Jump to content
Българският форум за музиканти

Iron Maiden - Losfer Words - Big "orra .......


zanev 70

Recommended Posts

... Здравейте на всички .Много време мина от както не съм пускал нещо за джемене , но работа много и т.н. .Преди няколко дни реших да си направя от едно куцо миди на Мейдън бекинг трак с Ез дръмъра за да си бича отгоре с баса .отне ми няколко часа но резултата се получи долу горе приличен и свирейки си отгоре вчера си викам що да не го посна като трак с баса и барабаните - може да има фенове на Мейдън ,на които им се занимава да запишат двете китари от парчето и ето - записах на две на три и поствам резултата . Държа да подчертая че нямам никакви претенции за точност на ваденето и на изсвирването както на баса , така и на барабаните - няма време за такива изпълнения - просто съм преаранжирал парчето за да звучи по подобен начин и мисля че долу горе се получи .Естествено винаги може и по добре :help: ... както и да е .За тези които не знаят , оригинала на парчето е от 1984 от албума Powerslave - 3-тото парче и е може би едиствения официален инструментал на Мейдън . албумите на Мейдън от 1983 и 1984 са по мое мнение едни от най добрите за пръстово разсвирване за бас китаристи , да не говорим че и парчетата са яки ... както и да е . ето и линк към бекинг трака http://media.putfile.com/Iron-Maiden---Big-Oppa

..... записвал съм с моя бас Ibanez SR505 BM който влиза в пулт на нулеви корекции и от там в аудио картата . за плъгин съм ползвал AmplitubeSVX с някакъв присет за рок бас , а ударните са от Ез дръмър ....

..... надявам се да ви допадне идеята . Ако има колеги басисти , на които трака им се нрави и решат да врътнат своя версия на бас партията ,нека да свиркат - веднага ще посна и само ударните ....много ми е любопитно какво ще направите - между другото понеже има две китари може и да се разберете да си ги разделите , но това си е ваша работа - важното е да се свири .... това е .айде рокясвайте .Цеко :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

е и... реших да се запиша отгоре, на бекинг тракът ти.

поздравления за който! :hysterical:

 

( сигурно, сам си си чул, че имаш малко да изгладиш баса на отделни моменти,

което бих се радвал да направиш, за да е за пълно 6 )

 

ето моята "джем" версия, където можах сложиш нови неща, но все пак това

не е ритъм енд блуз , за да търпи яко импро...

 

http://media.putfile.com/Losfer-words--Zanev-rthm-version

 

ако след солото, Ви направи впечатление, че ритъма се ебава, грешката не е от изсвирване, нещо стана при миксинга, ама не е фатално. (нали прехвърлям от компа на мултитрак, и после обратно на компа, за проблема си с компа - писах тема)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....накратко .....

 

1. никога не съм имал нито претенции , нито пък време за да вадя бас партии мотамо - свиря по спомени от преди 20 години и т.н. , още повече че с оглед на нещата от живота , не мога да се нарека действаш басист в истинския смисъл на думата - просто свиря в най добрия случай по 4-5 часа месечно , а това е крайно недостатъчно откъдето и да го погледнеш ....

2. трака който си поснал не се отваря ....

3. забравих за този опит за джем преди 2 седмици - и не ми се прави разследване защо няма интерес ..... просто както се казва в приказката си го местиш в друтия крачол и толкоз ......

......... квото е това е ..... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми се искаше да чуя какаво се е получило, но наистина линка не работи... В моите непрофесионални уши басът е перфектен предвид сложността на партията :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bgshare.com/353613/proba.mp3

 

тук дано стане, тъй като медия путфайла ме отказа повече да пробвам.

не е крайна версия, но дава представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се е получило :) Предполагам, че е моно защото е работна версия... като се доизпипа звукът ще стане супер ;) Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.