Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender или Vox


WaNTeDd

Recommended Posts

Tака имам едно питaне към вас.Tъй като искам да подобря саунда естествено :) ,какво е по-добър вариант?Да си взема Фендер фм100 главата с тонколоните ,или аз сега си имам едно скромно фендерче 15-ка , да си остана с него и да си купя Vox Tonelab LE?Ясно къде ще е по-силен звука обаче къде ще е по-добър драйва?Изкажете мнения ,мерси предварително!

Редактирано от WaNTeDd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отбележа, че това което ще кажа е чисто лично мнение:

 

Фендер ФМ серията по принцип имат звук, който мен не ми харесва. Нито дтайва е готин, нито чистия канал е Фендер.

 

От друга страна 3 години съм цъкал на този усилвател, който ти ползваш. Могат да се изкарат сносни звуци.

 

От трета страна Вокс тонлаба е готин процесор, дори супер, в сравнение с много други, но въпроса е да провериш как ще звучи с кубето ти (с малко играчка по настройките и на процесора и на кубето, разбира се)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не аз исках нещо лампово ама кум 1300лв макс ,обаче няма такива екстри така че...Аз ходя на уроци при Светлйо Стайков във Пловдив и той свири с такъв процесор и е мн доволен.незнам все още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава можеш да го помолиш да пробвате процесора в твоето кубе. За тези пари, които цитираш, можеш да провериш, дали един съфорумник може да ти спретне нещо лампово. Ник-а му е Gregg, a творенията с марка Garland са из форума с пълна информация - само пусни търсене за Гарланд и/или Garland във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как така сравняваш кубе с процесор??? и то VOX - според мен една от най-гадните марки :) сигурно си мисля така щото не стават за метал...

а като можеш да приготвиш над 1000 защо не се насочиш към GREGG да ти направи яка глава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ти си от 6 метра под земята, знам ви аз вас, слушах ви преди :)

 

Сега сериозно, господин Барнс казва истината, този процесор не става за дет метъл, но пък за по - леки стилове е класи над повечето неща на пазара в момента. И за Грег сигур е прав, но ти ще трябва да обсъдиш какво и как ти трябва, та да разбереш колко ще излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз тази покупка ще я правя по-нататък,просто искам да реша кво да зимам.а гарланда само главата кви пари излиза и колко ще е и коланата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това кубе Фендер към което си се насочил е може би най-ужасният китарен амп на които съм свирил или поне аз не се сещам за друг с по-кофти звук(за мен и за свирене на по тежка музика). Драйва става за някво хеви но от чистият канал избиват доста високи като включиш някакъв ефект и е нетърпимо.

Вокс-а съм го слушал на записи и определено ме кефи като звук, но като че ли не чух да има някакви по-брутални дистове.

А лампов амп за тия пари можеш да си вземеш, в форума има хора които правят ампове за не големи суми.

Аз си взех ВМБ(Владо Милев Балев) 100вата + 4х12 кабинет, който се вмества най-спокойно в този бюджет и съм супер доволен. Има чудесен чист канал които звучи разкъртващо като му бучнеш някой аналогов дист.

Редактирано от black_waltz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тонлаб-а на Вокс няма по-тежки драйвове. Инак е готин, но за брутализми не става.

Тия Фендъри и мен не ми допадат, може би защото все се сещам за Туин Ревърб Класик Делукс или какви бяха точно там, дето къртеха фаянс... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Moя личен съвет е:

Ако ще свириш само някакви бруталии:

- Взимаш си лампово ампче с не много оцвтяваш клийн канал и слагаш дистер отпред или в ретърна.

- Взимаш си транзисторен амп с неоцветяваш чист канал и някакъв процесор стил Boss GT(ако има сенд-ретърн е по-добре)

- Взимаш си амп(транзисторен или лампов), който ти харесва и има хубав драйв.

 

Ако искаш да свириш по-леки неща с по-разнообразен звук:

- Взимаш си лампов амп с поне 2 канала, който има хубав драйв/крънч канал(като си намалиш волюма на китарата избистря), и хубав клийн канал, който не е съвсем чист, като се усили повече гейна(или волюма на китарата).

- Взимаш си този вокс процесор и амп, който има лампово крайно стъпало(и по възможност сенд-ретърн)

- Взимаш си този вокс или друг подобно звучащ процесор и един неоцветяваш транзосторен амп(пак препоръчително със сенд-ретърн).

 

Имай предвид, че ще ти е трудно да свириш бруталии с фендер страт или телекастер.

Също така ще ти е трудно да свириш блус със някаква метла.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това са най - добрите варианти като че ли. С парите които имаш би могъл да почнеш от една глава (лампова) мисля, пък току виж и аз едно качествено кубе стигнали (или 2ра ръка или по поръчка)...

 

За цени на Gregg ще трябва да питаш директно човека, дали сме ти ник-а му и името на продуктите му, твое право е да натиснеш бутона "Търси" горе :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам последни три питания :).Сега щото сичко искам да си ъпгрейдна и съм решил да купувам и Гибсън Лес Пол Студио.Според вас кое да направя първо-китарата или Гарланда?До зимата ще имам към 1000 кинта.Общо взето за китарата ми трябват 2 години,за усилвателя-1 . Второ питане-с гарланда ще мога да изкарвам рок и хард рок нали?И трето ако зимам Гарланда,кабинет Харли Бентон 4х12 добре ли ще е?Мерси мн!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во - Гарланд се правят по поръчка. Тоест говорите с Грег, ти казваш какво искаш и търсиш като звук и възможности, той ти казва колко от това е възможно да се направи, как и колко излиза като цена.

 

2ро - Това вече е лично мое мнение, сигурно има хора които няма да се съгласят, но мисля че една по евтина китара, пъхната в добър усилвател ще звучи много по - добре от един гибсън пъхнат във Фендер ФМ... От тази гледна точка бих ти препоръчал да почнеш с усилвателя, хем ти е по - наблизо като срок и е по - лесно да получиш точно каквото искаш.

 

За Харли Бентъна, ами колоните имат значение, но според мен като за цената си, в сравнение с по-големите си батковци ще ти върши сносна и дори отгоре работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харли Бентън - не бих си купил, честно.

И няма никакъв смисъл да събираш с години.

Тук всеки разбира ( според това какво е видял, притежавал и тн.) и има свой критерии и въз основа на тях ти дава съвети.

Взимай каквото може да си позвалиш сега.

 

Имаш учител, който те познава добре и може по-добре да те насочи по успешно от колкото хора, които не те познават.

 

На мен ми се струва, че Вокс процесора ( че и някой по-нисък клас от него) ще ти върши работа, поне година- две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.