Jump to content
Българският форум за музиканти

10 правила как да свирим от Chandrasonic


fLiSk

Recommended Posts

А, междувременно те оставям да хвърлиш едно око/ухо, какво би могъл да постигне в алтернативното звукоизвличане един добър китарист (Andy Mckee) само с една акустична китара и двете си ръце - цъкни

 

Ма това е не просто добър китарист - това е ТАЛАНТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Честно казано Анди Маккий присъства в мп3 плейъра постоянно. :) Да, тона се изостри, за което и аз съм малко виновен. Целта ми не е да отричам другите стилове (и Дрийм Тиътър, така както и Теодосий Спасов и Булгара са се отблязали в плейлиста ми с по няколко албума), а просто да направим и една тема, в която да съберем малко материал за алтернативните техники на свирене - не като отрицание на останалите, а като допълнение.

 

Наздраве !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И както се е почнало с китарните анит-героизми, ето един урок от 3 части за това как са направени повечето интересни звуци в албумите на Rage Against The Machine.

...

Надъхващо ми подейства това. Том Морело има солиден опит в измислянето на къртещи рифове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Мерси Фениксе, тоя линк беше много полезен, никога не съм предполагал Сач колко звуци вади от китарката така. Сега да не се окаже само, че "Engines of Creation" е записано на една акустична китара само ;)

 

знае ли човек? :)

но мога да кажа със сигурност, че The telephone call вокалите са записвани наистина през... телефонна слушалка :D или че на първите секунди на Trundrumbalind, той крещи през адаптерите на китарата си "I am trundrumbalind", както стана дума по-горе за крещене в тях :D

 

което ми напомня, абе кой беше дето свиреше с нещо като бормашина? :D

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи се оказва, че това с крещенето на адаптерите си действа... Някой има ли идея защо, в смисъл какъв е принципа на действие и как може да стане по - лесно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Значи се оказва, че това с крещенето на адаптерите си действа... Някой има ли идея защо, в смисъл какъв е принципа на действие и как може да стане по - лесно ?

Ами като крещиш изкарваш някъв честотен спектър и струните които попадат в него резонират ;)

Подозирам че при различен строй на китарата резултата ще е различен според колко високо крещиш и какъв ти е гласа.

Също така предполагам с по-отпуснати струни ще е по-голям ефекта защото и въздушната струя влияе

(днес исках да издухам едни прашинки между адаптерите и така го установих).

Редактирано от Cutthroat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптера на китарата и микрофона действат на един принцип, доколкото знам. Ония старите адаптери по 5 лева от ЦУМ си хващаха глас като стой та гледай :)/Ама за китара много не ги биваше/ Но ставаха интересни неща. И с отвертки и ножове, и вилици...А тогава усилвателите имаха толкова собствен шум, че можеше човек да си прави цели парчета/вЕрвайте ми и записи имах, ама касетите умряха, лентите са се намачкали и скъсали/ :) Прав е китариста на ДЪБовете - със съвременна техника и някои стари похвати при подходящо вдъхновение чудеса могат да станат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптера на китарата и микрофона действат на един принцип, доколкото знам. Ония старите адаптери по 5 лева от ЦУМ си хващаха глас като стой та гледай :)

...

Не съвсем. Адаптерите хващат промяна в електромагнитното поле, която в случая на китарата се поражда от трептенето на струните. Ако нямаш струни можеш да се съдереш да крещиш на адаптерите, но звук от усилвателя няма да излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво им беше на едновремешните адаптери. Да питаме някой инженер за деветте прилики и разлики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две неща ще кажа по темата и даже няма да се обяснявам:

1. Писането на правила как да се свири по принцип трябва да се забрани със закон.

2. Chandrasonic е едно от последните имена, които бих се сетил да свържа с понятието "китара" (то .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Две неща ще кажа по темата и даже няма да се обяснявам:

1. Писането на правила как да се свири по принцип трябва да се забрани със закон.

2. Chandrasonic е едно от последните имена, които бих се сетил да свържа с понятието "китара" (то се вижда и защо).

Peace!

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно пиниза с дилея, явно е доста любим на Сатриани. В споменатата песен "Сърчинг" ако погледнете лайфа на джи 3 с Петручи, там не за 2 минути ами 90% от песента си играе така, направо да ти скъса нервите :). Иначе тази песен смея да твърдя ми е нлюбимата от общо 3те, които слушам на Сатриани. Сега по темата, абе тези Ейжън дъМб фъндейшън, ма той/те и китарист ли имат? Аз им знам само 1 песен от 1то нийд фор спийд ъндърграунд и много я мразех, после взе да ме кефи. Относно правилата, ми що да не каже да трошим маршалите и стържем с отвертки, добил е явно няква популярност и решил да се изяви като гид в света на "Как да си изядем боя от 4ма продавачи в музикални магазини, САМО ЗА 5 минути" Аз лично дълбоко се съмнявам, че пича си стрЪже по китарата с квото му попадне и че китарата му е за 20 стинки с ДДС и че където е видял нещо с марка Маршал го е потрошил. Ама то пък знае ли човек, може да е много "тру" и да го прави. Едно е сигурно ако ги издаде тея правила, Хорст Фукс от ВС телешоп ще ги продава за около 8 лева и 90 стотинки, а за първите десет обадили се - комплект отвертки+поялник и пила, а за първите десет обадили се - лазерно наточена нокторезачка Хенкелбах!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.