Jump to content
Българският форум за музиканти

форумът е муден ..


Recommended Posts

де да знам .. според мене не е проблема във картинките. във други форуми да не казвам кво им е бъкано в подписите освен картинки .. и си зарежда бързo

 

не знам, дано админите видят тази тема и проверят как стоят нещата, пък току виж се оправило :)

 

p.p. tarantulaaaaaaaaa

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Емке, ако не си запозната с правилата, то знай, че с твоята картинка ги нарушаваш и то доста. Размерът на подписа ти НЕ ТРЯБВА да надвишава 4 реда текст с шрифт 14! Моля, намали си картинката, което важи за ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ! Тези дни, докато съм на работа, ще започна да вършея из форума и да трия подписи на потребители, които нарушават правилата. Ще се учудят какви текстове ще се появят вместо картинките им. Просто тук се оказа, че ако не се действа крайно никой не го касае какви са правилата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава "голяма картинка" в подпис ?

Нека да дефинираме в правилата някакъв определен максимален размер който е допустим за картинка в подпис - примерно 200х300 , 500х900, 24823х23422, разни такива. Ако нечия картинка в подписа е по-голяма - да се трие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 8-те ръце за някакви промени..

 

Не ги разбирам работите "из дълбоко " ,но няма ли начин да си зареди страницата с отговорите, пък картинките да си ги зарежда после ..

 

Най- вече не виждам защо е нужен този блокаж на целия браузър(независимо какъв - дори и Макстон в момента пак прави проблем) за 20-30 секунди и не може да се скролва нито страницата на форума нито да се разглеждат други саитове докато е забило тук.

Странно е че макстона около седмица фърфеше на пушка без проблем и после се почна ..

 

А само ако погледнете в архива ще скивате как бях оплют преди година и половина някъде че ми била скапана машината еди си кво си..

 

А аз само опоменах че стария форум (червения) си беше пушка ,можеше да се пооправи просто,а не да се смени защото беше почнал да 'пуска" по 3 отговора при пускане на мнение и разни други проблеми се бяха появили...

 

Но това забиване сега просто кърти...

 

Не ме разбирайте погрешно не мрънкам и по-доволен от мен че го има форума няма!!! И бих го търпял "това",и ще продължавам да го търпя но проблема се задълбочава..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черний, дори да се въведе ограничение, хората пак ще си качват каквото им дойде. Ще вземем решение и за това много скоро.

 

П.П. Другите форуми не знам дали имат толкова тежка база данни като нашата, а и не знам дали имат толкова потребители... Някои форуми са огромни, но всичко зависи от много неща. Не сме дата.бг, за да си катерим нещата на СВОИТЕ сървъри. Тук сме нагости и трябва да се съобразяваме и да си сваляме обувките на влизане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емке, ако не си запозната с правилата, то знай, че с твоята картинка ги нарушаваш и то доста. Размерът на подписа ти НЕ ТРЯБВА да надвишава 4 реда текст с шрифт 14! Моля, намали си картинката, което важи за ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ! Тези дни, докато съм на работа, ще започна да вършея из форума и да трия подписи на потребители, които нарушават правилата. Ще се учудят какви текстове ще се появят вместо картинките им. Просто тук се оказа, че ако не се действа крайно никой не го касае какви са правилата.

 

окей, веднага я намалям. даже ще я изтрия ....

но ако от това бързината на форума НЕ СЕ подобри, ще си сложа картинка размер 230487070370х35035308538

 

:)

 

и не на модераторския произвол !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Модераторски произвол ? По-скоро правила.

 

Аз съм с Опера 9.50, нямам никакви проблеми със зареждането на форума. 10мегабитова връзка и сравнително нормална машина (2.7гхз едноядрен процесор, 1гбайт рам).

 

Няколко идеи за тези, които се оплакват:

- пробвайте с друг браузър или нова/друга версия на сегашния ви браузър.

- сменете изгледа на форума от Опции->Изгледи на Linear+ или Outline (едно бутонче горе вдясно в началото на темата).

- нагласете браузъра си да показва само кеширани картинки за този сайт. Опера го може, с другите браузъри не знам как е.

- ползвайте олекотената версия на форума : http://forum.muzikant.org/lofiversion/index.php (или чрез бутончето "Олекотена версия" най-долу в средата на форума).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и не на модераторския произвол !
хах,в друг форум ако влезнеш с такъв плакат на Пърпъл за подпис,ще го изтрият без предупреждение.ОК,махна го ,но не забравяй,че сме само потребители. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и най-простото решение което лично съм приложил от толкова време, че даже не си спомням кога точно:

 

1. Отивате в контролния панел на акаунта си (горе в дясно има линк "Контрол панел")

2. В ляво от списъка с линкове цъквате на "Настройки: Форум"

3. В дясната страна има табличка с надпис "Външен вид на форума"

4. Намирате текста "Желаете ли да виждате подписите на потребителите, докато преглеждате темите?" и в падащият списък до него избирате "Не"

5. Натискате бутона "Промяна на настройките" за да влезе в сила промяната и да бъде запазена

 

Т.е. проблема се решава по Сталински - има подписи има проблем, няма подписи - няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Емке!

 

За модераторския произвол и заканата да си лепнеш картина с размерите на 40 билборда едвам се стърпях, но ще приема, че си се шегувала. Това трявбва да го направят всички потребители, които имат хотлинкната картинка в подиписите си. Една Емка пролет не прави! Занапред, преди да направиш нещо, като смяна на шрифт, цвят на шрифта и т.н. ГЛЕДАЙ ПРАВИЛАТА. Тук не е тийн форум, който се използва за кретенеене и забавление от типа пънкарчета трошат базата данни с виртуалните се китарки. Ако не знаеш този форум има доста по-възвишена цел от това... Да не кажа, че някои от идеите ни леко са в разрез с това поведение. Спазвай правилата и живей без банове.

 

И нека модераторския произвол бъде с теб!

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Емке!

 

За модераторския произвол и заканата да си лепнеш картина с размерите на 40 билборда едвам се стърпях, но ще приема, че си се шегувала. Това трявбва да го направят всички потребители, които имат хотлинкната картинка в подиписите си. Една Емка пролет не прави! Занапред, преди да направиш нещо, като смяна на шрифт, цвят на шрифта и т.н. ГЛЕДАЙ ПРАВИЛАТА. Тук не е тийн форум, който се използва за кретенеене и забавление от типа пънкарчета трошат базата данни с виртуалните се китарки. Ако не знаеш този форум има доста по-възвишена цел от това... Да не кажа, че някои от идеите ни леко са в разрез с това поведение. Спазвай правилата и живей без банове.

 

И нека модераторския произвол бъде с теб!

Виктор

 

да, тук наистина е пълно с възрастни, това е факт

пък и аз не съм се регистрирала тук случайно .. може би има защо

и не ме сравнявай с повечето кретенчета на моята възраст, ако обичаш :thumbs_up:

мир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма и самочувствие имаме . Аз лично нямам нищо против да си махна картинката стига да докажете че проблема е в нея , не в IPB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че някой от модераторите ще трябва да ни доказва нещо, ако реши :godbless:

И проблема, както споменах, по мои мисли е комплексен, не е само твоята картинка, а няколко като твоята събрани.

 

Но, все таки за сравнение само времето за отговор (ping) от хостинга на картинката в подписа ти (с домейн Тонга и хостинг в Илинойс) е 165 ms, а към data.bg & forum.muzikant.org е 7 ms. Всичко това от моята машина, която е в БГ. Няколко такива картинки в различни подписи и милисекундите преминават в секунди. Това е - простичко казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Но това кара ли компа ти да забие ? Като теглиш торент от някъде си с огромния пинг също ... влачи ли ти се картинката ? Не е въпроса в скороста до сървъра .

 

винаги, когато тръгне да ми зарежда раздел или подраздел, забива за около (10-20 сек., а понякога и за повече) и е много неудобно, защото си тръгнал да скролваш надолу по страницата и по едно време застане и не мърда и ...........................

 

Затова става дума , не за времето за което ще заредиш цялата страница .

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.