Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp/ltd-ex50 Vs. Jackson Js30wr


faflu

Recommended Posts

Здравейте, хора. Искам да си купя китара и съм се спрял на тези два модела. Бихте ли ми оказали съдействие при избора? Знам, че и двете марки имат своята слава, но нека се изкажат и лични предпочитания.

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

славата на марките единствено помага на фирмите да си продават ниските класове китари - нищо повече - тоест и 2та модела нямат много обще с истинските модели на марките, освен надписа и формата :P

нямам мнение за ltd-то, но тея Джаксъни не ме кефят много

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам опит с Джаксън,но имам VIPER-100FM ESP/LTD.Мисля че, за този ценови клас,това е една отлична китара.А и всичките нейни братовчеди-включително Esp/ltd-ex50.Най-хубавото в случая е, че и двата модела (или поне много близки до тях)понякога ги има в наличност в съответните музикални магазини и можещ да отидеш и да ги пробваш.Твоята преценка е важна,все пак!

B) ESP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батка, май за теб формата свири...след някоя година ще си промениш мнението...и аз 1но време се бях засилил и почти си купих 1на такава ръбата китара - Силвертон Либърейтър...казвам почти щото я върнах понеже баланса и беше зле...(разбирай грифа пада като е на колан) и е неудобна за свирене....и тия дето си се засилил към тях и те са така - специално за Джаксъна мога да говоря защото съм свирил на такъв - не е чак напълно да увисва, ама е много странно, а и се замисли дали няма да искаш да свириш седнал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колега, много си прав. Тия дни минах през Динакорда в Дружба и си повойорствах да зяпам и пробвам китарки. Пробвах точно Viper от 50 серията, готина китара, но като се изправиш с колан увисва. Просто тоя тип китари (Viper, SG и т.н.) са така направени. На някои хора им допада, на други не. Отиваш в тоя Динакорд, за който ти говоря и пробваш на воля. Има и ESP-то, и Джаксъни колкото искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдааа, добри идеи давате, то и това ми беше целта. Интересно звучи варианта Viper, със сигурност ще пробвам повече от две китари като седна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батка, май за теб формата свири...след някоя година ще си промениш мнението...и аз 1но време се бях засилил и почти си купих 1на такава ръбата китара - Силвертон Либърейтър...казвам почти щото я върнах понеже баланса и беше зле...(разбирай грифа пада като е на колан) и е неудобна за свирене....и тия дето си се засилил към тях и те са така - специално за Джаксъна мога да говоря защото съм свирил на такъв - не е чак напълно да увисва, ама е много странно, а и се замисли дали няма да искаш да свириш седнал...

 

честно не съм избирал китарите по формата. Що мнения и форуми изчетох да подбера нещо, което да си заслужава. Щеимам предвид мнението, наистина. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах точно Viper от 50 серията, готина китара, но като се изправиш с колан увисва. Просто тоя тип китари (Viper, SG и т.н.) са така направени.

 

???

Туй не го разбрах :girl_cray2: . Що ли на мене не ми увисва SG-то, дето си го взех наскоро ? Да не би да имаш проблеми с колана или стойката ? :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Наистина ли е толкова голяма разликата в увисването ?!?

За съжаление увисването е нещо, което не се вижда от снимките в сайтовете и е трудно да се опровергае мнение по въпроса. Все пак, ако двете китари са направени от дърво с подобна тежест и ключовете на главата са подобни, то не виждам защо едната ще увисва, а другата - не.

 

Все пак съм за джаксъна, понеже има тяло от елша, което е доста по-прилично дърво от агатиса, от който е направено ЛТД-то.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото китари съм пробвал, дето са с подобна форма (Viper, SG и т.н.) са ми били лично на мене неудобни. Не знам дали е от колана, китарата или имам криво рамо. Но това е чисто субкетивно, иначе никой нямаше да дрънчи на такива китари. Просто съветвам колегата да иде да пробва добре китарата с несдандартна форма, тъй като не винаги е удобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, липа пише..

Тая 628мм мензура може да се хареса на феновете на по-тежките звуци.

Значи вече не препоръчвам джаксъна - неутрален съм.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.