Jump to content
Българският форум за музиканти

Rogue Mahogany


Lekov

Recommended Posts

Поръчах си ето тази китарка, скоро трябва да пристигне заедно със сестра ми :)

ЛИНК

Ако някой случайно има такава, или пък я е виждал в действие, какви отзиви може да каже? Или пък все пак как ви се струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Eвтино и качествено няма.

 

Махагона не е подходящо дърво за предната дъска на китарата.

За там са подходящи само специални смърчове и кедъри.

Плюс това никъде не пише solid, което най-вероятно значи, че говорим за ламинати разни...

 

За не много пари бих ти препоръчал да отидеш до завода на кремона и да си избереш китара.

Имат класически, за уестърни - не знам.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Махагона не е подходящо дърво за предната дъска на китарата.

За там са подходящи само специални смърчове и кедъри.

 

Tова чисто и просто не е така! Да не пишем толкова категорично, все пак, ако не сме сигурни и можем да подведем някой, а?

Има много компании, вкл. и такива като Collings, които правят китари с махагонов топ и бих казал (и не само аз) - доста, доста добре, вървейки по 5000$ едната:) Още някои такива са Taylor, Babicz, K.Yairi, etc...

 

Останалото от мнението е ОК и съм съгласен. Получаваш, каквото плащаш - а за 99$ то няма да е много, но вероятно ще свири. С пожелания за скорошен нов и по-добър инструмент :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че правят топове от махагон.

Предполагам, че не говорим за кой да е махагон, де...

 

Иначе смърча е най-често използваното дърво от повечето фирми - от най-неизвестните до най-известните - сигурно има защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....но това не означава, че махагона е неподходящ за топ, нали така?

 

А човека, така или иначе китарата я е поръчал, така че разходката към Казанлък, ще я направи по-нататък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона имах досега ... от 1 година свиря на нея ... с изметнато тяло е и струните са маааалко отдалечени от грифа което прави свиренето малко по затруднено, но пък за сметка на това като и свикнеш ставаш още по добър :punk_guitar: така че съм доволен че китарата ще е красива, пишат че има добро звучене :cheers2: и също със сигурност струните ще са близо до грифа, че от тая моята кремона ми втръсна. 99 долара си е добра цена :) като почна да изкарвам пари вече ще видим за хубави китари... но не можете да отречете че тази китара е по евтина от много модели на Stagg предлагани в България, които за мен са вече твърде тривиални и честно казано грозни ... махагонова китара във България трудно ще се намери за 100 долара :D Затова според мен покупката е добра ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона имах досега ... от 1 година свиря на нея ... с изметнато тяло е и струните са маааалко отдалечени от грифа което прави свиренето малко по затруднено, но пък за сметка на това като и свикнеш ставаш още по добър :) така че съм доволен че китарата ще е красива, пишат че има добро звучене :slap: и също със сигурност струните ще са близо до грифа, че от тая моята кремона ми втръсна. 99 долара си е добра цена :) като почна да изкарвам пари вече ще видим за хубави китари... но не можете да отречете че тази китара е по евтина от много модели на Stagg предлагани в България, които за мен са вече твърде тривиални и честно казано грозни ... махагонова китара във България трудно ще се намери за 100 долара :) Затова според мен покупката е добра ...

 

Да бате, ама си имал кремона дето е останала от 1но време от някой роднина (свежият социализъм, когато петилетката е трябвало да се изпълни за 3 години и всеки е бързал да начатка колкото се може повече бройки за да изпълни нормата...сега нещата не са баш така... учудващо защо фабриката продължава да работи и произвежда китари, и то за износ - ония на запад не са балами да купуват талашит :godbless:

Евтим е прав - кремонските акустични китари са добри - казвам го, защото съм виждал (от Казанлък съм) и мога да потвърдя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауе хора за 99 долара взимам китара която в България ще струва 200 долара и със сигурност не ми се вярва да е по смотана от кремоните за по 200-250 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ауе хора за 99 долара взимам китара която в България ще струва 200 долара и със сигурност не ми се вярва да е по смотана от кремоните за по 200-250 лева

Ама ти обективни отзиви ли искаш, или да се похвалиш? За последното, горе има тема - Можеш спокойно да си напишеш "Купих махагонова китара за 99 долара и 99 цента, излъгах световния пазар и вече имам евтино и хубаво".

 

Да е по-добра от новото производство на Кремона, особено ако подбираш бройка, обаче се съмнявам :)

 

П.П. А може и само със съмненията да си остана, защото от Уестърн Кремони, идея си нямам.

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.