Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez или Esp


Graveheart

Recommended Posts

Бе хубуу флойда е стабилен, ами тая липа... Заради нея Ibanez-a ше е по-назаднал в тоново отношение.

 

1.и двете конкретни китари са липови

2.не знам откъде идва тоя мит за липата ама има доста липови модели на които съвсем не им липсва тон

3.не говоря за конкретните две които по моему са добри бюджетни китари и нищо повече от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно флойдовете, май наистина го има тоя пиниз. Просто иеспитата за тея пари ако не са лъжа са с флойд роуз лиценсд, и от моя допир с тях до сега съм установил, че едж протата на Ибанес са доста по-добри, обаче така тряаа да се пробва, може аз да не съм попадал на бройки, така че наистина трябва да се пробва и ако на автоът на темата му е невъзможно да пробва, то тогава да има до някъде предвид тези неща за флойдовете.

Само дето тоя флойд на снимката на Ибанеца няма нищо общо с EdgePro, това е бюджетния флойд на Ибанез, а именно EdgeIII и като качество не мисля, че е по-добър от тоя на въпросното ЕСП.

 

edgecrusher не съм си харесал КХ само защото е на Кърк :) И друго да ви попитам не съм от София,но сега съм тук и мога да пробвам ЕСП в Динакорд,но не знам магазин,в който продават Айбанез.Някой ще ме светне ли малко :P

П.С. Рошафф дам по-малко е-към 800 лв

Магазина с най-голям избор от налични модели на Ибанец е Икономов в Благоевград. Преди около 10 дни имаше най-малко 20 различни модела, така че ходи и пробвай! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edgecrusher, малко е крайно да се каже престанете да... в смисъл всеки купува каквото си иска, парите са си негови, каква е причината е нещо което нас не ни засяга. Съвсем отделен е въпросът, че никъде в темата не се споменава, че авторът иска да си купи модел КН, защото е голям фен на Хамет. Посочил е просто този модел, който по мой вкус е най-добре изглеждащото иеспи и явно по негов също, харесало му е и е решил да пита. Още по-отделен е въпросът с политиката на форума спрямо такива теми, чак се учудих, че не видях неща от рода на "има хиляди теми, ползвай търсачката и т.н."

 

E, аз пък и не вярвам някой да го направи, само защото аз съм казал така. Просто лично мнение, без да ангажирам никого персонално. Не съм имал предвид да се разбира буквално това, което съм казал.

 

@EAmechaniX - не разбрах какъде да дойда и какво да сравняваме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престанете да си купувате китари, само защото някоя легенда си е оставил името на тях!

Това не ги прави с нищо по-добри, само по-скъпи! Факт!!!

Ше оплескаме темата ама карай!Модовете ако решат могат да трият.

 

Имам няколко сигничър китарки ,та ако решиш можеш да ми дойдеш на гости и да ги сравняваме с

стандартните им модели .За целта обаче ще трябва да донесеш някоя и друга китарка .

Това не вярвам да го направиш ама както и да е!Иначе си добре дошъл!

 

Някога да си се замислял ,че при сигничър китарите се плаща и за по -качествена изработка ?...

повече и по-добър подбор на материали?Ами електрониката?

Естествено ,че и името е фактор но не е единственият а всички знаем ,че при подбор на качествени материали, получаваме

по -добър звук.А да спомена ли къстъм пикъпите?...Тях ги няма в стандартните модели.

А самият външен вид ?...това не е ли пара?

(КАТО ЗВУК ИМАМ ПРЕДВИД ЗВУКЪТ НА САМИЯ ИНСТРУМЕНТ И НИЩО ДРУГО ОСВЕН НЕГО И ПРИЛЕЖАЩАТА КЪМ НЕГО ЕЛЕКТРОНИКА И ХАРДУЕР)

....ТОВА БЯХА ФАКТИТЕ .... :P

 

Сигурно ще се сетя за още причини ама....както и да е .

 

Айде сега да не стават полемики и темата да си върви безпроблемно.

P.S.Далеч съм от мисълта да се чувствам ''разбирач'' и да кажем ,че имам малко опит и малко поглед върху тия неща.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ти препоръчвам следното:

 

отиваш в посочения от тебе магазин по горе и :

пробваш и 2те китари. Която ти залепне по удобно вземи нея. Харуерно китарите са близки една до друга. цените също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прокопи, не бъди толкова сигурен относно едж3! Справя се чудесно, аз лично нямам никакви забележки. Че не е про голям праз, нали държи добре. Едж прото може да ги поема (за струни говоря, малки перверзници) с неотрязани там квото им се вика и има някои екстри по ножовете. Ако го приемем за константа и че държи перфектно то пак казвам едж 3 също се справя без забележки. Относно флойда на иеспито ще се повторя. От не много богатия ми опит с такива лицензни флойдове мога да кажа, че едж 3 се справя много по-добре и пак казвам може да не съм попаднал на бройки.

edgecrusher, то и аз малко буквално се изказах, но все пак сам знаеш, не сме телепати и когато нещо се напише, то малко или много се възприема буквално, ама както и да е разбрахме се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престанете да си купувате китари, само защото някоя легенда си е оставил името на тях!

Това не ги прави с нищо по-добри, само по-скъпи! Факт!!!

Ше оплескаме темата ама карай!Модовете ако решат могат да трият.

 

Имам няколко сигничър китарки ,та ако решиш можеш да ми дойдеш на гости и да ги сравняваме с

стандартните им модели .За целта обаче ще трябва да донесеш някоя и друга китарка .

Това не вярвам да го направиш ама както и да е!Иначе си добре дошъл!

 

 

Това, което казваш е вярно, но също би се съгласил надявам се че има сигначър и сигначър китари. Не може да се гледа на въпроса еднозначно.

И аз имам 2 сигначър китарки, но това с пробите не че не съм навит, но е леко неприложимо като се има предвид къде живееш и ти и аз. Иначе на драго сърце и би ми било много приятно също да пробвам и други китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MrDeath, просто отбелязвам, че не е про. А иначе на китара от тоя ценови клас и лицензните флойдове никак не са лоши. Моето мнение е - като клас и качество двете китари почти не се различават, всичко опира до това да се пробва и избере коя ти пасва по-добре. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edgecrusher не съм си харесал КХ само защото е на Кърк :girl_witch: И друго да ви попитам не съм от София,но сега съм тук и мога да пробвам ЕСП в Динакорд,но не знам магазин,в който продават Айбанез.Някой ще ме светне ли малко :punk_guitar:

П.С. Рошафф дам по-малко е-към 800 лв

Пич, няма проблем, че е модел на Кърк. Аз също съм голям фен на Металика, но специално този модел е обсъждан няколко пъти тук във форума и определно има недостатъци спрямо сходен модел ЛТД който не е сигначър, а е на същата цена.

 

бтв. Сега видях, че си от Попово както и аз, само че аз не живея там от 14-15г. вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.