Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен кабинет 1х12


Recommended Posts

Вижте, не съм професионалист, това ми е първата китарна колона, която съм сглобявал. За тези пари - толкоз. Звукът ми харесва, това е достатъчно да съм удовлетворен от това което чувам. Следващото ще е по-добро и тн. докато се понауча повече кое как. Важното в случая според мен е, че този първи проект се финализира, за разлика от проектите на стотици първоначално ентусиазирани младежи, злополучно захвърлили незавършеното си творение. Върху това нещо съм работил около 3 дена, ясно ви е, че проектиране специално за говорителя няма как да стане, още повече за ТОЧНО този говорител.

Demiurg - говорителя не е жълт, на 2пъти съм споменал какъв е, а именно - Celestion. Като се върна в стз ще направя един по-читав запис със см 57 и санс амп на никифена + лампова глава. Айде наздраве! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре колеги, критиката за това, че външния вид е най-маловажен ги приемам. Лошо няма да следим качеството на звука обаче автора ни дава да видим само изработката като външен вид, запис не е пуснал. Че как да оценим звука, който издава произведението му. Пък и той си го каза в прав текст: "Няма как да направя качествен запис, елате да го чуете!". За пръв път е седнал човека и е издокарал кабинета на външен вид. Защо да не го поощрим. Отиваш, виждаш, слушаш. Ако ти хареса добре, ако не вземи та му дай напътствия. Следващия път като започне да работи ще се замисли върху съветите на всички ще прочете тук там и ще направи нещо по-добро и на звук. То сигурно и в Marshall първия кабинет дето са го разработили и тествали не е бил на 100% идеален. Така, че който го каза според цената и качеството е прав. А и Стойко някъде спомена, че проекта си е нискобюджетен.

Браво от мене, захванел се е и е направил нещо вместо да стои цял ден с ръце на кръста. Пък на, който не му харесва да му помогне да направи нещо по добро.

Затова и потребителите на другите форуми се събират по веднъж или два пъти в годината всеки си носи производството, гледа и се учи от другите. Ако можем и ние да се организираме за едно събиране ще направим обмяна на опит и ако ни хареса друг път пак така. И туко виж станало традиция да се събираме поне по веднъж в годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да. Проектът в действителност е доста нискобюджетен, понеже целта е да мина Тънко. Аз лично на външен вид съм адски доволен, за жалост съм го чувал само с отвратителен преамп от 10ватово кубе+едно дРъто крайно стъпало, на всичкото отгоре записан с камера. Стойко не че не може и сега да направи семпъл, проблемът е временната липса на амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова и потребителите на другите форуми се събират по веднъж или два пъти в годината всеки си носи производството, гледа и се учи от другите. Ако можем и ние да се организираме за едно събиране ще направим обмяна на опит и ако ни хареса друг път пак така.

 

Хайде де от години го разправям тва ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, не съм професионалист, това ми е първата китарна колона, която съм сглобявал.

Дуде, не приемай критиките като нещо лошо! Аз лично се радвам, че си се справил добре, а и се кефя на ентусиастите като нас! Просто съм сигурен, че другия път (надявам се няма да се откажеш заради купчина мрънкащи юзъри) можеш да го направиш с някоко подобрения. И затова.

Аз споменах, че също правя кабинет, аз сам си намерих поне 4-5 "грешки", които могат да се фикснат, но това най-вероятно ще стане другия път. Както и да - ако някой ми даде акъл как по-добре да го направя - ще се радвам да науча нещо и да вървя нагоре занапред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да бе, ясно. Критиките са хубаво нещо, стига да има съвети в тях. Тука всеки, който критикува не казва нищо същестествено относно подобрение и тн. Относно грешките - и аз имам 4-5 неща, които ме дразнят и ще бъдат отстранени следващия път. Та сега по същество - откъде може да се закупи въпросният толекс, и каква е цената му на квадрат? Ако някой е на ясно и в Стара Загора къде има, щастието ще е пълно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че изобщо в БГ има. Просто това е само за кабинети/комбици и няма пазар тук. В чужбина за около 1 такъв каб цената на толекса с шипинга я сметнах около 30 лева.

Аз вчера ходих на тестове с моя каб и с 5-ватовата главица. Досега бях подрънквал в нас, но вчера ходих да дигаме джангър с акустичен сет и с бас. Страшен саунд извади, направо са си пърфект играчките! Ъъъ, а, да! Исках да те питам колко тежи твоя, че мен ми се обадиха ишиаса и лумбагото докато го мъкнех моя каб - 12,5 кг е със спийкъра... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера кабинета се сдоби с лампова глава Blackheart little giant BH5H. Резултатът за нас е мноого добър, скоро очаквайте семпли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Със Сансампа не може да се разбере качеството на направения кабинет понеже си има вградени симулатори , а на чиста китара звука не е кой знае какво , имам чуството че пак така би звучало само с говорител изваден от кабинета . Според мен кабинета трябва да създаде обем на звука ... Възможно е записа да не е кой знае какво и да бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки АМТ Калифорния ОПРЕДЕЛЕНО не съм доволен как звучи в тоя АМР. Предполагам, че причината е в спийкър сим-а, защото една друга играчка на АМТ, която има отделни изходи с/без спийкър сим, звучи доста по-добре през изхода без симулацията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.