Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен кабинет 1х12


Recommended Posts

И аз така мисля - не изглеждат добре нещата с тоя мокет, който всички ползват.

 

 

И като стана въпрос за Celestion, мисля, че вече разбрах къде се крие тайната на китарния звук. :)

 

тук вече няма как да не се съглася!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами то и аз предпочитам да беше с кожа, но от една страна беше по-скъпо, от друга страна тоя мъхест плат издържа повече на злоупотреби и в крайна сметка ми излезе 14лв за 2 квадрата плат, които така или иначе стигнаха за тапицирането. Пък и трябваще да търся тапицер, който работи с кожа и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толексът се лепи, точно както тоя ки/ече-like плат, който ти си ползвал. Само изглежда като кожа, иначе си е полимер за облицоване :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, не съм виждал такова нещо в стз, но звучи много интересно. Ако някой има мостра от това нещо може да щракне 1-2 снимки, ако не е проблем. Иначе този плат се водеше "плат за тонколони", другият плат, който имаха, освен че беше по-скъп, беше и едно отвратително сиво..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това например. В общи линии май болшинството ампове и кабинети са облечени в толекс. Много прилича на кожа, но е труден за откриване в бг. Има го във всякакви цветове и разновидности :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо евала братле.

 

Второ - тука се изредихте бая колко бил як акбинета - и за пореден път се убеждавам че явно е важно очите да са пълни - няма значка че това нещо е за уши не за очи.

 

Виждам че е опън бек колоната - размерите пресмятани ли са , измервана ли е говорителя ?

 

Готовата колона измервана ли е акустично ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В БГ надали има толекс, така че е нормално да не си виждал. :)

 

БДУ, някой пробвал ли е с това самозалепващо се фурнирообразно фолио, което слагат по металните врати?

 

БДУ2, чел съм, че толекса оказва влияние върху звука, не знам доколко точно, ама някъде така бях чел. Моя проект също е за минимум кинти, ама като няма читава "облицовка" може да взема направо толексче. Безтуй ще пазарувам хромирани ъгли и яка дръжка...

 

 

Едит: Дими, моя спийкър-коффин го сглобих според размерите на дЪските. Ни ма бий многу... :)

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ кутията не е измервана акустично, но е проектирана за говорителя, тоест е проектиран само отворът отзад. За това казах, че моята репетиционна е отворена за всеки, който желае да го чуе, за мен звукът е хубав, надявам се и за собственикът :) Поради заминаване на сл. бряг демо няма да пусна в следващите 5 дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тръгването за морете малко се проточва, така че намерих малко минутки да кача това видео, моля не ме съдете за свирнята ми - аз не съм китарист ! Реверба е напълно натурален, заради залата е. Записван е с камера, чейна е китара - кубе ЕЛЕКА със драйв - изход за слушалки - пауър амп - кабинет. Китарата е стагг. Китариста е зле, както и китарата. :hysterical:

 

Редактирано от Stoyko Lisichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ кутията не е измервана акустично, но е проектирана за говорителя, тоест е проектиран само отворът отзад.

 

Само за протокола да отбележа, че ако си смятал кутията за параметрите, дадени за този говорител на сайта на производителя - не е много добра идея. Производството на говорители е такова, че няма два еднакви, и общо-взето дадените от производителя параметри са средноаритметични. Или пожелателни, ако производителя е жълт. Ако държим да сме точни - замерва се конкретния говорител, и то след няколко дни разработване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ей, ама прекалявате. Мерене, проектиране... това да не е безплатно? Човекът си пише - 14 лв. за 2 кв.метра облицовка. Важното е да е евтино, за да остане за бира...

Още малко и ще искате повсеместен комунизъм...

 

Дими наблюдава явно от неговата си камбанария, ама къде е той, къде сме ний, къде е Дона Самър?

Като му гледам Vаlvestеrix-а, колко могат да правят продукти на такова професионално ниво?

Останалите се справят кой, колкото може - къде с чука, къде с теслата, горе долу на слух... Така е.

 

Това което ме притеснява е, че щом някой направи нещо, без значение на какво ниво е, винаги има кохорта от ръкоплещещи и възклицающи, които го правят без да са нясно с нещата - добро ли е , лошо ли е, дали е наистина толкова добро, колкото се приказва. Самите те в състояние ли са да преценяват достатъчно правилно? И тая практика със семпли, прекарани през скапани ригове и ниско бюджетни компютърни конфигурации изобщо не могат да бъдат критерии за оценка. По дяволите, един музикант трябва да има високи критерии към звука, иначе що за музикант е?

Хайде, не се сърдете, ама вечното оптимизиране само по цената ми идва в повече. Хората затова са въвели критерий по Съотношение - Цена-Качество. Ниска цена - ниско качество, висока цена - високо качество. Редки са случаите, когато за сносни пари се получава добро качество, а преобладаващите случаи са точно обратните.

 

Същността е, че трябва да се поощрява труда и желанието за труд изобщо. Затова нека писанието ми да се приеме като градивна критика. Следващия път - по-качествено и по-хубаво.

 

ПП. Между другото, идеята на Дими за сравнение ме навежда на една интересна идея, която в друг форум се осъществява редовно два пъти в годината. Защо не се организират през определено време именно срещи за ориентиране в техниката - самоделки, фабрични, студийни, така че да се сверяват часовниците и да се популяризират конкретните постижения на съфорумниците. Може да се пусне една анкета и да се види има ли хляб в подобно начинание.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама къде е той, къде сме ний, къде е Дона Самър?

 

...и кой уби Лора Палмър :)

 

Иначе идеята със сравняването веднъж-дваж годишно е много добра идея според мен. <_<

 

А това с лупата хич не ми мина през акъла, браво на този с достатъчно стабилната ръка и здравите нерви да го направи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.