Jump to content
Българският форум за музиканти

схема за кубе


Recommended Posts

Пък и май-най-много пари се хвърлят за смятането на тия трафове в цялата система... :thumbs_up:

 

Трафовете се правят от други производители и се продават готови - производителите на ампове поръчват на други фирми изработката, така че намираш информация кой амп с какъв е и си купуваш.

Цялата процедура не е евтина и въобще да се сглоби читав амп не е евтино, ама никак :recourse:

 

Всъщност всичко може да се поръча и купи, но щом "специалиста" иска схема ясна ми е работата - чакай да ти направи кубе човек, който не е виждал нищо китарно :thumbs_up:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Цялата процедура не е евтина и въобще да се сглоби читав амп не е евтино, ама никак ;)

A толкова ли е важно да си сглабяме сами амповете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A толкова ли е важно да си сглабяме сами амповете?

Нали за това е спорът досега. Битува мнението, че ще е аванта/минаване тънко, ако някакси се елиминира част от заплащането, като работата се извърши по почина Направи Сам.

Някои много по-запознати с процеса на "сглабяне" се опитваме да обясним, че този процес не е елементарен и изисква знания, опит, обеспеченост с ресурси под формата на материали, инструменти, измерителна апартура и много други неща, които просто липсват на човек, стоящ далече от процеса. За да се направи нещо, са необходими сериозни вложения не само като материална обеспеченост, но и години учене, квалифициране, мъчително израстване в конкретната област.

Направо обидно звучи "Не знам какво е пиано, но ще изсвиря тази композиция като Глен Гулд (например). Или "А бе ще е фалшиво и неритмично, ама нали няма да плащам за музиканта, и ще мина тънко".

Този спор в момента е частен случай от опитите да се борим с нашенския измекярски манталитет и да покажем, че пътят е друг - "The long and winding road... (Hollies)". Пътят е дълъг и криволичещ...труден. Не е като да си откраднеш от Сапард, Фар и т.н.

И друг път съм писал във форума, че няма да е лесно да се промени нещо толкова съществено за нашенеца, но ако не предприемем мерки, ще стане още по-лошо.

А вътрешно някои от нас не искаме да е по-лошо.

Та това е!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. няма да е лесно да се промени нещо толкова съществено за нашенеца, но ако не предприемем мерки, ще стане още по-лошо.
;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук май единственият, който не спори е авторът на темата :P Нека всеки сам стигне до истината... това бих казал аз... За въпросната черта на Българина си има съвсем логично обяснение... нисък стандарт на живот... един средностатичстически американец може да си позволи да тикне в ъгъла един ENGL да речем и да си чеше крастата... а как при средна заплата в моя град от 400лв да стане тая работа тук :greenball: ? "Бита определя съзнанието..." беше казано някъде... Остава само да си пожелаем един ден и ние да можем така ;) А до тогава ще държим поялниците ;) и ще дрънкаме на зле звучащи самоделки :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нетинфо.бг:

 

След тридесет и една години България ще започне да развива икономика, водена от иновациите.

 

Това означава бизнесът да се конкурира на базата на нови и уникални продукти, а не само чрез цените,

 

 

прогнозира Андреа Казини, главен оперативен директор и заместник-председател на УС на УниКредит Булбанк

:P

 

Дано сте живи да дочакате!

Аз я съм жив, я не.

Нямам време да чакам, затова очаквайте да съм критичен сега, че после няма !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нетинфо.бг:

 

След тридесет и една години България ще започне да развива икономика, водена от иновациите.

 

Това означава бизнесът да се конкурира на базата на нови и уникални продукти, а не само чрез цените,

 

 

прогнозира Андреа Казини, главен оперативен директор и заместник-председател на УС на УниКредит Булбанк

:hysterical:

 

Дано сте живи да дочакате!

Аз я съм жив, я не.

Нямам време да чакам, затова очаквайте да съм критичен сега, че после няма !

При вас критикуването явно не е свързано с възраста.

Позволете,ако обичате на хората да се разтоварват както могат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам нужда от добра схема за кубе(Marshall например). Около 50W.

Помагайте... :blush:

 

Да направиш добро кубе по добра схема ще ти излезе по-скъпо отколкото да си го купиш ново. Ще ти коства много, ама много нерви, допълнителни разходи, много време (ако изобщо успееш). Ще си вътре с двата крака. На бас ?

 

Не ги слушай тея дето ти викат "Нека всеки сам да стигне до истината...". То ако беше така - те щяха сами да си правят компютрите, с които спамят из темите ...

 

"Нека всеки сам да стигне до истината..." - звучи назадничаво и тъпооооооо ... Айде модераторите да затварят темата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@visiondann.... знаеш ли кое е "Тъпо" ....тъпо е да обиждаш някой, който не познаваш... тъпо е да не уважаваш правото на мнение... тъпо е да си мислиш, че само ти си прав... тъпо е че се стига до такива "разговори" които нямат нищо общо с обсъжданото...тъпо е да говориш глупости вместо да помогнеш... аз поне опитах в началото още, нещо което не видях ТИ да си направил в тази тема... няма да те обиждам, защото не искам да падам до такова ниво... Не те познавам, но се радвам, че не съм като теб!

 

П.П. Наистина не разбирам защо тази тема не е затворена отдавна.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам някъде вижъндан да обижда...

 

В мнението му -

Да направиш добро кубе по добра схема ще ти излезе по-скъпо отколкото да си го купиш ново. Ще ти коства много, ама много нерви, допълнителни разходи, много време (ако изобщо успееш). Ще си вътре с двата крака. На бас ?

има много истина.

 

То е валидно да кажем, за огромна част от китаристите, като само един малък процент биха имали

техническите знания, практическите умения и ината да доведът някой амбициозен проект до успешен завършек.

Като онаглеждаване - смятате колко музиканти ползващи кубета има в форума (китаристи, басисти, някой друг кийбордист), колко от тях могат да направят нещо сносно сами и нещата опират точно да един малък процент.

Не казвам тези, които имат силно желание да не опитват, но нервите, разходите, времето

и въпросителната, дали проекта ще успее или не - трябва да влизат в уравнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@visiondann.... знаеш ли кое е "Тъпо" ....тъпо е да обиждаш някой, който не познаваш... тъпо е да не уважаваш правото на мнение... тъпо е да си мислиш, че само ти си прав... тъпо е че се стига до такива "разговори" които нямат нищо общо с обсъжданото...тъпо е да говориш глупости вместо да помогнеш... аз поне опитах в началото още, нещо което не видях ТИ да си направил в тази тема... няма да те обиждам, защото не искам да падам до такова ниво... Не те познавам, но се радвам, че не съм като теб!

 

П.П. Наистина не разбирам защо тази тема не е затворена отдавна.....

 

С удоволствие те оставям сам да стигнеш до истината :beer: И ти пожелавам по-бързо ориентиране във форума ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А я питайте сега способните хора едно време от къде са почнали и дали са били толкова способни.Така де,неможеш да направиш омлет без да счупиш яйцата.По-добър учител от практиката няма.С чете на дебели книги усивлател няма да се глоби сам,както и няма да се сглоби без четене.След един два неуспеха ще се стигне до четене,четенето до практика,практиката пак ще върне към четенето и така по някое време ще се стигне до писането по форуми и плюенето по сега започващите.Сега този проект може да не доведе до качествен резултат,но се трупат опит и знания,които ще са нужни вбъдеще.Така че не бъдете толкова критични и не се дръжте снобски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.