Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос1 Esp Custom, 2 коя е китарата


9teen8t9

Recommended Posts

дано не се изложа с писането на тази тема но ме мъчат 2 въпроса:

 

въпрос1

кой е модела на тази ЕСП от снимката 22533eo2iw1.th.jpg

 

 

другият въпрос:

когато попълня следната бланка http://espguitars.com/customshop_quote.cfm

означава ли че ще могат да ми направят китара по мой вкус. тоест аз казвам какви да бъдат формите, дръвцетата , цветовете и тн.?

колко ще струва?

рискове и неудобства?

 

ако въпросната бланка не е за правене на китара по поръчка,то дайте линкове към някой който може . ако админите се сърдят може и на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти отговоря на втория въпрос : ако попълниш бланката цената автоматично се калкулира.А иначе цветовете и дърветата ги определяш ти, но формите са като на стандартните ЕSP и можеш само между тях да си избереш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

добре ако си направя custom esp Ha модела M2 (1200$)само че във сив цвят ще се вместя ли в 1400$- 1500$(без транспортни разходи) или повечко ще е ускъпяването.

 

Мито плаща ли се?

Редактирано от 9teen8t9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оскъпяването ще е значително повече ;)

Къстъм шоп-а ще е мин 3-4000 USD.

Мито и ДДС има :)

Можеш да пробваш при български лютиер - например dikata :)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@9teen8t9, a прочете ли това:

 

Please remember that the price provided is a suggested retail estimate only. Bring your quote and any artwork for custom graphic finishes or custom inlays to an ESP dealer for the actual sale price.

 

These price quotes are applicable in the USA only. For pricing outside the USA please supply your custom order specifications to an authorized ESP dealer in your country.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TerminalFrost имам цяло семейство в америка не ми е проблем да го поръчам през тях, но незнам дали за тези пари си заслужава. 4000 $ за една боя.

 

**********

китарата не е RZK 100% тъсих я много и си мисля че е custom KH4 или поне така ми казаха в форума на ESP. най вероятно е така.

**********

synchu - сега ще видя човечеца какво предлага :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... аз сега направих един бърз преглед на бланката... и установих, че разлика в цената на set neck и nech through конструкция няма, а разликата с всичко останало същото, но bolt-on е 750 долара :yes: А китарата, която аз си калкулирах беше с махагоново тяло, гриф от клен и фингърборд от палисандър, с 24 прага, Сеймор Дънкан адапери, сет нек и ТОМ бридж... ми излезе на скромната цена от 5500 долара.

 

Това не е за обикновени музиканти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич първо се научи да свириш, стани известен, почни да свириш по големи концерти и тогава си купувай къстъм шоп инструменти :yes:

 

както вече ти казаха - това не е обикновени музиканти или кандидат-музиканти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук вече наистина ме затапихте и доста преусмислих нещата. Ще трябва още учене преди да взимам такава китара. Аз ако си свиря некадърно каквато и да е китарата ще си е некадърно. а тези пари мога да ги инвестирам в повечко уроци . туку виж живота после ми ги е върнал , и тогава ще мога да си правя много къстом китари .

 

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още нещо.

 

Това на мен не ми приличат на истински Custom китари, в смисъл, че имам чувството, че това е нещо като сбирщайн в една китара на масово произвеждани части. Всички (или повечето) сме виждали по разни клипчета в различни заводи за китари автоматичните фрези, които дялат по 5-6 тела на китари едновременно, например, как се пръскат китари на конвейр и т.н.

 

За мен истинска къстъм китара е такава китара, която е направена от един и същи човек от-до, както се казва, и да имаш свободата да избереш дори с какъв лак да бъде лакирана накрая, да не говорим за неща като сложен радиус на грифа, екзотични дървесини (били те за украса или като основен материал) и т.н. Такива са китарите при нашите лютиери. А за тия 5500 долара, в моя случай, мога да си поръчам китара при лютиер, да си поръчам къстъм лампов усилвател дори, да си накупя и цял комплект ефекти и да бъда много по-щастлив от някой, който е дал толкова пари само за една китара, която може ще е, да кажем, равностойна по качество на твоята наистина Custom китара :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти предложил Ебей. Хем имаш роднини там.

Има сумати части, много евтини!!!!

Тия дни си купих една китара на части и сега остана само тялото да дойде.

Платих минимални мита. Ще имам китара за 500$, която струва 1100 евро в Европа. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай сайта на Карвин. Там всичко е кастъм шоп, така да се каже. А цените не са психарски. :thumbs_up:

 

 

^ +1,но имаш възможност да си поръчаш китара при български лютиер и за тези пари,които си си приготвил ще получиш инструмент на много високо ниво.Виж диката от форума или KD basses-(прави също и китари)

 

http://www.dikaguitars.com/

 

http://www.kdbasses.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.