Jump to content
Българският форум за музиканти

Реализация


Recommended Posts

Аз съм още далеч от подобни инициативи. Може би някой ден след време, когато съм развил собствена идея, но до тогава има време. Въпреки всичко съм съгласен, че е по-добре да не успееш, отколкото да не опиташ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Някак си...писанията на колегата zanev 70 ми напомнят на една реклама, която се върти в последно време в ефира. Мисля, че беше свързана с gsm оператор и гласеше: "...ако искате да кажете нещо умно, присъединете се към...". Съжалявам за асоциацията. Не ми се иска да обидя никого, още по-малко да изпадам в конфронтации, просто от първо четене така ми дойде...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........ между другото нашия съфорумник edgecrusher , е може би най успелия бг китарист в тежката стилистика и при това не къде да е а в Лондон , въпреки че може да прояви скромност и да реши да каже , че все още нищо не се е случило , но все пак си мисля че може да сподели много интересни неща от първа ръка , и то от място където има групи , има албуми , има конкуренция и съответно кинти - надявам се де за последното ... да му пожелаем още по голям успех и да кърти с китарата както съм чувал че го прави .... Цеко :)

 

Не толкова заради скомност, но съвсем открито мога да кажа, че не изкарвам пари с музика за сега. Благодаря за добрите думи, но успеха до колкто може да се говори за такъв е че се интегрирах в ъндърграунд средите на Лондон и свиря на доста концерти там. В момента съм с група, от която се очаква добро бъдеще и изяви. Врял съм и кипял съм в музикалния живот и на България дълги години и също мога да кажа за разлика от общоприетото мнение, че на Запад не е по-лесно да пробиеш. Има повече шансове, но не е по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко взеха металлика за 2та си концерта в бг?

малко ли е?

за6то не си стоят на техните географски 6ирини?

ако някои българин прави световни турнета по стадионите,

в българия ли 6те остане да живее?

 

за6то про пуснахте 6веда малмстиин като говорим за китарни герои?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Не съм чел предишните постове, затова може да повтаряне и/или тотално разминаване, но...

 

 

Щом говорим за неизвестен български китарист с готова музика, подобна на големите Стив Вай, Сатриани и т.н., то неговата най-логична перспектива е да си свири за кеф вкъщи, с много късмет и с банда, от време на време записи, които да пуска след години на внуците. "Виртуозната" китарна музика не е популярна от 10-15 години (колкото и слабо да е била популярна преди години, пак е било по-добре от сега), и реализацията в тази сфера е много ниска.

 

Най-важното е човек да си прави кефа с това, което прави. Ако търси реализация с музика - да погледне в някой друг стил.

 

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво предстои от тук насетне? Какво е редно да предприеме той, за да не са усилията му само за лично удовлетворение и изобщо има ли място за надежди с оглед на реалията по нашите географски ширини.

Аз смятам , че трябва да намериш малко парички и да влезеш в студио да запишеш няколко песни , не е чак толкова голям разход . Опитай да попълниш част от липсващия ти екип с приятели , ако не са достатъчно , плати на останалите музиканти ! Това е едно добро начало , в смисъла на темата , която си пуснал . Да не ти пука от това дали ще има реализация , когато човек иска нещо , е по-добре да опита да го направи и да не се получи , отколкото да не опита въобще !

Хубаво тва, Ванка. После?

Записал си прилично /не съвсем хай/ нещата, в приличен и слушаем вид.

И?...

Не че се заяждам, ма и ти знаеш кво следва после...

Ма напиши, нека се знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Виртуозната" китарна музика не е популярна от 10-15 години (колкото и слабо да е била популярна преди години, пак е било по-добре от сега), и реализацията в тази сфера е много ниска.

 

Подкрепям напълно.Хората в Бг като коне капаци вярват че сатриани и вай са ебати звездите назапад.Обаче всъщност не е така.

 

Горепосочените са звезди в Българя , Русия и примерно Япония. Тези хора не могат да направят едно нормално турне назапад - защото няма достатъчно публика да напълни залите както е за една типична рокгрупа.

 

Както казва Пешо тая музика не се котира от поне 15 години навън , докато тука всяко второ хлапе дето държи китара иска да стане Сатриани.

 

Нещата при нас все са си с 10 години закъснение - факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Горепосочените са звезди в Българя , Русия и примерно Япония...

Еми скоро гледах участие на Марти Фрийдман и Пол Гилбърт в японски шоу програми. Не едно, ами МНОГО участия в МНОГО шоу прогита. И си говореха японски без грижи едва ли не. Смятайте какво ходене и пилене е било в тъз Япония... :)

 

Във всеки случай аз съм си фен на китарджиите-виртуози, кефят ме, обичам да ги гледам/слушам и ме боли шнорхела дали са актуални колко и какво пълнят на запад. Може и чушки да пълнят... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.