Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте, преди известно време колегата Евтим Джерекаров беше поискал да пусна снимки на една моя китара (Aurellia Custom), която беше изработена от Емилиан Лалев - Аурелиано преди около 2 години.

 

За китарата:

 

тяло: орех

гриф: bolt-on клен

фретборд: махагон

ключове: Bas van den Broek

прагчета: 26 броя XG Jumbo frets

адаптер: бридж Seymour Duncan Fullshred Trembucker SH-10

контроли: master volume

мост: Bas van den Broek Low Profile TFR-205-B Floyd Rose

хардуер: черен

маркери на позициите: sharkfin

струни: GHS .8-.38

финиш: аерографна рисунка, направена от студио Ars Nova

 

Снимки на китарата: http://acidmartin.wemakesites.net/Images/G...=AurelliaCustom

Информация: http://acidmartin.wemakesites.net/?pageId=Guitars

Сайта на Аурелиано: http://aurelliaguitars.googlepages.com/home

 

aurellia_front_01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви пари ти излезе да я нарисуват? Много време ли отне? Трябва ли да се предостави картинка със специално качество, та да копират от нея, или става и с добра картинка от Интернет? Предполагам, доволен си от резултата?

 

Понеже живо ме вълнуват тия въпроси, ако можеш да ми отговориш. Благодаря предварително. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не следях колко точно излизат нещата по китарата, но мисля, че рисунката излезе 250 лева. Проекта си го направих във PhotoShop, и го дадох заедно с тялото и грифа на китарата да ми го нарисуват, а след това върнах инструмента на Емо, за да го полира и сглоби. Рисуването беше с аерограф и отне десетина дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много готина е станала рисунката, също тялото от орех предполагам звучи много добре, но забелязвам 3 неща, които не ми харесват и те са това, че пише Ibanez - китарата е един вид уникална и това, че пише някаква известна марка я прави да изглежда като копие на нея, вместо някакъв уникален продукт (макар и с форма на Ibanez). Другото е фборда от махагон - всеки знае, че това дърво не е за там, досега съм виждал да се ползва само в Орфей и някакви супер странни басове. Третото е поставянето на прагчетата:

 

image_22.jpg

 

от тази снимка ми се струва, че не е изпипано и по-специално, че стърчат отстрани.

 

Надявам се това да се приеме като градивна критика, не като заяждане.

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стикерът Ibanez беше моя тъпа идея. Сложих го няколко месеца след като китарата беше готова, и веднага съжалих, но няма как да се махне.

 

За дървото - може би си прав, от тези неща не разбирам, но ще питам Емо дали наистина е махагон, или аз бъркам нещо, но ако съдя по цвета, май наистина е махагон.

 

Колкото до прагчетата - досега не бях забелязал, че леко се подават от грифа, и това не ми е пречело, не съм ги усещал.

 

Като цяло китарата е добре направена и съм много доволен от нея. Грифа е удобен и ми пасва на ръцете, а китарата има много дълъг състейн, нещо рядко срещано при китарите с флойд роуз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Прагчетата са доста добре балансирани, това че излизат малко ( 1мм ) не е никакъв проблем.

 

То ако си говорим практично, за дръжки на инструменти се ползва и акация :beer: (брадви, мотики, лопати ... :thumbs_up: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е, нека не се оливаме с хвалбите... не ми се иска много да пиша по теми като тази, понеже познавам лично Емо. В момента имам у дома една китара на същия лютиер, на която на практика почти не е свирено -> трябва да и сменя прагчетата, иначе свири трудно. Смятам, че е добре китарите да се правят поне на нивото на точност на китарите за 300 лв. от магазина, ако не друго. Вярно - китарите на Емо все пак са от прилични материали, а ръката си е ръка - не е същото като заводските машини, получава се инструмент с повече индивидуалност, обаче си мисля, че ако се наблегне повече в посока точност, биха се получили доста по-примамливи инструменти.

 

Eто някои примери за не чак толкова добър рефрет, но все пак, според мен, доста по-успешен:

Stainless%20refret%20in%20Stratocaster.JPG

 

palm_bay_neck.jpg

 

Аз рефретвам китари, не бих казал на супер професионално ниво, но да кажем около нивото на последната снимка.

Във връзка с това, ако Аурелиано е свободен, и някой път фретва в София, ще се радвам да се съберем и да обменим малко опит. Не се правя на голям професионалист, обаче мисля, че специално в тази насока мога да покажа някои практични и полезни неща, водещи де 2-3 нива по-добър рефрет.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прагчетата са доста добре балансирани, това че излизат малко ( 1мм ) не е никакъв проблем
Стига бе ,1 мм е Чудовищно да излизат..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, добре - 0.1 мм - сгреших с мерната единица ;)

 

Какво сте се хванали за фретването и рефретването :huh: . С една пила и малко повече търпение мога да си изтъркам стърчащото като "стой та гледай" ;). Освен това, доколкото знам, животоопределящият показател ти е височината на фрет-а и поставянето му така, че при натискане на определена позиция да звучи правилния тон. Другото са козметични (д)ефекти. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

image_22.jpg

 

На тази снимка виждам гриф, който ИЗОБЩО не е добре. Който казва обратното, значи изобщо не ползва инструмента, а само го гледа за красота. Бих казал, че работата си е направо зле, или по-меко казано - недовършена. Аз лично много, ама много мразя такива стърчащи позиции - първо защото пречат и второ защото постоянно поддържам инструментите си и след забърсване и т.н. кърпичките се закачат в тези "хубави" позиции и ги отварят от краищата. Гриф с подобен изглед си е направо тотален дискомфорт. Сори за откровението ... но това е истината. Нагледал съм се на "майстори" и почнах с неприязън и нетърпимост да гледам на подобни изпълнения ...

Момчета, във форума има майстори, от които можете да научите много - не се чудете как да се оправдавате ами се учете бързо от тях и работете качествено.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.