам ,че си първи клас?!

Само като ти чета нещата и ми става ясно ,че много те мързи.

Готованковци!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не имам предвид че искам да я накарам да пищи китарата не да бендвам може ли да стане това да пищи като изнасилван кон без флойд

 

:):):no::):hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

 

Ще ме уморите от смях, бе хора...

Имаше тема за "бисерите на форумните писачи"... Гласувам с двете ръце това чудо да влезе там :hysterical:

 

П.С. Сори за :cheers2: ... Не се сдържах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо...как така аз успявам да кача с повече от октава и НЕ късам струни. :rolleyes: (свиря с 9 - 46 Elixir)

Я го обясни това ,че нещо не разбрах?

Като дръпнеш флойда ли качваш повече от октава?

Оф като не мисля и пиша в 3 часа е така...

При максимален ход на опъване са струните, не ми се е случвало да се късат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.